FUTBAL ZSFZ: Častkovce strelili Trenčianskym Stankovciam šesť gólov

Prehľad výsledkov III., IV. a V. ligy.

Myjavčania strelili v Holíči šesť gólov. Myjavčania strelili v Holíči šesť gólov. (Zdroj: RÓBERT FRITZ)

III. LIGA

Bánovce – Topoľčany 4:1 (3:0)

V bývalom okresnom derby sa stretli mužstvá zo samého dna tabuľky. Hral sa slabý futbal, domáci v prvom polčase dominovali. V 5. minúte vysunul Zajac Lásku a ten otvoril skóre – 1:0. Následne strelu Bakšiho chytá brankár hostí, no Láska v 11. minúte strieľa svoj druhý gól – 2:0. V 21. minúte bolo v podstate po zápase, kedy Zajac z 20 metrov zvýšil už na 3:0. Hostia v prvom polčase výkonom neoslnili, podarilo sa im ale trafiť spojnicu domácej bránky. Po zmene strán vstúpili domáci laxne a striedajúci Davidovič zdramatizoval zápas gólom na 3:1. Následne veľkú šancu spálil domáci Bakši, na druhej strane hosťujúci útočník prepálil prázdnu bránku z piatich krokov. V závere ešte mohol zvýšiť náskok domácich Mrocek, jeho pokus ale zblokovala obrana hostí. V 77. minúte zakončil peknú akciu Bakši gólom na 4:1. Pre domáce Bánovce to bola v slabšom zápase zaslúžená výhra, hostia výkonom neoslnili.

Góly: 5. a 11. V. Láska, 21. P. Zajac, 77. Š. Bakši – 59. Davidovič.

Prečítajte si tiež: REGIONÁLNY FUTBAL: Je dobojované, poznáme všetkých víťazov súťaží Čítajte

Beluša – Dubnica 0:2 (0:0)

Na posledný zápas, v ktorom už obom celkom takmer o nič nešlo, nastúpili domáci s lavičkou a hostia s dorastom U 19. V 2. min mohol otvoriť skóre Oravec, ale v sľubnej šanci bránu netrafil. Pokus A. Bielika zblokovala obrana a na druhej strane strela K. Bartoša len tesne minula ľavú žrď. V 34. min po prihrávke A. Bielika z voleja napriahol Mikuška, ale jeho pokus skončil len tesne nad brvnom.

V 53. min sa Dubnica ujala vedenia, keď sa po rohovom kope presadil Kučerka 0:1. Na ihrisku sa postupne vystriedalo desať hráčov, ale úroveň zápasu sa nepozdvihla. Jurga nezastavil rozbehnutého Meliša a po Zaťkovom zákroku dorazil loptu do siete Cisár 0:2. V podpriemernom zápase tretej ligy zaslúžene zvíťazil víťaz súťaže.

Góly: 53. Kučerka, 85. Cisár.

V. Ludince - Nemšová 1:0 (0:0)

Na konci dlhej sezóny, po ukončení „záchranárskych prác“, obe mužstvá predvádzali pekný futbal. Domáci mali miernu územnú prevahu, ale do gólových šancí sa dostávali hostia. V 20. min. dvakrát výborne zakročil domáci brankár Benkó, keď zneškodnil sólové nájazdy hosťujúcich hráčov. Futbalisti Nemšovej mali ešte dve gólové šance, ale na konci zápasu v 89. minúte sa presadili domáci hráči. Čtvrtníčkovu prihrávku zužitkoval Tamás Tóth a uzavrel náročnú, ale hlavne úspešnú jarnú sezónu, keď z posledných deviatich zápasov získali hráči Veľkých Ludiniec 24 bodov.

Gól: 89. Tóth.

Ostatné výsledky: Púchov – Prievidza 6:2 (4:0), ViOn B Vráble - FC Nitra jun. 3:1 (2:0), Gabčíkovo - Galanta 4:0 (2:0), Nové Zámky – Borčice 2:1 (1:1), Trnava B – DAC B/Vrakúň 1:1 (0:1), Led. Rovne – Šaľa 3:0 (0:0).

