Šláger kola vyhralo stankovské béčko, nováčik z Beckova vo forme

Prehľad VII. ligy Double Star Bet Sever a Juh.

Ilustračná fotografia.Ilustračná fotografia. (Zdroj: TASR)

VII. LIGA DOUBLE STAR BET SEVER

Tr. Stankovce B – Dolná Súča 5:1 (1:1)
Hra bola od začiatku vyrovnaná a útoky sa striedali na oboch stranách. Dlho sa hralo bez šancí a ohrozenia súperovej brány a až v 25. min. sa dostal do šance Kmeťo, ale jeho strela tesne minula bránu. V 27. min. vnikol z pravej strany do šestnástky Sedláček, prihral úplne voľnému Chudému, ale bol z toho len roh. V 30. min. vyslal z 20 m prudkú strelu na bránu Hudec, s ktorou si brankár neporadil – 1:0. V 37. min. pálil z voleja Sedláček, ale prestrelil bránu. V 44. min. vyšla akcia hráčom Dolnej Súče, keď z veľkej diaľky vystrelil Krajčo a prekonal Horvátha – 1:1.
Aj v druhom polčase sa hral rýchly útočný futbal a hra bola naďalej vyrovnaná. V 53. min. rozprúdili domáci hráči kolotoč pred bránou súpera, lopta sa niekoľkokrát odrazila do poľa, až ju nakoniec Sedláček doklepol do siete – 2:1. V 58. min. bol v akcii opäť Sedláček, unikol po ľavom krídle a nezadržateľne skóroval – 3:1. Sedláček bol na neudržanie, v 60. min. vnikol do šestnástky, kde bol v gólovej šanci faulovaný a nariadený pokutový kop premenil v 60. min. Svatík – 4:1. Gólostroj domáceho mužstva pokračoval a v 76. min. sa do listiny strelcov zapísal Šišovský – 5:1.

Prečítajte si tiež: REGIONÁLNY FUTBAL: Víkendové výsledky, komentáre a tabuľky od III. po VIII. ligy Čítajte

Zápas sa tak skončil jednoznačným a zaslúženým víťazstvom domáceho mužstva, keď o víťazovi sa rozhodlo v druhom polčase v priebehu 7 minút.
Góly: 30. M. Hudec, 53. a 58. M. Sedláček, 60. M. Svatík (z 11m), 76. D. Šišovský – 44. D. Krajčo, R: Igor Murín, 150 divákov

Svinná – Soblahov 2:0 (0:0)
V zápase tímov, ktoré prehrali úvodné stretnutie sezóny, sa hral v prvom polčase vyrovnaný futbal. Druhý lepšie vyšiel Svinnej. V 60. min ju do vedenia poslala posila z Tr. Stankoviec Mandinec, keď sa lopta od tyče odrazila do brankára a do siete. Ten istý hráč po zisku lopty v strede ihriska skóroval v 77. min opäť. Hostia už na to nevedeli reagovať a tri body zostali zaslúžene doma.
Góly: 60. a 77. P. Mandinec, R: Peter Kvasnica, 50 divákov

Selec – Dolná Poruba 1:3 (1:1)
Hostia sa predviedli ako skúsené mužstvo, ktoré môže pomýšľať na najvyššie priečky. Domácim nemožno uprieť snahu, ale na body to tentoraz nestačilo, hoci ich do vedenia po peknej akcii poslal Ondrej Ondriška. Od toho momentu sa presadila už iba Dolná Poruba. Po pol hodine hry vyrovnal Tomáš Suchý. Na ďalšie góly diváci čakali až do záverečnej pätnásťminútovky. V 75. min Ján Ďuriš naklonil misky váh na hosťujúcu stranu. Selčania sa snažili o vyrovnanie, no to im nebolo dopriate napriek šanciam. V 82. min uzavrel skóre Kristián Suchý.
Góly: 17. O. Ondriška – 28. Tomáš Suchý, 75. Ján Ďuriš, 82. Kristián Suchý, R: Milan Zelieska, 50 divákov

Bobot – Drietoma 3:1 (2:0)
Bobot hral druhý zápas opäť doma, pretože hostia z Drietomy budujú na svojom ihrisku polievanie, takže výmena poradia zápasov im prišla vhod. Domáci nastúpili proti súperovi síce s rešpektom a stále s nekompletnou zostavou, avšak už v 4. minúte po nádhernom pase Adama Koreňa skóroval Erika Antalovič. Tatran Bobot stále hrozil v prvom polčase rýchlymi brejkmi, ktoré priniesli osoh v 38. minúte, keď opäť skóroval Erik Antalovič. Prvá polovica stretnutia ešte priniesla nepremenenú šancu v podaní Branislava Fila do prázdnej bránky hostí, ktorí úplne chybovali v zadných radoch. V druhom dejstve začali hostia aktívnejšie, avšak ich akcie končili na dôslednej obrane domácich alebo nepresnou koncovkou. V 88. minúte premenili hostia pokutový kop po nedovolenom zásahu domácej obrany. Posledné minúty zápasu patrili domácim, ktorí okrášlili svoje víťazstvo gólom Lukáša Jonisa. Drietoma sa predstavila sympatickým výkonom, ale domáci umnou hrou dotiahli zápas do víťazného konca.
Góly: 4. a 38. E. Antalovič, 90. L. Jonis – 88. T. Lacko (z 11 m), R: Peter Hruda, 50 divákov

