VIII. LIGY: Ivanovce opäť na čele, Chvojnica potvrdila postup

Prehľad výsledkov VIII. líg.

ilustračnéilustračné (Zdroj: Stanislav Černák)

TRENČÍN

Soblahov – Motešice 3:2 (2:2)

Do zápasu vstúpili domáci aktívne a po góle Patrika Šedivého vyhrávali v 7. minúte 1:0. Po faule na prenikajúceho hráča v 15. minúte bola nariadená penalta, ktorú bez problémov premenil Rasťo Kačena. V tom momente to vyzeralo s hosťami zle, ale domáci poľavili a Motešice do prestávky vyrovnali. V 34. minúte Jozef Tašár znížil a pred prestávkou po úniku Miloš Antalovič vyrovnal na 2:2. Druhý polčas išli domáci za víťazstvom, rozhodujúci gól strelil Jakub Fabo do prázdnej brány po nezištnej prihrávke Martina Madového.

Prečítajte si tiež: REGIONÁLNY FUTBAL: Víkendové výsledky, komentáre a tabuľky od III. po VIII. ligy Čítajte

Góly: 7. P. Šedivý, 15. R. Kačena (z 11m), 54. Jakub Fabo - 34. Jozef Tašár, 45. M. Antalovič, R: Jozef Stračiak, 40 divákov

Omšenie – Ivanovce 2:8 (1:4)

Do Omšenia prišli veľmi dobre hrajúci Ivanovčania. Vo všetkých činnostiach boli jasne lepší. Domácim sa hra nedarila. AA keď hostia premenili šance, skóre narastalo v ich prospech.

Góly: 31. a 78. S. Tvrdoň (1 z 11m) - 2. a 13. M. Rakovan, 34. a 72. Michal Kusenda, 38. a 66. Milan Kusenda, 83. D. Jantošovič, 88. R. Chlapík, R: Marian Klimčík, 100 divákov

Skalka – Svinná 0:3 (0:2)

Nedeľný zápas Skalke absolútne nevyšiel. Hráči zo Svinnej ukázali ako sa má bojovať o body. Domáci si síce vypracovali viacero čistých gólových šancí, ale nedokázali prekonať náhradného gólmana súpera. Do zápasu slabým výkonom nezapadol hlavný rozhodca Zelieska.

Góly: 24. J. Judiny, 26. I. Krasimirov-Nikolov, 56. Patrik Krajčík, R: Milan Zelieska, 50 divákov

Bobot – Horňany 3:1 (0:0)

Vo farskom derby sa na ihrisku Tatranu Bobot streli susedné obce. Úvodný polčas priniesol prevahu domácich, avšak bez gólového korenia, takže mužstvá odchádzali do kabín za bezgólového stavu. Druhé dejstvo začali domáci excelentne, keď ich poslal už po 4 minútach do vedenia Adam Koreň. Hostia kontrovali a kapitán Vladimír Hanus vyrovnával o necelých desať minút. V 69. minúte preloboval húšťavu tiel v malom vápne hostí Pavol Koplík a domáci boli opäť vo vedení. Už o štyri minúty prešiel individuálne s loptou pred bránku Horňán Marek Husák, avšak už samotné zakončenie prenechal Erikovi Antalovičovi, ktorý neomylne prekonal brankára hostí. Bobot doviedol zápas do víťazného konca a ukoristil lídrovi súťaže cenné tri body.

Góly: 49. A. Koreň, 69. P. Koplík, 73. E. Antalovič - 58. V. Hanus, R: Miloš Jakúbek, 100 divákov

Nová Bošáca – Brunovce 2:6 (0:3)

Hral sa zápas dvoch rôznych polčasovej. Prvý patril hosťujúcemu mužstvu, ktoré strelilo tri góly. Po prestávke boli o niečo lepší domáci a podarilo sa im aj skórovať. Stretnutie sa odohralo v kľudnej atmosfére.

Góly: 61. M. Kostelan, 76. Daniel Kukuča (z 11m) - 7. Ľ. Zervan, 21. Róbert Pisara, 37. a 47. M. Halán, 66. D. Majerník, 73. Daniel Kukuča (vl. gol), R: Ľubomír Veselák, 50 divákov

Považany – Lubina kop. 3:1 (2:1)

Domáci sa ujali vedenia až v 34. min, keď Michal Bors hlavičkou po centri od Lukáša Michalíka dostal Považany do vedenia. Hostia sa nevzdávali a hneď strelili zo štandardnej situácie vyrovnávajú gól T. Cibulkom. Považanci pritlačili a v 39. min sa po skrumáži v šestnástke najlepšie zorientoval Lukáš Michalík a dostal domácich do vedenia 2:1. V druhom polčase sa striedali šance na oboch stranách a hostia chceli vyrovnať. V 63. min Peter Dudášik rozhodol gólom na 3:1, a tak sa aj skončil celý zápas. Tesne pred koncom zápasu bola obojstranná šarvátka hráčov, ktorú si ustriehol dobre pískajúci Roman Hudec z Nového Mesta nad Váhom.

