VII. LIGY: Šláger kola jednoznačne pre rezervu Stankoviec, Nová Ves potvrdila postup

Prehľad výsledkov VII. líg.

Ilustračná fotografia.Ilustračná fotografia. (Zdroj: TASR)

SEVER

Dolná Poruba – Neporadza 9:2 (3:1)

Hostia pricestovali iba s jediným náhradníkom a domácim iba ťažko sekundovali. V 4. min otvoril skóre Tomáš Suchý a hoci na jeho gól ešte dokázal reagovať Jozef Richtárech, ďalší priebeh stretnutia jednoznačne patril domácemu celku. Gólovo sa zaskvela dvojica Tomáš Suchý – Jakub Ježík, ktorí zaznamenali hetrik.

Prečítajte si tiež: REGIONÁLNY FUTBAL: Víkendové výsledky, komentáre a tabuľky od III. po VIII. ligy Čítajte

Góly: 4., 46. a 57. Tomáš Suchý, 12., 49. a 79. Jakub Ježík, 44. Tomáš Váni, 52. P. Kapko, 73. P. Bližnák - 10. Jozef Richtárech, 77. J. Dlábik, R: Miloš Jakúbek, 100 divákov

Mn. Lehota – Dubodiel 2:5 (0:2)

Dubodiel domácich do ničoho nepustil a diktoval tempo hry. Využil deravú obranu Mn. Lehoty a veľa nepresností. Domáci mohli zápas zdramatizovať, keď za stavu 1:5 dvakrát nastrafili prázdnu bránu. V závere už iba kozmeticky upravili výsledok, keď sa presadil E. Laco. Za domácich ešte skóroval Plichta z pokutového kopu. Víťazstvo hostí bolo plne zaslúžené.

Góly: 73. R. Plichta (z 11m), 90. Erik Laco - 4. P. Hostačný, 28. A. Repa, 51. a 63. P. Kúdela, 70. T. Žáčik, R: Martin Ježík, 150 divákov

Selec – Dolná Súča 1:3 (1:1)

Hostia od začiatku zápasu diktovali tempo hry. Už v 5. min mohli Dolnosúčania viesť, ale D. Hlávek prestrelil. O dve minúty už svoj únik premenil – 0:1. V ďalšom priebehu prvého polčasu hostia nepremenili vyložené šance, a tak prišiel trest. Po jedinej príležitosti domácich v prvej štyridsaťpäťminútovke vyrovnal Zaťko. Dolná Súča vstúpila do druhého polčasu aktívne. V 49. min D. Hlávek zvýšil na 1:2. V 63. min po úniku D. Hláveka a jeho následnej prihrávke nemal problém pridať tretí gól hostí Ľubomír Vendžúr. Po tomto góle sa zápas už iba dohrával bez vážnejších šancí. Hostia vyhrali zaslúžene. V zápase dobrej úrovne s prehľadom rozhodoval Hruda.

Góly: 32. P. Zaťko - 7. a 49. Dominik Hlávek, 63. Ľubomír Vendžúr, R: Peter Hruda, 100 divákov

Tr. Stankovce B – Mel.-Lieskové 6:1 (1:0)

