Susedské derby víťaza nespoznalo, debakel Trenčianskeho Jastrabia

Prehľad výsledkov VI. ligy Double Star Bet.

V Hornej Súči padali iba vlastné góly. V Hornej Súči padali iba vlastné góly. (Zdroj: TIMOTEJ BULKO)

Myjava B – Záblatie 2:1 (1:1)
Domáci do zápasu vstúpili ideálne. Už v 1. min strelili gól Oríškom po prihrávke Kubicu. Prvý menovaný výborne prebral loptu na šestnástke a zakončil strelou do šibenice. Hostia ukázali kvalitu a zvolili viac defenzívnu taktiku. Šanca pre Záblatie prišla v 21. min. Po chybe v defenzíve domácich vyrovnal Paldauf. Myjava bola aktívna, no Záblatie hralo živý futbal a domáci museli byť veľmi pozorní. V závere prvého polčasu nastrelil brvno Zelenay a následná dorážka neskončila v sieti. Do druhého polčasu domáci nastúpili s cieľom strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Tempo hry po prestávke mierne opadlo. Hostia by boli spokojní aj s remízou, zatiahli sa ešte do hlbšej defenzívy. V 69. min po centri Tomiča zakončil Zelenay – 2:1 a rozhodol o osude zápasu. V ďalšom priebehu Staromyjavčania mohli pridať i ďalšie góly, no to sa im už nepodarilo. Body zostali doma zaslúžene.
Góly: 1. J. Oríšek, 69. I. Zelenay – 21. P. Paldauf, R: Radek Michalec, 100 divákov

Prečítajte si tiež: REGIONÁLNY FUTBAL: Víkendové výsledky, komentáre a tabuľky od III. po VIII. ligy Čítajte

Zamarovce – Ľuborča 2:3 (1:2)
V Zamarovciach sa stretli tímy, ktoré v prvom kole bodovali naplno. Hosťujúca Ľuborča začala lepšie. V 9. min si vypracovala pokutový kop, no Trška ním pohrdol a nechal vyniknúť Nemečka. V ďalšom priebehu prvého polčasu sa hral bojovný futbal a chýbala väčšia kreativita. Šance vznikali iba po štandardných situáciach. Domáci brankár sa vyznamenal ešte raz, keď tiahlu strelu vyrazil. V 32. min skóre otvoril Minárik, ktorý do siete „upratal“ prihrávku Majerského. Domáci zaspali záver polčasu. Najskôr po centrovanej lopte vyrovnal Gašparík a v 44. min po chybnej rozohrávke Nemečka preloboval Vavrúš. Druhý polčas chceli domáci zvrátiť výsledok. Tlačili sa pred bránu Ľuborče, ale šťastena bola proti, pretože počas minúty opečiatkovali brvno aj žrď. Ľuborča sa spoliehala na kontry. V 77. min sa hosťom vydaril nákop za obranu a Machara upravil na 1:3. Domáci sa nevzdávali. Mulíkom rýchlo znížili, ale to bolo všetko.
Bojovnému zápasu by viac svedčala remíza, šťastnejšia Ľuborča si odviezla všetky body.
Góly: 32. M. Minárik, 80. R. Mulík – 39. Z. Gajdošík, 44. P. Vavrúš, 77. P. Machara, R: Richard Király, 100 divákov

Kľúčové – Tr. Jastrabie 5:0 (2:0)
Prvú vážnejšiu šancu stretnutia mali domáci po strele Mariána Vavruša, ktorú vyrazil hosťujúci brankár na roh. V 12. minúte sa mohli z brejkovej akcie ujať vedenia hostia, keď strela kapitána hostí skončila na žrdi domácej brány. Následne bol faulovaný v pokutovom územií hosťujúci hráč, no nariadenú penaltu kapitán Rychtárech nepremenil, keď poslal loptu nad bránu. O 4 minúty prišiel trest, akcia po spolupráci Lukáš Vavruš - Kendera - Damián Vavruš, keď posledne menovaný obstrelil brankára. O 10 minút opäť po akcií Lukáša Vavruša - Kenderu padol gól keď skóroval Amrich.
V 2. polčase zvýšil v 58. minúte vedenie domácich na 3:0 nestárnúci Patka starší. O 2. minúty zvýšil ten istý hráč na 4:0 keď obišiel aj hosťújúceho brankára a s prehľadom skóroval do prázdnej brány. V závere stretnutia poslal presný pas do 16-tky nová posila Trebichavský a Amrich spečatil zaslužené viťazstvo 5:0 .
Po necelom roku hrali domáci opäť na vlastnom, čiastočne zrekonštruovanom trávniku za čo patrí poďakovanie hráčom a realizačnému tímu TJ Vlára Kľúčové pod vedením Milana Patku.
Góly: 16. Damian Vavruš, 25. a 89. P. Amrich, 58. a 60. Milan Patka, R: Miloš Jakúbek, 100 divákov

