VIII. LIGY: Horňany s istým postupom, šesť gólov Švehlu z Beckova

Prehľad výsledkov VIII. líg.

(Zdroj: TASR/AP)

TRENČÍN

Soblahov – Ivanovce 7:2 (5:1)

Oba tímy mali pred zápasom motiváciu. Domáci zdolať Ivanovce prvýkrát a hostia dotiahnuť sa na prvé Horňany. Zápas rozhodol prvý polčas, kde Soblahov vyhral 5:1. Prvý gól strelil Šimon Kňažek, na ktorý reagoval o pár minút Marek Mizerák. Do polčasu strelil čistý hetrik Patrik Šedivý a hostia si dali po rohovom kope ešte jeden vlastný gól. Druhý polčas sa hra nezmenila. Patrik Šedivý pridal strelil štvrtý gól v zápase, Šimon Kňažek druhý gól a bolo rozhodnuté. Juraj Minarech iba znížil na 7:2 pre domácich. Domácich diváci odmenili potleskom.

Prečítajte si tiež: REGIONÁLNY FUTBAL: Víkendové výsledky, komentáre a tabuľky od III. po VIII. ligy Čítajte

Góly: 4. a 69. Š. Kňažek, 19. Juraj Minarech (vl. gol), 30., 31., 44. a 66. P. Šedivý - 7. M. Mizerák, 73. J. Minarech, R: Ľuboslav Malik, 100 divákov

Motešice – Svinná 1:6 (1:2)

Snaživí hostia Motešice dokonale zaskočili, hoci v 16. min M. Filo poslal domácich do vedenia. Od tých chvíľ sa presadili už iba hráči Svinnej. Na 1:1 vyrovnal Patrik Krajčík, ktorý v stretnutí zaznamenal hetrik. Víťazstvo hostí je zaslúžené.

Góly: 16. M. Filo - 21., 52. a 77. Patrik Krajčík, 34. J. Myšák (z 11m), 88. J. Judiny, 90. I. Krasimirov-Nikolov, R: Jozef Stračiak, 60 divákov

Omšenie – Horňany 1:2 (1:2)

Obidve mužstvá od začiatku zápasu hrali útočne a prvý sa presadil Baláž v 25. minúte. V 33. minúte vyrovnal z priameho kopu Filin a v 42. minúte rozhodol o víťazstve hostí opäť Filin. Druhý polčas domáci vyvinuli nátlak a hostia začali hru kúskovať a boli viac na zemi ako na nohách. V 81. minúte za domácich Bajzík nepremenil pokutový kop.

Góly: 25. Š. Baláž - 33. a 42. P. Filin, R: Marian Klimčík, 100 divákov

Skalka – Bobot 1:3 (0:2)

Do zápasu lepšie vstúpili hostia, keď v prvých 10 minútach zápasu si vypracovali 2 šance. Tlak hostí pokračoval, v 15 minúte zápasu kopali hostia pokutový kop, ktorý brankár domácich Sumichrast chytil. Domáci sa nepoucili a do polčasu prehrávali 0:2. Druhý polčas začali lepšie domáci keď exportnou strelou z 20 metroch sa presadil Braňo Cibik. Hostia pridali ešte jeden gól a zaslúžene v Skalke zvíťazili.

Góly: 49. B. Cíbik - 33. O. Kožej, 40. E. Antalovič, 76. M. Husák, R: Karol Svetkovic, 100 divákov.

Nová Bošáca – Hôrka 1:11 (0:5)

Domáci sa ledva zišli jedenásti. Do brány sa musel postaviť predseda klubu 46-ročný Ján Unčík. Hostia boli od úvodného hvizdu v horúcom počasí jednoznačne lepším tímom a postupne navyšovali skóre zápasu. Jediný gól Novej Bošáce strelil v 75. min Michal Kostelan. Za hostí sa darilo trojici Matúš Janega, J. Ondreička a M. Košnár, ktorá strelila desať gólov.