Do prvej šance sa už v 3. min. dostali domáci hráči, Sedláček aj rozvlnil sieť, ale gól pre ofsajd neplatil. V 7. min. strieľal spoza šestnástky Chudý, ale mieril nad. Domáci hráči si od začiatku vytvorili miernu územnú prevahu, ale hostia pozorne bránili.V 21. min. kopal Hudec priamy kop, ale brankár jeho strelu kryl. Domáci hráči boli naďalej aktívnejší a futbalovejší. V 32. min. vnikol do šestnástky Sedláček, kde bol faulovaný a nariadený pokutový kop premenil Mandinec. V 34. min. kopal Hudec priamy kop a jeho tvrdú strelu brankár len s námahou vyrazil na roh. Územná prevaha domácehu mužstva pokračovala až do konca 1. polčasu, ale gól už nepadol.nDomáci hráči boli aktívnejší aj v úvode druhého polčasu a v 47. min. sa mohlo skóre meniť, ale hosťujúci brankár loptu stečoval na roh. V 52. min. sa lopta dostala do domácej siete, ale gól pre ofsajd neplatil. Rovnaká situácia sa o pár sekúnd zopakovala na opačnej strane. V 56. min. kopali domáci rohový kop, na center si najlepšie nabehol Arnold a hlavou poslal loptu do siete. Domáci hráči boli pri chuti, v 63. min. kopal Hudec priamy kop zo vzdialenosti 25 m a z ostrého uhla a kopol ho tak, že loptu zastavila až sieť. Hneď po rozohratí sa hostia dostali do rýchleho útoku, na konci ktorého bol Dárius Jančovič a ten v 65. min. znížil. Domácich to nevyviedlo z rytmu, v 69. min. po hrubej chybe hostí sa dostal k lopte Svatík a poslal ju do opustenej brány. V 71. min. po faule v šestnástke kopali hostia pokutový kop, ale loptu zastavilo brvno. Domáci naďalej pokračovali v nátlakovej hre a v 75. min. sa presadil Sedláček. Sedláček hral aktívne a v 77. min. pridal ďalší gól. Domáci hráči tak dosiahli jasné víťazstvo a vrátili sa na čelo tabuľky. V zápase podala kvalitný a profesionálny výkon rozhodcovská trojica.

Góly: 32. P. Mandinec (z 11m), 56. A. Arnold, 63. M. Hudec, 69. M. Svatík, 75. a 77. M. Sedláček - 65. Dárius Jančovič, R: Marek Nedbal, 250 divákov

Drietoma – Horné Srnie 1:4 (1:3)

V Drietome hostia ovládli prvý polčas, keď sa dva krát presadil kanonier Blaško a jeden gól krásnou strelou pridal Malec. Domáci ku koncu polčasu skorigovali na 1:3 z kopačky Babrnáka. Druhý polčas sa do šancí viac tlačili domáci, ale hostia umnou hrou ustrážili šance Drietomy a Blaško po nedorozumení v obrane zavŕšil hetrik. Srnie si tri body za predvedenú hru zaslúžilo. Vynikajúci výkon podala rozhodcovská dvojica Otiepka-Valápka.

Góly: 45. A. Babrnák - 13., 39. a 65. Branislav Blaško, 17. R. Malec, R: Marian Otiepka, 120 divákov

Horná Streda – Dolné Srnie 9:1 (4:1)

Domáci začali náporom a už v 12. min center Stojanova zúžitkoval Adam Vrábel a otvoril skóre stretnutia 1:0. O chvíľu bombu Stefana Nikoliča zastavil na bránkovej čiare hosťujúci obranca, ale dobiehajúci Roman Joštic ju dopravil do siete 2:0. Hostia znížili, keď sa kopal pokutový kop, ktorý bezpečne premenil Marek Tomáška. Tretí gól domácich po rohovom kope pridal volejom kapitán Peter Vrábel a štvrtý jeho synovec Adam keď vymietol šibenicu brány hostí. Aj druhý polčas sa niesol v tlaku Hornej Stredy a v 49. a 77.min Stefan Nikolič potvrdil svoju streleckú povesť, keď umiestnenými strelami rozvlnil súperovu sieť. Následne vyšlo trénerovi domácich striedanie, keď postavil sám seba a hneď po minúte zaznamenal už siedmy gól Hornej Stredy. Gólovú časť zápasu korunoval Roman Joštic a výsledok ešte v závere prikrášlil technickým obstrelom Lukáš Vrábel na 9:1. Domáci hráči dokázali zahodiť viaceré vyložené šance, preto odchádzal bezzubý súper iba s deväťgólovým prídelom.

