III. LIGA: Nemšová doma prekvapujúco zaváhala

Prehľad výsledkov III. ligy západ.

Ilustračné foto.Ilustračné foto. (Zdroj: Pixabay)

Bánovce - Gabčíkovo 0:4 (0:1)

Bánove odohrali smolný zápas, keďže sa futbal hrá na góly a ten streliť nedokázali. V prvom polčase mali domáci viac gólových príležitosti, keď po výbornom zákroku Korčeka prevzali iniciatívu domáci. V 38. minúte sa hostia ujali vedenia, keď gólu predchádzala ofsajdová situácia – 0:1. Hostia trestali domáce nevyužité šance, keď z protiútoku pridal Tóth v 63. min druhý gól v zápase. V 79. minúte dosiahol hosťujúci Tóth hetrik, keď ale gól padol z ofsajdovej pozície. Pri vabanku domácich strelili hostia štvrtý gól v podstate do prázdnej bránky.

Prečítajte si tiež: REGIONÁLNY FUTBAL: Víkendové výsledky, komentáre a tabuľky od III. po VIII. ligy Čítajte

Góly: 38., 63. a 79. Tóth, 90. Sánka.

Nemšová – Prievidza 1:2 (0:0)

Hostia podali výborný výkon a domácich predčili. Už v prvom polčas spálil niekoľko šancí, pri ktorých často vynikol gólman Škultéty. Podobný priebeh mal aj druhý polčas, keď Prievidza nevyužila šance, v 74. min po skrumáži dotlačil loptu do siete Ševela – 1:0. Radosť trvala iba minútu a v 89. min zaslúženú výhru zaistil hosťom Kopál.

Góly: 74. Ševela – 75. Viktory, 89. Kopál.

Dubnica – Borčice /P. Bystrica 0:2 (0:1)

Domáci mali optickú, ale neplodnú prevahu. V 18. min hlavičkoval vedľa domácej brány Mravec. Vujoševičova hlavička z päťky po odraze od zeme skončila nad brvnom a ´dalšia po rohu v 34. min tesne vedľa. V 38. min Digaňa vyrazil gólovú strelu Borisa a L. Slávik nastrelil brvno. O niekoľko sekúnd Čiernik technickou strelou z 20 metrov otvoril skóre – 0:1. Jancov center v 48. min skončil na hornej sieti a na druhej strane o minúte center J. Valienta obrana odvrátila k L. Slávikovi, a ten z voleja bombou od brvna zvýšil na 0:2. Hostia sa potom zamerali na defenzívu a Dubnici veľa nedovolili. Dve strely Čurika bez prípravy v 58. a v 74. min minuli bránu a tri minúty pred koncom Vujoševič z uhla Bobota neprekonal.

Góly: 39. Čiernik, 49. L. Slávik.

Ostatné výsledky: Nové Zámky – Šaľa 3:0 (1:0), Púchov – Galanta 3:3 (0:2), Trnava jun. – Topoľčany 7:3 (5:0), Beluša – DAC B/Vrakúň 0:2 (0:1), V. Ludince – FC Nitra jun. 2:1 (2:0), ViOn B/Vráble – Led. Rovne 1:2 (0:1)

1. Dubnica 30 23 5 2 72:9 74 (+26)

2. Borčice/PB 30 21 4 5 73:29 67 (+22)

3. Nové Zámky 30 20 4 6 53:28 64 (+19)

4. Led. Rovne 30 18 3 9 48:30 57 (+12)

5. DAC B/Vrakúň 30 15 5 10 46:31 50 (+2)

6. Trnava B 30 16 1 13 56:37 49 (+4)

7. Nitra jun. 30 13 6 11 53:39 45 (0)

8. Galanta 30 12 8 10 48:38 44 (-1)

9. ViOn B Vráble 30 11 10 9 47:42 43 (-2)