Derby vyhrala Stará Lehota, Bukovec zvládol zápas s Košariskami

Prehľad výsledkov VIII. ligy Double Star Bet Nové Mesto a VIII. ligy Senica-Myjava

Ilustračné foto.(Zdroj: Pixabay)

VIII. LIGA DOUBLE STAR BET NOVÉ MESTO

Lubina – Mor. Lieskové 2:1 (0:0)

V Lubine sa stretli tradiční rivali. Celý zápas bol herne vyrovnaný. Domáci mali síce 3-4 vyložené šance, z ktorých však góly nedali. Hostia hrozili viac-menej iba z rýchlych brejkov. Po prestávke sa hra ešte viac vyrovnala a šance pribúdali na oboch stranách. Stretnutie rozhodli striedajúci hráči Soldán a Štepanovic. Podobne i za hostí strelil gól na 2:1 striedajúci Podhradský. Slušné stretnutie veľmi dobre rozhodoval Jaroš.

Prečítajte si tiež: REGIONÁLNY FUTBAL: Víkendové výsledky, komentáre a tabuľky od III. po VIII. ligy

Góly: 67. R. Soldán, 85. M. Štepanovic - 87. P. Podhradský, R: Stanislav Jaroš, 90 divákov

Bzince – Hrachovište 2:6 (2:5)

Góly: 7. P. Mazák, 18. D. Biháry - 26. R. Paller, 28., 30., 41. a 45. M. Koník (1 z 11m), 70. M. Novotný, R: Marian Dragula, 60 divákov

St. Lehota – Lúka 2:1 (1:1)

Domáci boli pred zápasom papierovým favoritom. Prvý polčas sa však ťažko presadzovali a kazili veľa prihrávok. Hostia hrozili najmä z protiútokov. Po jednom z nich padol hosťujúci hráč v šestnástke. Pokutový kop premenil Juliny – 0:1. Domáci sa snažili čo najskôr vyrovnať. V šestnástke zahral hosťujúci hráč rukou a penaltu premenil Marek Petruš. Domáci chceli v druhom polčase pokračovať v aktivite. Po dvojnásobnej odrazenej lopte prihrávku do päťky zužitkoval na gól F. Mišík. Lehota bola síce celý zápas lepšia, no hrala v kŕči. Lúka statočne bojovala a hrozila z protiútokov. Víťazstvo domácich bolo vydreté, no zaslúžené.

Góly: 34. M. Petruš (11 m), 47. F. Mišík – 15. Juliny (11 m), R: Marek Nedbal, 100 divákov.

Považany – Hrašné 1:0 (0:0)

Zápas sa niesol vo vyrovnanom duchu. V prvom polčase sa v 37. min ocitol v čistej šanci domáci Rehák, brankár hostí bol však proti. Gól do šatne mohli dať hostia, ale brankár Olbert bravúrne vytiahol loptu na brvno. Druhý polčas mali optickú prevahu domáci. V 80. min M. Hladký ešte nedal, no o dve minúty neskôr bojovný výkon domácich korunoval víťazným gólom Rehák.

Góly: 82. J. Rehák, R: Miroslav Kurnický, 54 divákov

Dolné Srnie – Hôrka 1:2 (0:1)

Góly: 55. R. Malíček - 20. J. Koreň, 70. J. Ondreička, R: Jozef Kotian, 60 divákov.

Brunovce – Lubina kop. 3:0 (1:0)

Hodový zápas priniesol vyrovnaný futbal. Do vedenia sa dostali domáci po krásnom „angličáku“ kapitána Róberta Pisaru. V druhom polčase zostali viaceré šance nevyužité. Pokoj na domáce kopačky priniesol až presný zásah Zervana v závere zápasu. O pár minút na to uzavrel skóre stretnutia po peknej akcii znova Zervan.

Bukovec – Košariská 1:0 (0:0)

Vyrovnaný prvý polčas priniesol minimum šancí na oboch stranách. Domáci nastúpili do druhého polčasu s jednoznačným cieľom vyhrať, pritlačil hostí, ovládli stred poľa, dostávali sa do šancí a gól visel vo vzduchu. Hostia hrozili iba po rohových kopoch. Gól sa podarilo streliť domácim po štandardnej situácii. Osamotený sa pred brankárom ocitol Boris Tobiaš a nekompromisne zakončil. Do konca zápasu si už Bukovec tri body postrážil.

Góly: 80. B. Tobiaš, R: Jaroslav Sloboda, 50 divákov

Jablonka – Chvojnica 0:3 (0:1)

Hostia boli počas celého zápasu lepší a zaslúžene zvíťazili.

Góly: 36. P. Lacuška, 64. M. Mišík, 66. Michal Hyža (z 11m), R: Ján Osuský, 50 divákov

Trnovec – Vrbovce 3:2 (1:2)

Vrbovce pokračovali v sérii zápasov na súperových ihriskách. Skóre stretnutia otvoril v 12. min Patrik Tokoš. Do konca polčasu ešte hostia výsledok otočili. V 29. min po rohovom kope vyrovnal Žák a v 34. min zvýšil na 1:2 Klimek. Po prestávke v 52. min po štandardke vyrovnal Brunovský. V 84. min rozhodol o výsledku Vinkler. Vrbovce hrali, Trnovec dával góly.

Góly: 12. P. Tokoš, 52. B. Brunovský, 84. D. Vinkler - 30. A. Žák, 34. E. Klimek, R: Ján Škrinár, 70 divákov

Ostatné výsledky: Letničie – Prietrž 0:0, Dojč – Podbranč 5:0, Osuský – Chropov 2:1.

1. Chvojnica 2 2 0 0 5:1 6

2. Trnovec 2 2 0 0 5:3 6

3. Bukovec 3 2 0 1 3:2 6

4. Letničie 2 1 1 0 9:1 4

5. Vrbovce 3 1 1 1 7:4 4

6. Prietrž 3 1 1 1 2:1 4

7. Osuské 3 1 1 1 4:4 4

8. Chropov 2 1 0 1 6:2 3