1. Dubnica 34 27 5 2 83:10 86 (+35)

2. Borčice/PB 34 22 5 7 78:35 71 (+20)

3. Nové Zámky 34 22 5 7 58:31 71 (+20)

4. Led. Rovne 34 21 3 10 61:33 66 (+15)

5. Galanta 34 15 8 11 58:42 53 (+2)

6. DAC B/Vrakúň 34 15 7 12 51:38 52 (+1)

7. ViOn B Vráble 34 14 10 10 60:53 52 (+1)

Holíč - Myjava 2:6 (1:1)

Úvodný gól duelu strelil už v 7. min. domáci Uher. Kopaničiarom sa podarilo vyrovnať v 21. min., kedy sa presadil Jorík. Po polhodine hry uvidel červenú kartu hráč domáceho tímu Mišík. Túto výhodu dokázali spartakovci v druhom polčase využiť a krátko po zmene strán rozvlnili sieť Horeš a Vávra. Skóre stretnutia narastalo v prospech Myjavčanov aj naďalej, ďalšie góly strelili Jorík a Kvasnička. Na 2:5 z pohľadu domácich korigoval svojim druhým presným zásahom Uher, ale posledné slovo patrilo hosťom, keď v 84. min. zavŕšil svoj hetrik Jorík.

Góly: 7. a 82. Uher - 24., 73. a 84. Jorík, 50. Horeš, 52. Vávra, 81. Kvasnička. ČK: 31. R. Mišík.

Tr. Stankovce – Častkovce 1:6 (1:2)

V poslednom kole súťažného ročníka nastúpili proti sebe tradiční súperi, ktorí sa veľmi dobre poznajú. A začalo sa pekne z ostra. Už v 1. min. potrestal chybu hostí Žiška a otvoril skóre zápasu – 1:0. V 4. min. predviedli hostia rýchlu akciu a Fako strieľal presne k pravej tyči – 1:1. Hral sa rýchly, útočný futbal, ale obe družstvá poctivo bránili a ďalšie gólové šance neprichádzali. Zápas bol od začiatku vyrovnaný a ani jedno z mužstiev si nedokázalo vytvoriť trvalejší tlak. V 39. min. domáca obrana zabudla v šestnástke na Bangaia a ten pohodlne prekonal Zemanoviča – 1:2. Skóre sa už potom do prestávky nemenilo.

Druhý polčas začali aktívnejšie hostia, ale z úvodného tlaku nič nevyťažili. V 51. min. mal dobrú streleckú príležitosť Ďuráči, ale Kukučka v bráne hostí bol pozorný. V 59. min. sa zrodila ďalšia gólová situácia, keď si loptu nešťastne zrazil do vlastnej siete Svatík - 1:3. V 65. min. mal obrovskú šancu na zníženie Žiška, išiel sám na brankára, ale ten mu strelu zblokoval. V 75. min. sa hostia opäť tešili, keď autorom gólu bol Adamec - 1:4. Hráči Častkoviec hrali v pohode a pridali ďalšie góly. V 84. min zo štandardnej situácie presne mieril Tuschel – 1:5. V 86. min. uzavrel skóre zápasu Husár – 1:6.

Góly: 1. L. Žiška - 4. M. Fako, 39. B. Kevin Bangai, 59. Matúš Svatík (vl. gol), 75. M. Adamec, 84. M. Tuschel, 86. J. Husár, R: Martin Slašťan, 100 divákov

Ostatné výsledky: Boleráz - Hlohovec 5:2 (1:0), J. Bohunice - Šimonovany 1:1 (1:1), V. Kostoľany - Partizánske 1:3 (1:0), Domaniža – Prečín 2:2 (0:1). Malženice a Vrbové mali voľno.

St. Turá – Bošany 1:4 (0:2)

Záverečný zápas sa Staroturancom na domácom trávniku nevydaril. Aj v prípade výhry by sa však nemohli posunúť z 15. priečky vyššie. Snaživí hostia dokázali byť v prvom polčase efektívny. Skóre stretnutia otvoril v 24. min Žikavský a ten istý hráč o osem minút pridal druhý gól Bošian. Po prestávke domáci ožili a podarilo sa im streliť kontaktný gól Majtásom. Vyrovnať však už nedokázali. V 71. a 79. min dva góly Stoppera znamenali potvrdenie troch bodov v prospech hostí.

Góly: 65. M. Majtás - 24. a 32. R. Žikavský, 71. a 79. P. Stopper, R: Igor Vyletelka, 80 divákov

Tr. Turná – Uhrovec 0:3 (0:1)

V súboji dvoch tímov z hornej polovice tabuľky sa zrodilo jasné víťazstvo hostí, hoci futbal divákov príliš neupútal. Hostia sa rýchlo dostali do vedenia po presnom zásahu Škultétyho. Na ďalší gól diváci čakali až do polovice druhého polčasu, keď opäť Škultéty pridal druhý gól Uhrovca a prakticky rozhodol o triumfe hostí. V závere ešte pridal tretí presný zásah Masarovič.

