III. LIGA: Dubnica krôčik od postupu do II. ligy

Prehľad výsledkov III. ligy západ.

(Zdroj: TASR/AP)

Prievidza – Dubnica 0:1 (0:1)

Domáci v súboji s vedúcim tímom tabuľky nastúpili bez zábran a podali dobrý výkon. Dubnici pomohol rýchly gól, ktorý dal v 10. min. strelou spoza šestnástky Horecký. Prievidza sa snažila, mala náznaky šancí, no dobre organizovaná defenzíva súpera ich vyriešila. Hostia si gólovú šancu nevypracovali a polčas vyhrali 0:1. Do druhej časti nastúpili domáci s ešte väčšou chuťou a v 50. min. nastrelili žrď. Dubničania si uvedomili nebezpečenstvo, preskupili rady a viac domácim nedovolili. Janco dosiahol druhý gól, ktorý pre ofsajd neplatil. Hostia po tesnej výhre sú už iba krôčik od postupu.

Prečítajte si tiež: REGIONÁLNY FUTBAL: Víkendové výsledky, komentáre a tabuľky od III. po VIII. ligy Čítajte

Gól: 10. Horecký.

Nemšová – Bánovce 6:0 (3:0)

Domáci boli v zápase lepším tímom a bolo iba otázkou času, kedy sa strelecky presadia. V 23. min dal vedúci gól Stojkov, no hostia kontrovať nedokázali, lebo obrana Nemšovej fungovala bezchybne. V závere polčasu sa presadili Šiko a Petrovič a už do prestávky bolo jasné, ktoo získa tri body. Aj druhý polčas patril domácim, ktorí si vytvorili viacero šancí, no štvrtý gól dal až v 62. min Šiko. V 78. min sa medzi strelcov zapísal aj Svorada – 5:0. Bánovčania z ojedinelej akcie mohli dať čestný gól, no trafili brvno. Tenisovú výhru Nemšovej spečatil päť minút pred koncom Stojkov.

Góly: 23. a 85. Stojkov, 36. a 62. Šiko, 41. Petrovič, 78. Svorada.

Ostatné výsledky: FC Nitra jun. - Púchov 1:2 (1:0), Topoľčany - ViOn B Vráble 2:6 (2:3), Borčice/P. Bystrica – Beluša 2:1 (2:0), Galanta – Nové Zámky 1:0 (0:0), Led. Rovne – Gabčíkovo 1:2 (0:2), V. Ludince – DAC B/Vrakúň 2:1 (0:1), Šaľa – Trnava B 2:1 (1:1)

1. Dubnica 31 24 5 2 73:9 77 (+29)

2. Borčice/PB 31 22 4 5 75:30 70 (+22)

3. Nové Zámky 31 20 4 7 53:29 64 (+19)

4. Led. Rovne 31 18 3 10 49:32 57 (+9)

5. DAC B/Vrakúň 31 15 5 11 47:33 50 (+2)

6. Trnava B 31 16 1 14 57:39 49 (+4)

7. Galanta 31 13 8 10 49:38 47 (-1)

8. ViOn B Vráble 31 12 10 9 53:44 46 (+1)