Góly: 75. M. Kostelan - 3., 54., 61. a 73. Matúš Janega (3 z 11m), 16. J. Dujka, 31., 77. a 86. J. Ondreička (1 z 11m), 32., 34. a 59. M. Košnár (1 z 11m), R: Milan Zelieska, 30 divákov

Považany – Bzince 2:9 (0:4)

Domáce mužstvo má posledné zápasy zísť sa v dostatočnom počte. Aj teraz bol problém zostaviť jedenástku. To sa odzrkadlilo na výkone v zápase. V 12., 13., 23. a 32. min Dušan Biháry rozložil považanské mužsvo, ktoré prehrávalo do polčasu 0:4. Hneď na začiatku druhého polčasu v 48. min pridal gól na 0:5 Jakub Bončo. Na 0:6 si piatym gólom prilepšil súkromné konto dobre hrajúci Dušan Biháry v 50. min. V 57. min upravil na 1:6 najstarší hráč Považian Patrik Kubica. V 61. min upravil na 1:7 Filip Matejka a v 75. min Ľuboš Herák na 1:8. Na 1:9 pridal Jakub Bončo a na konečných 2:9 upravil Michal Hlatký.

Góly: 57. P. Kubica, 90. Michal Hlatký - 12., 14., 23., 32. a 50. D. Biháry, 48. a 80. J. Bončo, 67. F. Matějka, 75. Ľ. Herák, R: Marek Nedbal, 60 divákov

Beckov – St. Lehota 10:0 (6:0)

Beckovčania v poslednom zápase potvrdili úlohu favorita a Starej Lehote strelili desať gólov. Strelecky sa mimoriadne darilo D. Švehlovi, ktorý zaťažil konto súperovho gólmana šiestimi presnými zásahmi. Domáci len potvrdili hernú dominanciu v 8. lige, i keď je pravdou, že hostia nastúpili iba s jedenástimi hráčmi bez možnosti striedania.

Góly: 12. a 18. L. Behúl (1 z 11m), 26., 42., 45., 70., 80. a 32. D. Švehla (1 z 11m), 76. Ľ. Vazovan, 78. A. Štefánik, R: Miroslav Kurnický, 100 divákov

Hrachovište – Lúka 1:2 (0:2)

Hostia šli do vedenia už v 9. min, keď sa okolo obrancu presadil Juliny. V 30. min pridal na 0:2. Strelou k pravej žrdi pridal druhý gól hostí Topolčány. Domáci hrali od 37. min presilovku o jedného hráča. Tú však dokázali využiť až v 56. min. Na vzdialenejšej žrdi sa presadil Paller. V závere zápasu Hrachovište zatlačilo hostí do šestnástky, ale vytúženého vyrovnania sa nedočkalo. Zápas sledovalo 40 divákov, rozhodoval Kotian.

Góly: 56. R. Paller - 9. R. Juliny, 30. J. Topolčány, R: Jozef Kotian, 60 divákov.

Košariská – Priepasné 2:1 (0:0)

Góly: 47. Š. Galbavý, 90. R. Miškech - 79. Martin Holič, R: Ivan Svancara, 56 divákov

Hrašné – Jablonka 5:0 (2:0)

Góly: 15., 50. a 55. M. Mihálik, 44. D. Kopinec, 87. Tomáš Ferianec, R: Jozef Kotian, 63 divákov

Chvojnica – Bukovec 5:1 (2:1)

Góly: 2. I. Oravec, 60. M. Klačanský, 86. Miroslav Hyža, 88. a 22. Michal Hyža (1 z 11m) - 44. M. Chropovský, R: Jaroslav Sloboda, 100 divákov

10. Helske očarila nemeckých dôchodcov
  1. Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?
  10. Predplatená telefónna karta s kreditom 10 € v denníku SME 6 854

Bojnice, Trenčianske Teplice, Považská Bystrica, Beckov a Brezová pod Bradlom sú ďalšie miesta, kde Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trenčín Región umiestnila originálne lavičkové pohľadnice.

Pohľadnicová lavička v Partizánskom.

Pred nemocnicou v Bánovciach nad Bebravou pribudnú okrasné dreviny

Samospráva Bánoviec nad Bebravou pripravuje novú výsadbu v rámci revitalizácie centra mesta. Nové dreviny by mali pribudnúť pred nemocnicou, informovala radnica.

Bánovce nad Bebravou: Zomrel mestský poslanec Milan Igaz

Vo veku 64 rokov zomrel v stredu (25.11.) bánovský mestský poslanec Milan Igaz. Informovala o tom primátorka Rudolfa Novotná.

Penalty v Bošáci a Turnej v nadstavenom čase? Obe boli, hovorí líder Zamaroviec Tibor Drienka

Jeseň zvládli vo veľkom štýle. Zamarovce zimujú na prvom mieste so solídnym sedembodovým náskokom. O prvej časti sezóny sme sa porozprávali s funkcionárom a stopérom Slovana Tiborom Drienkom.