Prehľad VII. ligy Double Star Bet Sever a Juh.

Ilustračná snímka.Ilustračná snímka. (Zdroj: TASR/AP)

VII. LIGA DOUBLE STAR BET SEVER

Dolná Poruba – Drietoma 7:3 (5:1)

Domáci tím si v otvorenom stretnutí vypracoval pohodlný štvorgólový náskok už do polčasu. Po prestávke zavelil do útoku niekdajší hráč AS Trenčín Opatovský. V 49. min zavŕšil hetrik a znížil na 5:3. V závere sa však dráma nekonala, Dolná Poruba pridala ešte dva góly a zaslúžene vyhrala.

Prečítajte si tiež: REGIONÁLNY FUTBAL: Víkendové výsledky, komentáre a tabuľky od III. po VIII. ligy Čítajte

Góly: 3. M. Hamaňa, 26. Kristián Suchý, 29. Tomáš Váni, 37. Tomáš Suchý, 39. a 79. Ľ. Smolka, 88. M. Daško - 47., 49. a 25. M. Opatovský (1 z 11m), R: Šimon Masár, 50 divákov

Omšenie – Soblahov 1:4 (0:4)

Góly: 83. Stanislav Tvrdoň - 15. L. Červeňan, 20. a 24. P. Pleva, 42. P. Šedivý, R: Dominik Holp, 50 divákov

Horné Srnie – Dubodiel 3:1 (2:0)

Šláger kola začal nepresnosťami na oboch stranách. Domáci sa snažili presadiť cez vysokých hráčov hostí kombinačnou hrou. V 19. min domáci hráči „zavarili“ hosťom, no šanca Maleca a dorážka B. Blaška sa gólom neskončili. V 23. min domáci pekne zakombinovali. Do šestnástky prenikol Čaja a jeho prihrávka našla Maleca, ktorý otvoril skóre – 1:0. O pár minút neskôr brankár hostí Marián Petrík urobil obrovskú chybu. Loptu vyhodil na B. Blaška, ten nezištne prihral voľnému Malecovi a ten do prázdnej brány zvýšil na 2:0. Hostia ako-tak pohrozili až v 30. min, no strelu Repu kontroloval Martiška. V 37. min pohrozili opäť domáci. Strela Maleca a Čaju sa gólm neskončili. O tri minúty ešte B. Blaško nastrelil brvno. Domáci v prvom polčase dominovali. V 51. min hostia znížili z kopačky Hostačného. Po tomto góle zostalo Srnie zaskočené. Hra sa mu nedarila. Až v 70. min prišiel rýchly protiútok a B. Blaško ľavačkou prekonal Petríka – 3:1. V 83. min Kúdela strelou z priameho kopu z 25 m opečiatkoval brvno. Vo veľmi dobrom stretnutí sa zrodilo víťazstvo domáceho tímu.

Góly: 23. a 27. R. Malec, 70. Branislav Blaško - 51. P. Hostačný, R: Marian Klimčík, 100 divákov

Neporadza/Motešice – Ivanovce 7:3 (5:1)

Domáci začali mierne ustráchane a ako prví sa presadili hostia. Hlavička B. Jantošoviča skončila v sieti po chybe obrany. V 8. min domácich nakopol premenený pokutový kop a následne sa rozbehol domáci gólostroj. Domáca jedenástka hostí kondične prevalcovala a na konte gólmana Ivanoviec pribúdali ďalšie góly. Stretnutie poznačilo veľa chýb v obrane. V zaujímavom zápase napokon padlo desať gólov.

Góly: 25. a 87. J. Tašár, 27. a 8. M. Richtárech (1 z 11m), 34. J. Kyselica, 45. M. Filo, 78. A. Ďuriš - 4. a 49. B. Jantošovič, 75. M. Martinus (z 11m), R: Ľuboslav Malik, 100 divákov

Mn. Lehota – Skalka 6:0 (4:0)

Už v 3. in sa rútil sám na bránu Bajzík, ale svoj nájazd nepremenil. Na prvý gól diváci čakať dlho nemuseli. Po akcii na jeden dotyk zakončil sám pred bránou T. Laco. Na 2:0 zvýšil z pokutového kopu Bachynec. Na 3:0 pridal po samostatnej akcii Ďurači. Na 4:0 zvýšil Bachynec. Do druhého polčasu vstúpili Lehoťania opäť výborne. Rýchlo kombinovali a svoje šance až trestuhodne zahadzovali. V 72. min vyšla kombinácia Bajzíka s E. Lacom a druhý menovaný už nemal problém poslať loptu do siete. Na konečných 6:0 upravil Bachynec, keď dorazil loptu do siete po priamom kope Nkokola. Víťazstvo domácich bolo jednoznačné a zaslúžené.