Načítavam video...

Očkov – Mel.-Lieskové 1:0 (1:0)
Mladý hosťujúci tím ako nováčik zanechal v Očkove dobrý dojem. Hostia boli v pohybe aktívni, no ich akcie zväčša končili pred šestnástkou. Domáci v novej sezóne posilnení o niekoľko zaujímavých hráčov mohli ísť do vedenia v 34. min. Po faule v šestnástke si loptu na biely bod postavil Hikel, ale brankár Drgo smer strely vystihol. Jediný gólový moment priniesla 54. min, kedy Hikel obohral súpera a skóroval. Ďalšie šance zostali nevyužité. Očkov zvíťazil zaslúžene.
Góly: 54. P. Hikel, R: Marek Nedbal, 100 divákov

Horná Súča – Veľké Bierovce/Op. 1:1 (1:0)
Horná Súča chcela ísť v prvom domácom zápase za víťazstvom. V 4. min Repov center hlavičkoval A. Coník, no lopta tesne minula bránu. O minútu neskôr zaútočili hostia, no gólman zázračne vychytal Breznického. V 9. min po centri Dzurillu a Zvolenského strele si loptu do vlastnej siete tečoval T. Sivák. Hra sa prelievala zo strany na stranu. V 29. min obranca F. Bariš z 30 m trafil tyč hosťujúcej brány. Domáci po zmene strán vystriedali dvoch hráčov. V 50. min unikal Ján Dohnan, no jeho center v poslednej chvíli hostia stečovali na rohový kop. Z neho hlavičkoval Blaho, ale tesne minul priestor brány. V 56. min vystrelil z priameho kopu nebezpečne Bulko, ale gólman bol na mieste. Hornosúčania pridali na obrátkach, snažili sa streliť druhý gól, no mali problémy s kombináciou. V 69. min brankár hostí vykopol loptu a obrana po nedorozumení stopéra s brankárom inkasovala, keď Blaho preloboval gólmana – 1:1. Domáci stavili všetko na ofenzívnu kartu a snažili sa streliť ďalší gól, no ten im už nebolo súdené streliť. Buď sa vyznamenal brankár, alebo domáci netrafili bránu. Keď chlapci budú hrať s takým záujmom ako s Veľkými Bierovcami/Opatovcami, budú hrať na popredných priečkach. Hostia boli aktívne a skúsené mužstvo, no domáci ich fyzicky prevýšili, ale nedokázali streliť potrebný víťazný gól. V polčasovej prestávke preberali medaily dorastenci Hornej Súče, ktorí si vybojovali postup do IV. ligy severozápad.
Góly: 9. Tomáš Sivák (vl. gol) – 69. Dominik Blaho (vl. gól), R: Marian Otiepka, 150 divákov

Tr. Teplá – Opatová 4:4 (3:2)
V derby zápase si na svoje prišli najmä diváci, ktorí videli osem gólov. Hostia šli do rýchleho vedenia Pisárom, ale už o chvíľu bolo vyrovnané po presnom zásahu Provazníka. Teplania boli kúsok od víťazstva, ale v 87. min rozhodol o deľbe bodov Libor Šubert, ktorý dlhé roky obliekal teplanský dres.
Góly: 8., 79. a 23. D. Provazník (1 z 11m), 38. Filip Pupiš – 6. D. Pisár, 50. a 28. D. Kováčik (1 z 11m), 87. L. Šubert, R: Ľuboslav Malik, 100 divákov

FK Turani – Nová Ves 2:1 (1:1)