Góly: 12. a 30. Adam Vrábel, 13. a 78. R. Joštic, 20. Peter Vrábel, 49. a 77. S. Nikolić, 77. J. Jakubička, 88. Lukáš Vrábel - 17. M. Tomáška (z 11m), R: Dominik Holp, 80 divákov

Polianka – Kostolné/St. Turá B 2:2 (2:2)

Stretnutie dvoch tímov myjavského okresu začali lepšie hostia. Tí už v 7. min viedli 0:2, keď sa najskôr presadil Matúš Majtás a o pár sekúnd neskôr poslal loptu po druhý raz za Mazínyho chrbát Pollák. Domáci sa do hry dostali po polhodine hry. V 31. min znížili na 1:2 Vladimír Šimko. O šesť minút ho napodobnil Černáček. Diváci už následne čakali na gól márne. Polianka získala dôležitý bod v boji o záchranu.

Góly: 31. Vladimír Šimko, 37. J. Černáček - 6. M. Majtás, 7. J. Pollák, R: Ivan Svancara, 78 divákov

Pobedim – Tr. Bohuslavice 9:2 (2:1)

Hostia do Pobedimu pricestovali iba s ôsmimi hráčmi. Napriek tomu to boli oni, kto sa presadil ako prví. V 2. min ich do vedenia poslal D. Fraňo. Domáci vyrovnali v 11. min D. Kohutovičom a postupne preberali taktovku zápasu do svojich rúk. V 28. min Ľuboš Gono poslal Pobedim do vedenia. Následne pridali domáci hráči ďalších sedem presných zásahov. Hostia korigovali stav, keď sa presadil cez celú obranu M. Vančo. Bohuslavičanov treba pochváliť za bojovnosť a zvládnutie celozápasovej oslabovky. Rovnako si uznanie zaslúži domáci útočník D. Kohutovič, ktorý strelil šesť gólov.

Góly: 11., 49., 58., 60., 84. a 89. D. Kohutovič, 28. Ľuboš Gono, 70. G. Makara, 81. L. Husár - 2. D. Fraňo, 65. M. Vančo, R: Pavel Jeřala, 50 divákov

Nová Ves – Hrádok 2:0 (1:0)

V derby zápase sa začalo opatrne. Až v 14 min domáci Bušo prešprintoval obranu hostí, prihral Moravčíkovi, jeho strelu však na päťke zblokoval obranca. V 20. min po centri Siku Jančo hlavou zaznamenal vedúci gól Novej Vsi. V 25. min po centri Koritinu halvičku Janča Kucharovič bravúrne vyrazil. O minútu neskôr dopadol rovnako samostatný únik Buša. Od 26. min zobral opraty do rúk rozhodca, keď päťkrát po sebe neoprávnene odpískal faul domáceho hráča a Novú Ves trikrát potrestal žltou kartou. Svoj zlý výkon ukončil v 42. min, keď nezmyselne zapískal faul domáceho hráča, na čo kapitán Gajdošech za protesty dostal druhú žltú kartu a bol vylúčený. V druhom polčase center Siku Jančo hlavičkoval tesne nad bránu. V 74. min po akcii Sika-Bušo-Sika posledne menovaný nedočiahol na prihrávku. V 76. min strela Siku iba tesne minula bránu. O chvíľu po centri J. Koritinu Lacko hlavou zvýšil na 2:0. V 84. min Kucharovič vyrazil strelu Buša. Potom sa zápas už iba dohrával. Na to, že hostia hrali 50 min presilovku výkonom sklamali. Za celý zápas nebezpečne neohrozili brankára. Raritou stretnutia bolo, že za hostí nastúpil otec Peter Bajzík a za domácich jeho syn Erik Bajzík. Je na zamyslenie funkcionárov ObFZ hrať zápasy o 14.00 hod v najväčšom horku. Nebolo by rozumnejšie hrať v sobotu o 17.00 hod? Týka sa to troch zápasov v každej súťaži v jarnej či jesennej časti.