Góly: 34. M. Bors, 39. L. Michalík, 63. Peter Dudášik - 36. T. Cibulka, R: Roman Hudec, 80 divákov

Beckov – Hôrka 7:2 (4:2)

Od začiatku sa zápas pre domácich nevyvíjal dobre, keď už v 5. min prehrávali po góle Koreňa. Beckovčania sa snažili vyrovnať, čo sa o pár minút podarilo Švehlovi. Radosť domácich však netrvala dlho, keď Bulava hlavičkou zvýšil na 1:2. Obe strany sa snažili zvrátiť zápas ma svoju stranu, avšak domáce mužstvo po góle Izakoviča na 2:2 už nedovolilo Hôrke streliť žiaden gól a do polčasu pridali domáci ešte dva presné zásahy. Hostia mali ešte veľa gólových šancí, ktoré žiaľ neskončili v sieti, a tak sa po ťažkom zápase radovali z víťazstva zverenci Bartoviča.

Góly: 14. a 41. D. Švehla, 29. M. Izakovič, 44. a 87. L. Behúl, 69. M. Sedláček, 84. Ľ. Tinka - 5. Jakub Koreň, 18. J. Bulava, R: Peter Hruda, 150 divákov

Hrachovište – Bzince 3:7 (2:4)

Divokú prestrelku odštartovali domáci už v 1. min, kedy sa presadil Dlhý. O tri minúty neskôr pridal druhý gól domácich Hadbábny, ktorý bol dôrazný a loptu dorazil do prázdnej brány. Hostia znížili v 6. min, keď sa presadil Harmady a v 15. min už bolo vyrovnané gólom Hložku z priameho kopu. O desať minút neskôr už hostia prvý raz viedli, keď obrane unikol Bončo – 2:3. Na rozdiel dvoch gólov ešte do polčasu pridal v 30. min Hasala. Rozbehnutý gólostroj hostí pokračoval po zmene strán. Piaty gól Bziniec pridal v 46. min Biháry a v 55. min gólovo na neho nadviazal Hložka – 2:6. Domáci skorigovali po rohovom kope v 88. min, keď sa hlavou presadil Šimna. Skóre zápasu uzavrel aktívny Hložka v 90. min, ktorý si pripísal hetrik. Zápas, v ktorom padlo 10 gólov sledovalo 70 divákov. Stretnutie dobre zvládol Kotian.

Góly: 1. Dlhý, 4. Hadbábny, 88. Šimna – 6. Harmady, 15., 55. a 90. Patrik Hložka, 25. Bončo, 30. Hasala, 46. Biháry, rozhodoval: Kotian, 70 divákov.

Lubina – St. Lehota 2:1 (1:0)

V Lubine sa odohral zápas dvoch vyrovnaných mužstiev. I keď domáci mali v prvom polčase päť čistých šancí, premenili iba jedinú. Po zmene strán domáci pokračovali v dobrej hre a vytváraní si príležitostí, ale boli to hostia, ktorí z ojedinelého priameho kopu vyrovnali na 1:1. Následne na to bol odpískaný pokutový kop, z ktorého Lubina strhla víťazstvo na svoju stranu.

Góly: 29. P. Veselý, 79. P. Vido (z 11m) - 77. Martin Briška, R: Patrik Žiška, 100 divákov

Hrašné – Priepasné 2:4 (1:0)

Góly: 44. Rudolf Ferianec, 58. M. Mička - 53. a 64. Martin Holič, 61. Pavol Holič, 79. Patrik Baranovič, R: Milan Podmajerský, 94 divákov

Chvojnica – Košariská 10:3 (6:1)

Góly: 4., 6. a 42. I. Oravec, 8. a 55. P. Lacuška, 21. a 47. P. Vančík, 23., 67. a 80. Michal Hyža - 30. a 53. S. Repta, 63. R. Miškech, R: Jaroslav Sloboda, 60 divákov

Bukovec – Jablonka 3:2 (0:0)

Góly: 51. M. Augustín, 71. M. Franko, 89. D. Gavlas - 73. M. Vlachovič, 90. R. Kubica, R: Ivan Svancara, 75 divákov

1. Chvojnica 17 15 2 0 72:18 47

2. Priepasné 17 11 2 4 48:27 35

3. Bukovec 17 4 6 7 29:42 18

4. Hrašné 17 4 5 8 34:49 17

5. Košariská 17 2 7 8 26:53 13

6. Jablonka 17 3 2 12 20:40 11