Horňany – Mn. Lehota 0:0
V stretnutí slušnej úrovne sa nedokázalo presadiť ani jedno mužstvo. Remíza je zaslúženým vyjadrením síl na ihrisku.
R: Karol Svetkovic, 100 divákov

Skalka – Neporadza/Motešice 1:2 (1:0)
V náročnom počasí sa hralo v prvom polčase v réžii domáceho tímu. V 25. min veľkú šancu nevyužil Martin Vavruš. Hra sa postupne vyrovnala. Hostia neuspeli z priameho kopu a tesne pred prestávkou sa exportnou strelou zo 40 m prezentoval Matúš Ješko. Skalka po prestávke poľavila. V 60. min bol faulovaný hosťujúci hráč a M. Richtárech sa z pokutového kopu nemýlil. Už o minútu Matúš strelou spoza šestnástky poslal Neporadzu/Motešice do vedenia. V závere ešte mohli hostia skóre prikrášliť, no niekoľko šancí zahodili.
Góly: 42. Matúš Ješko – 60. M. Richtárech (z 11m), 61. M. Matúš, R: Šimon Masár, 50 divákov

Ivanovce – Horné Srnie 1:6 (0:3)
Domáci tím sa zväčša skladá z mladých dorastencov alebo starých mazákov. Na skúsených siedmoligistov z Horného Srnia v horúcom počasí nestačil. Tí si už do polčasu vypracovali pohodlný trojgólový náskok. Po prestávke zmiernil prehru Branislav Jantošovič, ale Horné Srnie pridalo ešte tri góly, hoci ich mohlo byť aj viac.
Góly: 47. B. Jantošovič – 32. M. Čaja, 34. a 73. R. Malec, 43. a 80. A. Galko, 82. Milan Blaško, R: Miroslav Kurnický, 50 divákov

Dubodiel – Omšenie 7:2 (3:1)
V ofenzívne ladenom stretnutí si v horúcom počasí prišli na svoje diváci. Domáci mali lepší vstup do stretnutia, keď sa o vedúci gól Dubodiela postaral kanonier Hostačný. Hostia, kým ešte vládali, strelili v 12. min vyrovnávajúci gól Mitickým. Od toho momentu však už ihrisko patrilo domácim. V 33. min dostal Dubodiel opätovne do vedenia strelou z bieleho bodu Kúdela. V závere polčasu pridal tretí presný zásah Hostačný a po hodine hry zavŕšil hetrik. Do konca stretnutia mohli diváci vidieť ešte niekoľko oku-lahodiacich akcií a domáci napokon zvíťazili zaslúžene 7:2.
Góly: 6., 43. a 60. P. Hostačný, 64., 87. a 33. P. Kúdela (1 z 11m), 73. T. Žáčik – 12. P. Mitický, 76. M. Bajzík, R: Ľuboslav Malik, 100 divákov

VII. LIGA DOUBLE STAR BET JUH

Kostolné/St. Turá B – Polianka 2:0 (1:0)
V 4. min sa zastreľoval Sládek, ale tesne minul priestor brány. O pár minút mu vyšla pekná strela, keď „obaľovačkou“ obstrelil Mazínyho a domáci sa ujali vedenia. Potom sa hra vyrovnala, obe mužstvá hrali s nasadením a pozorne pri bránení. Šance neprichádzali. Až v 36. min dostal výbornú prihrávku Denk, ale tiesnený z päťky prestrelil. Vzápätí Sládek preveril Mazínyho, ale ten bol pozorný. V 41. min si za obranu nabehol Kubečka a jeho prudká hlavička šla tesne mimo brány.
Aj v druhom polčase sa hral dobrý futbal. Hostia zahrávali rohový kop a po ňom odrazená strela trafila domáceho hráča do ruky a bola nariadená penalta. V 51. min ju zahrával Kučerák, ale jeho prudkú strelu Baláž bravúrne vyrazil. Toto bol kľúčový zákrok, lebo v 60. min domáci po výbornej kombinácii pridali Majtásom druhý gól, keď spoza šestnástky prekonal bezmocného Mazínyho. V 77. min mohli znížiť hostia, no bývalý hráč Kostolného Augustín zblízka umiestnenou hlavičkou neuspel vďaka zákroku Baláža. Potom mali do konca zápasu viacero šancí na tretí gól, no Mazíny stačil povyrážať aj tri strely po sebe. Dobrý futbal rozhodoval Švancara.
Góly: 7. Sládek, 60. Majtás, R: Ivan Švancara, 86 divákov