Góly: 20. D. Jančo, 77. V. Lacko, R: Miroslav Kahúň, 120 divákov

Potvorice – Krajné 3:1 (1:0)

Domáci začali zápas výborne. Už v 2. min potiahol Pomajbo loptu. Po čiare prihral Bušovi, ktorý ju narazil Mladému a bolo 1:0. Hostia prebrali iniciatívu. Do polčasu si vypracovali tri vyložené šance, ale skvelý Kerak podržal Potvorice dobrými zákrokmi. Druhý polčas bol vyrovnaný. Domáci pridali druhý gól opäť po strele Mladého, keď si loptu hosťujúci obranca nešťastne tečoval do vlastnej siete. O pár minút vyšla Krajnému akcia a znížili na 2:1. Domáci boli ku koncu zápasu lepším mužstvom. Poistku pridal Kubán po nadýchanom rohovom kope. Potvoričania si víťazstvo zaslúžili. Výborný výkon predviedol rozhodca Hudec. Vďaka patrí aj divákom, ktorí prišli v hojnom počte.

Góly: 2. a 50. T. Mladý, 63. O. Kubán - 52. F. Tížik, R: Roman Hudec, 120 divákov

Kálnica – Vrbovce 4:3 (2:2)

Od začiatku zápasu mali domácu miernu prevahu, čoho výsledkom bol otvárací gól R. Janegu v 11. min. V 23. min sa hosťom podarilo po chybe obrany vyrovnať Vaňom. Následne bol faulovaný domáci hráč v pokutovom území a nariadenú penaltu premenil Andrej Važan. Tesne pred odchodom do šatní hostia po chybe kálnicej obrany vyrovnali na 2:2 Žákom. Do druhého polčasu nastúpili domáci s cieľom otočiť vývoj zápasu vo svoj prospech. Boli to hostia, ktorí šli v 54. min do vedenia, keď sa presadil Filka. V 56. min sa presadil na krídle R. Janega a nekompromisnou strelou vyrovnal na 3:3. Domáci povzbudení gólom ožili, no rozhodujúci gól sa im podarilo streliť až v 90. min, keď po najkrajšej akcii zápasu prihral Janega L. Pavlechovi a ten prudkou hlavičkou zabezpečil domácim víťazstvo. Hostia z Vrboviec zanechali v Kálnici výborný dojem. Slušné stretnutie rozhodoval Pavlovič.

Góly: 11. a 56. R. Janega, 26. Andrej Važan (z 11m), 90. L. Pavlech - 23. L. Vaňa, 44. A. Žák, 54. P. Filka, R: Damian Augustín Pavlovič, 100 divákov

Zem. Podhradie – Brezová 1:0 (0:0)

Zápas za príjemného počasia sadol obom mužstvám. Hral sa veľmi kombinačný futbal. Hra sa odohrávala prevažne medzi šestnástkami a šancí bolo pomenej vďaka pozorne hrajúcim obranám. Druhý polčas začal v podobnom duchu, no hosťujúce brankára "nachytal na hruškách" Bako, keď z rohu krásne zatočil loptu do siete. Od tohto momentu mali viac z hry hosti, no boli to Zemani, ktorí si vypracovali viacero gólových šancí. Najmä M. Zámečník svojou bojovnosťou v útoku vynikal, no pri koncovke ho opúšťalo šťastie. Hostia sa presadzovali po centrovaných loptách, no domáca obrana na čele s brankárom Poláčkom bola pozorná. Za zmienku ešte stojí nešťastné zranenie domáceho brankára Zámečníka, ktorý si v prvom polčase poranil lakeť.

Góly: 49. Ľ. Bako, R: Daniel Cibulka, 50 divákov

1. Nová Ves 24 18 4 2 75:24 58

2. Krajné 24 16 3 5 53:23 51

3. Horná Streda 24 15 4 5 87:37 49

4. Kostolné/St. T B 24 13 4 7 61:39 43

5. Brezová 24 13 3 8 60:33 42

6. Kálnica 24 12 4 8 49:48 40

7. Hrádok 24 10 8 6 45:26 38