NOVÉ MESTO NAD VÁHOM. Otec evanjelický farár, mama učiteľka slovenčiny, syn raper. Nezvyčajná kombinácia na interpreta hudobného štýlu rap. Pre mnohých je rap a jeho texty dodnes synonymom vulgárnosti a množstva nadávok v každej skladbe.
Onedlho 22-ročný novomestský raper Leumas sa však vydal v rapových vodách opačným smerom. V jeho skladbách nadávky počuť nebudete. Napriek tomu rapuje otvorene o problémoch svetskej i kresťanskej morálky a spoločnosti.

Všetky kritické texty si píše sám a oči nezatvára ani pred alkoholizmom či majetníctvom, ktoré ovláda súdobú spoločnosť. Prvý koncert odrapoval Leumas, vlastným menom Samuel Ďuračka, vlani v decembri. Už v lete by chcel vydať debutový album s dvanástimi skladbami.
Vyrásť na evanjelickej fare v usporiadanej rodine známeho novomestského kňaza a potom sa vydať cestou rapera je nielen na slovenské pomery dosť neobvyklé. Čím ťa svet raperov zlákal?
- K rapu som sa dostal na kresťanskom festivale SemFest v roku 2011. Tam ma zaujala trojčlenná formácia troch raperov. Volali sa Regiment. Kamarát ma zavolal na ich koncert a ja som sa tak dostal do priameho kontaktu s rapermi. Začal som sa učiť ich texty a skúšal ich rapovať. Išlo mi to celkom dobre. Potom som sa začal bližšie zoznamovať aj s tvorbou známych raperov zo sveta i zo Slovenska.
Tvoj otec je evanjelický kňaz. Do kostola chodia aj babičky, pre ktoré slovo raper určite nie je práve synonymom slušnosti. Neobával si sa, že ak si spoja syna farára s takouto hudbou, môže to narušiť v ich videní postavenie tvojho otca?
- Mal som také myšlienky. Trošku som sa toho obával. Ja chcem však ukázať, že rap nemusí byť vždy vulgárny. Že to nemusí byť výhradne o zlých veciach, ktoré v spoločnosti sú. Rapom sa dá hovoriť aj o pozitívnych veciach.