Brezová – Beckov 0:1 (0:0)
Hostia boli v prvom polčase lepší, ale už v 1. a 3. min. nevyužili dve stopercentné šance. Najskôr po úniku Fraňo a potom sám pred brankárom Daniel Majerník akoby sa zľakli príležitosti a netrafili Maliarikovu bránu. Jedinú nebezpečnú strelu domácich spoza šestnástky vyslal v 19. min. Jakub Žabka, ale išla vedľa pravej žrde.
V druhom polčase sa karta obrátila, aktívnejší bol Bradlan. V 48. min. po akcii Siváka zľava jeho zakončenie zblokoval brankár Dávid Kačerek na roh. Ten výborne zasiahol aj v 51. min., keď vyrazil pokus Michala Maliarika a v 55. min. vyškriabal z „vinkľa“ strelu J. Žabku. Hostia rozhodli o víťazstve v 71. min., keď sa po sérii chýb domáceho mužstva dostal k lopte Dominik Fraňo a tento- raz nezaváhal – 0:1. V závere mal ešte šancu hlavou obranca Brezovej Bzdúšek, ale skóre sa už nezmenilo.
Góly: 71. Fraňo, R: Juraj Foltín, 150 divákov

Hrádok – Kálnica 0:1 (0:0)
V hodovom zápase za pekného počasia a peknej návštevy sa hral vyrovnaný futbal, v ktorom vyhrali šťastnejší hostia, keď jediný gól zápasu strelil v 52. min Andrej Važan.
Góly: 52. Andrej Važan, R: Miroslav Kahúň, 320 divákov

Potvorice – Pobedim 3:0 (1:0)
V malom derby zápase „zomreli“ hostia na krásu. Naopak, domáci bojovnosťou a efektivitou trestali a okrem troch gólov viaceré tutovky z protiútokov nepremenili. Výborný výkon podal domáci brankár Rado Kerak, ktorý je veľkou oporou Potvoríc. K slušnému priebehu zápasu prispel aj rozhodca Martin Ježík. 200 prítomných divákov hráčov po stretnutí odmenilo potleskom, čo si aj zaslúžili.
Góly: 29. J. Bušo, 63. L. Ondris, 81. D. Madara, R: Martin Ježík, 100 divákov

Zem. Podhradie – Priepasné 2:3 (1:2)
Prvý polčas sa hral prevažne na bránu hostí, keď si domáci kombinačnou hrou vytvárali šance. Bolo to však Priepasné, ktoré udrelo ako prvé po brejkovej situácii a krásnom prelobovaní brankára.
Z gólu sa však hostia dlho neradovali. O pár minút neskôr vyrovnal Brezuľa. Do šatní sa však za nerozhodného neodchádzalo, keď sa hosťom podarilo presadiť po ojedinelom rohovom kope Martinom Holičom.
Druhý polčas bol vernou kópiou toho prvého. Zemani búšili do súpera, čo to dalo, no opäť udreli hostia azda z prvej aj poslednej strely na domácu bránu po brejkovej situácii. Zemani vrhli všetky sily do útoku, no podarilo sa im presadiť len raz po krásnej hlavičke M. Zámečníka.
Výsledok je pre domáci tím veľmi krutý, keď hlavne v druhom si vytvorili viacero čistých šancí, no brankár čaroval, alebo ho na bránkovej čiare zastúpili obrancovia. Tri body mali zostať doma na štadióne pod Skalicou.
Góly: 28. M. Brezuľa, 77. Matej Zámečník – 26. M. Krásny, 38. Martin Holič, 74. J. Palkovič, R: Roman Hudec, 50 divákov

Krajné – Bošáca 2:0 (1:0)
V dobrom zápase sa oba tímy snažili presadiť kvalitnou hrou v poli. Nedarovali si veľa priestoru, no postupne sa do šancí dostávali viac domáci. Z nich vyťažili do polčasu vedúci gól, keď po akcii Lacha s Kňazským skóroval Baranovič.
Bošáca bola stále nebezpečná a najmä na začiatku druhého polčasu bola blízko vyrovnaniu. Krajné túto fázu zápasu ustálo a v posledných 30 minútach bolo opäť lepším tímom. Vytváralo si šance, no potvrdzujúci druhý gól dlho neprichádzal, keď domáci nepremenili ani pokutový kop, ktorý smeroval od žrde von.
Tížik si nepremenenú penaltu vynahradil v závere, keď potvrdil v 88. min zaslúžené víťazstvo Krajného. Do zápasu dobre zapadli rozhodcovia.
Góly: 35. V. Baranovič, 88. F. Tížik, R: Stanislav Jaroš, 175 divákov

1. Kostolné/St. T B 2 2 0 0 7:1 6
2. Beckov 2 2 0 0 5:3 6
3. Krajné 2 1 0 1 5:4 3
4. Potvorice 2 1 0 1 4:3 3
5. Bošáca 2 1 0 1 3:2 3
6. Kálnica 1 1 0 0 1:0 3
7. Polianka 2 1 0 1 3:3 3