Dubnica oslavovala postup, Veľká Hradná zvládla oblastné derby

Prehľad výsledkov súťaží Západoslovenského futbalového zväzu.

Dubnica (v modrom) hostila Bánovce.Dubnica (v modrom) hostila Bánovce. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

III. LIGA

Dubnica – Bánovce 6:0 (2:0)

Zápas mal slávnostný úvod, lebo po symbolickom prestrihnutí pásky na vynovenej tribúne odovzdal predseda ZsFZ Ladislav Gádoši domácim futbalistom pohár za víťazstvo v 3. lige. Hostia mali v úvode smolu, keď v 5. min trafili brvno. Jakúbek pálil tesne nad, no v 18. min povedľa brankára otvoril skóre. Vaško po nevyužitej šanci zvládol v 20. min reparát – 2:0. Dubničania kontrolovali hru a súperovi takmer nič nedovolili. Jkaúbek rozvlnil bočnú sieť a Čurikovu šancu zneškodnil brankár. Po prestávke sa hralo takmer iba na jednu bránu. Čurik v 63. min trafil odkrytý kút brány a o štyri minúty sa tešil aj Horecký – 4:0. Gólové hody pokračovali a o ďalšie tri minúty trafil presne Cisár. Gólovú bodku dal desať minút pred koncom Vaško. Po zápase nasledovali postupové oslavy spolu s fanúšikmi.

Góly: 20. a 80. Vaško, 18. Jakúbek, 63. Čurik, 67. Horecký, 70. Cisár.

Nemšová – Beluša 3:1 (0:0)

Už od úvodných minút bolo cítiť dôležitosť zápasu a ani jedno mužstvo nechcelo zbytočne urobiť chybu. V prvom polčase bola lepším celkom Beluša, ale Gorelkov volej a ani Mišutkova šanca gólom neskončili. Najväčšiu šancu mal v 30. min Gorelka, ale z čistej šance netrafil bránu. Druhý polčas začala lepšie Nemšová. Po nešťastnom pošmyknutí Kršáka domáci zaútočili po krídle, Svorada trafil žrď, od ktorej sa lopta smolne odrazila Zaťkovi do chrbta a domáci viedli 1:0. Domáci boli v koncovke veľmi efektívni a keď v 58. min unikol hosťujúcej obrane Šiko, bolo 2:0. Šikova strela mierila tesne vedľa a Gorelkova hlavička zníženie nepriniesla. V 75. min Beluša zaslúžene strelila kontaktný gól, keď sa strelecky presadil striedajúci Ďuriš – 2:1. Beluša sa nestihla ani doradovať a Svorada prinavrátil Nemšovej dvojgólové vedenie 3:1. Hostia v záverečnom tlaku stretnutie nezdramatizovali a domáci sa môžu tešiť zo záchrany v tretej lige.

Góly: 49. a 76. Svorada, 58. Šiko – 75. Ďuriš.

Ostatné výsledky: Borčice/P. Bystrica – Púchov 1:1 (1:1), Prievidza – Veľké Ludince 0:1 (0:0), Galanta – ViOn B Vráble 5:0 (2:0), FC Nitra jun. - Trnava B 2:1 (1:0), Galanta – ViOn B Vráble 5:0 (2:0), FC Nitra jun. - Trnava B 2:1 (1:0), Topoľčany - Led. Rovne 0:6 (0:3).

7. Trnava B 33 16 1 16 58:45 49 (+1)

8. ViOn B Vráble 33 13 10 10 57:52 49 (+1)

Myjava – V. Kostoľany 6:1 (4:0)

Skóre sa menilo v 16. minúte, kedy zužitkoval Tomanovu prihrávku nabiehajúci Vávra a vsietil úvodný gól zápasu. Myjava – Veľké Kostoľany. Bol to dvanásty gól tohto myjavského hráča v aktuálnom súťažnom ročníku, ktorý je zároveň najlepším strelcom Spartaka. V 26. minúte videli diváci na tribúnach krásny gól v podaní dvojice Vávra - Jorík. Prvý menovaný poslal presný center pred bránu hostí, kde dobre postavený Jorík hlavičkou k žrdi prekonal Jamricha. Ďalším pekným futbalovým momentom bola strela Igora Zelenaya v 40. minúte, ktorou nedal gólmanovi hostí šancu a zvýšil skóre na rozdiel triedy. V 44. minúte pridal štvrtý gól Myjavy v tomto dueli Vávra.

V 48. minúte totiž centroval loptu do pokutového územia hostí Marček a Jorík hlavičkou zvýšil na 5:0 pre Myjavu. V 54. minúte sa Jamrich márne načahoval za Joríkovou dorážkou a myjavský útočník pridal svoj tretí gól v tomto dueli. Napokon sa v 87. minúte dočkali aj hostia. Čestný gól v stretnutí strelil asi najaktívnejší hráč súpera, Marko Virág.

Góly: 16. a 44. E. Vávra, 22., 48. a 54. M. Jorík, 40. I. Zelenay - 87. M. Virág, R: Igor Jakubis, 150 divákov

Hlohovec – Trenčianske Stankovce 3:1 (1:0)

Hlohovčania sa s domácim trávnikom rozlúčili víťazstvom. Skóre zápasu otvoril po polhodine hry po prihrávke pomaly sa s futbalovou kariérou lúčiaci Došek – 1:0. Domácim dal pokoj na kopačky po hodine hry Cabadaj. Hoci hostia po rýchloma vydarenom brejku znížili Birasom, posledné slovo mal striedajúci Janík, ktorý spečatil domáce víťazstvo.

Góly: 34. Došek, 64. Cabadaj, 81. Janík – 73. Biras.