Góly: 22. Tomáš Laco, 32. J. Ďuráči, 36., 77. a 26. P. Bachynec (1 z 11m), 72. Erik Laco, R: Klaudia Kubánová, 100 divákov

Bobot – Horňany 1:1 (1:1)

Góly: 55. M. Husák - 67. I. Ďurkáč, R: Martin Ježík, 100 divákov

Dolná Súča – Selec 2:0 (1:0)

Po prehre v Stankovciach si súčanskí hráči chceli napraviť chuť. Od začiatku sa tlačili do gólu, ale nebolo im ho súdené streliť ani z vyloženej šance. Až v 36. min po čiare unikol Martin Hlávek a Juraj Vendžúr už nemal problém skórovať. V druhom polčase sa hra nezmenila. Domáci produkovali ofenzívny futbal. Hosťujúci brankár Matej Panák ich však privádzal výbornými zákrokmi do zúfalstva a zabránil výraznejšej prehre Selca. Až v 88. min vsietil Michal Pleva na 2:0 a uzavrel skóre zápasu.

Beckov – Horná Streda 2:3 (1:2)

Skóre stretnutia otvoril už v 4. min hosťujúci Denis Čaňo, ktorý nikým neatakovaný z 5 metrov zužitkoval prihrávku Adriána Ďuriša. Domáci kontrovali v 14. min, keď si za obranu Hornej Stredy zabehol Dominik Švehla a strelou k vzdialenejšej tyči vyrovnal na 1:1.V 23. min sa po dlhom výkope brankára Stana Banga prvý pri lopte ocitol Lukáš Vrábel a technickým lobom ponad vybehnutého gólmana znovu prinavrátil Hornej Strede vedenie. Aj druhý polčas začali lepšie hostia, keď v 47. minúte Adrián Ďuriš poslal skvelú časovanú prihrávku na Mateja Zsolnaya, ktorý pomedzi nohy brankára pridal tretí gól H. Stredy. Záver stretnutia priniesol ešte zaujímavú zápletku. Najskôr domáci Dominik Švehla nepremenil pokutový kop, keď ho vychytal Stano Bango. V 87. min predsa len znížil prudkou bombou Dominik Fraňo na 2:3. Mohutne finišujúci Beckov však už ďalší gól nestihol pridať, a tak si 3 body zaslúžene odviezli futbalovejší hostia. Ozdobou tohto mimoriadne kvalitného zápasu boli excelentné výkony oboch brankárov Davida Kačerka a Stanislava Banga.

Góly: 14. D. Švehla, 87. D. Fraňo - 4. D. Čaňo, 23. Lukáš Vrábel, 47. M. Zsolnay, R: Ján Dendis, 100 divákov

Bošáca – Brezová 5:0 (2:0)

Úvod hodového zápasu lepšie vyšiel domácim. V 2. min si loptu ideálne spracoval P. Ochodnický ml. a strelou do opačného rohu brány otvoril skóre. V 14. min pohrozili hostia. Sivák sa ocitol sám pred Janegom. Jeho strelu domáci brankár nohami vyrazil. V ďalšom priebehu prvého polčasu sa hral svižný futbal, no do väčších šancí sa mužstvá nedostávali. Hra sa pritvrdila, na čo niektorí hráči doplatili zraneniami. V 37. min po jednom z faulov zahrával priamy kop z hranice šestnástky D. Vavro a parádne obstrelil múr a jeho strela skončila v rohu brány bezmocného Maliarika. V 41. min ľahká strela J. Žabku pohladila brvno Janegovej brány. Druhý polčas pokračoval podobne ako prvý. Hra mala spád, ale brankári boli takmer bez práce. Až v 58. min sa do šance dostal Milan Kusenda a premenil ju na tretí gól. V 78. min pridali hráči Bošáce štvrtý presný zásah, keď prvý raz nastúpil za mužstvo odchovanec B. Kukuča a svoj päťminútový pobyt na ihrisku okorenil gólom. V 88. min po peknej kombinácii trafil do siete P. Ochodnický st. a uzavrel skóre na 5:0. Hlavne z pohľadu prvého polčasu je prehra hostí príliš krutá.