Góly: 11. a 67. R. Škultéty, 77. A. Masarovič, R: Martin Köppl, 150 divákov

Ladce - Chocholná-Velčice 6:5 (2:2)

Záverečný zápas si diváci užili. Hostia sa ujali vedenia už v 4. min po Ondrašíkovom faule, keď jedenástku premenil Juraj Tulpík. V 10. min Mojto našiel Kvasnicu a bolo 1:1. V 24. min P. Martinka hlavičkou dostal Ladce do vedenia 2:1, no v závere prvého polčasu Lobík vyrovnal na 2:2. Domáci mali výborný vstup do druhého polčasu. V 51. min po Kvasnicovom centri dal Mojto na 3:2. O minútu P. Štrbák po samostatnej akcii zvyšoval na 4:2 a v 54. min skončil v sieti hostí aj priamy kop Mojta – 5:2. Ladčania sa uspokojili, čo súper využil. V 58. min ešte Michalec hlavičkoval vedľa, no v 69. min Juraj Tulpík a o dve minúty J. Cingel znížili na 5:4. Ondrášik v 79. min potešil priaznivcov gólom na 6:4, lenže sper bojoval a sedem minút pred koncom Sabadka zo štandardky znížil na 6:5.

Góly: 51. a 54. Mojto, 10. Kvasnica, 24. P. Martinka, 52. P. Štrbák, 79. Ondrašík - 4. a 69. Juraj Tulpík (prvý 11 m), 43. Lobík, 71. J. Cingel, 83. Sabadka.

Plevník - Podolie 1:3 (0:2)

Domácim rozlúčka so sezónou nevyšla, lebo súper ich v úvode zaskočil dvoma gólmi Prosňanského v 7. a v 12. min. Plevníčania sa nevedeli presadiť a polčas prehrali 0:2. V 56. min domácich po druhej žltej karte oslabil vylúčený hrubo, no o tri minúty sa sily vyrovnali, keď bol vylúčený aj Drexler. V 60. min sa domáci dočkali gólu, ktorý dal A. Buday O dve minúty ich nadšenie schladil Pyšný a hostia už výhru udržali.

Góly: 60. A. Buday - 7. a 12. Prosňanský, 62. Pyšný.

Kanianka – Veľká Hradná 2:1 (1:0)

V Kanianke sa prvýkrát v histórii predstavila Veľká Hradná. Pred zápasom sa domáci funkcionári rozlúčili s domácim trénerom Marekom Michaličkom, ktorý po dvoch rokoch končí na lavičke Kanianky. Futbalový klub mu praje v ďalšom futbalovom aj osobnom živote veľa úspechov a zdravia. Zápas sa odvíjal v prvom polčase medzi šestnástkami s miernou prevahou domácich, ktorí v 30. min. Strečanským trafili do tyče domácej brány. Domáci sa dočkali v 33. min., keď strelou z hranice šestnástky skóroval domáci Hianik – 1:0. Zaujala až 44. min., kedy strelu hosťujúceho hráča vyrazil ešte krajším zákrokom nestarnúci Kováčik. V druhom polčase v 50. min. minul hosťujúci svätyňu v dobrej pozícii striedajúci Burza. O sedem minút ten istý hráč už ale skóroval, keď po peknej akcii a prihrávke Strečanského dal na 2:0. V 70. min. sa podarilo hosťom z ojedinelej akcie znížiť Michalom Kováčom – 2:1. Domáci si víťazstvo v poslednom zápase tejto sezóny ustrážili, aj keď v samom závere striedajúci domáci gólman Blažek vytiahol spod brvna strelu hosťujúceho hráča a následnou dorážkou hostia prestrelili domácu bránu a po tejto šanci zaznel záverečný hvizd sezóny 2017/2018. Domáci funkcionári sa chcú poďakovať hráčom, trénerom, divákom a rodičom za ďalší futbalový ročník.

Góly: 33. J. Hianik, 57. M. Burza - 70. Michal Kováč, R: Ladislav Bazso, 115 divákov

Ostatné výsledky: Brvnište – V. Uherce 3:2 (1:0), Cigeľ – Lehota p/Vt 0:0

1. Lehota p/Vt 28 20 4 4 77:29 64

2. Cigeľ 28 20 2 6 67:25 62

3. Veľké Uherce 28 16 7 5 81:39 55

4. Zem. Kostoľany 28 16 5 7 71:39 53

5. Uhrovec 28 15 7 6 52:35 52

6. Tr. Turná 28 13 3 12 41:48 42

7. Kanianka 28 13 3 12 45:35 42