Častkovce – Malženice 2:6 (1:3)

Už v 2. min zvonilo brvno Planického brány po delovke Bangaia. O minútu na to ten istý hráč hlavičkoval tesne vedľa. Skóre otvoril líder z Malženíc, keď z priameho kopu trafil Orolín. V 15. min po prečíslení obrany zvýšil na 0:2 kapitán Balážik. V 23. min opäť z priameho kopu zvýšil Juhász na 0:3. V 42. min fauloval Jánošík Kolaroviča. Následný pokutový kop premenil na gól kanonier Bangia. V závere polčasu brankár vyrazil čistú tutovku. Druhú časť začali lepšie hostia a strelili dva rýchle góly strelecky disponovaným Orolínom. Striedajúci Benkovský zvýšil už na 1:6, keď predtým nebol odpískaný faul na kapitána domácich Madra v strede ihriska. V 89. min sa presadil po prihrávke Madra Bangai a znížil na 2:6. Hostia vyhrali zaslúžene. Domáci fanúšikovia i funkcionári zablahoželali Malženiciam k postupu do III. ligy západ.

Góly: 89. a 43. B. Kevin Bangai (1 z 11m) - 15. P. Ľubomír Balážik, 23. M. Juhász, 50., 51. a 9. P. Orolín, 72. D. Benkovský, R: Juraj Soboňa, 150 divákov

Ostatné výsledky: Prečín – Boleráz 2:2 (1:0), Šimonovany - Holíč 9:1 (4:1), Vrbové – Domaniža 4:2 (1:1). Partizánske a J. Bohunice mali voľno.

Chocholná-Vel. – Z. Kostoľany 1:1 (1:0)

Do Chocholnej-Velčíc pricestoval tím z čela ligovej tabuľky. Domáci začali lepšie. Už v 17. min ich do vedenia poslal Šimon Vavro. Hostia v závere stretnutia pridávali na obrátkach a v 75. min vyrovnal Hancko.

Góly: 17. Š. Vavro – 75. M. Hancko

Veľká Hradná – Tr. Turná 6:2 (2:0)

Už v 2. min hostia faulovali v šestnástke prenikajúceho Hilčíka. Z penalty otvoril skóre M. Kováč. V 37. min sa pekným oblúčikom prezentoval Kyjac a zvýšil na 2:0: V 59. min mali hostia výhodu pokutového kopu, no Ježík strelu M. Kováča vystihol. V 72. min upravil na 3:0 Hilčík. Od 79. min sa v priebehu piatich minút dva razy strelecky presadil P. Kováč a raz Saloň. Na konečných 6:2 stanovil Konečný.

Góly: 2. Michal Kováč (z 11m), 37. M. Kyjac, 68. M. Hilčík, 80. a 85. Peter Kováč, 82. J. Samuel Saloň - 77. Z. Poruban, 87. L. Konečný, R: Martin Čaja, 200 divákov

Podolie – Kanianka 0:3 (0:0)

V 8. min Hirjak preveril brankára z trestného kopu. Už o minútu sa mohol po kombinačnej akcii presadiť Pyšný, ale jeho strela šla tesne vedľa tyče. Tempo hry postupne upadlo a hru sprevádzalo veľa nepresností. prvú strelu na brankára v druhom polčase vyslal v 70. min Prosňanský, ale gólman ju kryl. V 75. min sa na hranici šestnástky obtočil okolo obrancu Pyšný. Jeho strela nedokázala gólmana prekvapiť. Studená sprcha prišla pre domácich v 78. min. Z ojedinelého útoku sa po dorážke presadil Zimányi. O dve minúty neskôr pridal druhý gól Kanianky Hianik. Ten istý hráč v závere upravil na konečných 0:3.

Góly: 80. a 90. Hianik, 78. Zimányi

Uhrovec - Cígeľ 1:0 (1:0)

Pred nádhernou diváckou kulisou (400 divákov) sa hral výborný zápas. Nechýbalo nasadenie a rýchle tempo, hoci panovala veľmi horúce počasie. Domáci mali raketový štart do zápasu, už v 4. minúte Vavro poslal domácich do vedenia – 1:0. Aj po ostatný zvyšok zápasu sledovali diváci zaujímavé stretnutie so šancami na oboch stranách, no ďalší gól už nepadol.

Gól: 4. L. Vavro.

V. Uherce – St. Turá 5:1 (3:1)

Už v 2. minúte R. Kováč nachádza Petráša, ktorý páli z hranice šestnástky, jeho strela sa obtrela od obrancu Barana a lopta končí v sieti – 1:0. V 12. minúte Petráš vysúva Valtera, ktorý zvyšuje na 2:0. Silný domáci úvod zakončil o ďalšie dve minúty Kováč strelou do protipohybu brankára – 3:0. Hostia v závere prvého polčasu technickou strelou Peterku upravujú na 3:1. V 74. minúte prenikal do šestnástky hostí Šorec, ale obrana hostí ho faulovala a nariadený pokutový kop premieňa Kováč – 4:1. V závere ešte center Cígera posiela do siete hostí Kováč, ktorý zároveň dosahuje hetrik – 5:1.

Góly: 2. P. Petráš, 12. Ľ. Valter, 14., 74. (11 m) a 83. R. Kováč – 36. O. Peterka.

Ostatné výsledky: Lehota p/Vt. – Brvnište 1:0 (1:0), Bošany - Ladce 3:2 (1:1)

1. Lehota 27 20 3 4 77:29 63

2. Cigeľ 27 20 1 6 67:25 61

3. Veľké Uherce 27 16 7 4 79:36 55

4. Zem. Kostoľany 28 16 5 7 71:39 53

5. Uhrovec 27 14 7 6 49:35 49

6. Tr. Turná 27 13 3 11 41:45 42

7. Kanianka 27 12 3 12 43:34 39