Góly: 2. P. Ochodnický ml., 37. D. Vavro, 58. Milan Kusenda, 78. B. Rafael Kukuča, 88. P. Ochodnický st., R: Radek Michalec, 180 divákov

Priepasné – Krajné 2:4 (0:0)

Prvý polčas v teplom počasí mali v úvode niekoľko šancí oba tímy. Postupne získalo Krajné prevahu, no do polčasu výborne zasahoval domáci brankár Oravec a skóre sa nemenilo. Hostia hneď po prestávke štyrikrát skórovali a rozhodli o víťazstve. Po ďalších nevyužitých šanciach sa v závere dostalo k slovu aj Priepasné a skorigovalo výsledok na prijateľných 2:4. Hostia vyhrali zaslúžene. Domáci ako nováčik podali najmä v prvom polčase snaživý výkon.

Góly: 77. M. Krásny, 83. Martin Holič - 51. M. Kostelný, 56. a 57. V. Baranovič, 61. F. Tížik, R: Miroslav Kahúň, 95 divákov

Polianka – Zem. Podhradie 1:0 (0:0)

Za horúceho počasia sa hral vyrovnaný zápas, ktorý lepšie zvládli domáci. O všetkom rozhodol zo štandardnej situácie Ľubo Svinkásek. Hostia boli futbalovejší, no body zostali doma.

Góly: 69. Ľubomír Svinkásek, R: Juraj Foltín, 60 divákov

Pobedim – Kostolné/St. Turá B 0:4 (0:2)

Zápas v horúcom počasí priniesol viacero „horúcich“ momentov. Hostia od začiatku začali s aktívnym napádaním a silovou hrou, čo prinieslo niekoľko vynútených striedaní už v prvom polčase a zároveň ovplyvnilo priebeh stretnutia. Domáci nenašli recept na prekonanie brankára Kostolného. Hostia strelili štyri góly a zaslúžene si odviezli všetky body.

Góly: 6. L. Zámečník, 23. Ľuboš Gono (vl. gol), 67. a 83. M. Beňo, R: Miroslav Kurnický, 80 divákov

Kálnica – Potvorice 4:2 (1:2)

Na začiatku zápasu si futbalisti, fanúšikovia a funkcionári FO Zavažan Kálnica uctili minútou ticha pamiatku zosnulého hráča, kamaráta Dominika Mordina.

Kálnica privítala súpera z Potvoríc a vytvorila si od prvej minúty územnú prevahu, čoho výsledkom bol otvárací gól Doboša. Tento moment hostí nepoložil a prebrali iniciatívu. V 27. min po peknej akcií vyrovnali Kubánom na 1:1. Hostia pokračovali v útočnej hre a v 36. min po chybe v strede poľa zvýšil Ondris strelou k tyči na 1:2. Po zmene strán bola hra vyrovnaná a akcie sa striedali na oboch stranách. V 60. min sa v pokutovom území najlepšie zorientoval Roško a prudkou strelou vyrovnal na 2:2. Od tohto momentu sa domáci tlačili pred bránu súpera, čoho výsledkom bol gól striedajúceho Jána Bolecha na 3:2. V 86. min faulovala obrana útočníka v pokutovom území Potvoríc a následný pokutový kop premenil na gól Doboš. Hostia z Potvoríc zanechali v Kálnici výborný futbalový dojem. Do zápasu dobre zapadol hlavný rozhodca Stračiak.

Góly: 5. a 86. E. Doboš (1 z 11m), 60. P. Roško, 82. J. Bolech - 27. Martin Kubán, 36. L. Ondris, R: Jozef Stračiak, 200 divákov

1. Kostolné/St. T. B 3 3 0 0 11:1 9

2. Bošáca 3 2 0 1 8:2 6

3. Krajné 3 2 0 1 9:6 6

4. Kálnica 2 2 0 0 5:2 6

5. Beckov 3 2 0 1 7:6 6

6. Polianka 3 2 0 1 4:3 6

7. Horná Streda 2 1 1 0 3:2 4

8. Potvorice 3 1 0 2 6:7 3