V. LIGA SEVER: Stará Turá zvládla dôležitý zápas

Prehľad výsledkov V. ligy sever.

Ilustračná fotografia.(Zdroj: TASR)

Chocholná-Vel. – Cigeľ 0:2 (0:2)

Favorizovaní hostia začali zápas lepšie. Už v 15. min ich do vedenia poslal Zaťko a v závere prvého polčasu upravil na 0:2 Kotula. Domáci sa síce snažili, ale nestrelili ani gól, a tak si Cigeľ odviezol z Chocholnej-Velčíc všetky body.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež:REGIONÁLNY FUTBAL: Víkendové výsledky, komentáre a tabuľky od III. po VIII. ligy

Góly: 15. Zaťko, 41. Kotula

Veľká Hradná – Brvnište 1:1 (1:1)

V 22. min sa krásnou strelou ponad múr z priameho kopu presadil domáci R. Straka. V 33. min hostia vyrovnali, keď ľahká strela Lončíka prekvapila domáceho brankára. V druhom polčase boli aktívnejší hostia, no výsledok sa už nezmenil.

Góly: 22. R. Straka – 35. Lončík

Podolie – Uhrovec 3:2 (2:0)

Domáci vstúpili do zápasu aktívne a odmenou im bol gól v 8. min po peknej akcii na osi Prosňanský-Drexler-Pyšný posledne menovaný zakončil do prázdnej brány. V 28. min mohol po individuálnej akcii Kačereka náskok navýšiť Drexler, ale opečiatkoval tyč. V 38. min sa už Drexler nemýlil, keď využil šikovnú prihrávku Pyšného.

V závere polčasu mohol opäť Drexler navýšiť skóre, ale namiesto prihrávky na úplne voľného Pyšného volil zakončenie a brankár ho vychytal. V 54. min hostí do zápasu dostal exportnou strelou Škultéty a Buzay bol bezmocný. V 70. min našiel Hirjakov center hlavu Augustína a ten sa nemýlil.

Skóre mohol navýšiť v 80. min opäť Augustín, no gólman loptu pokryl. V 85. min hostia zdramatizovali zápas, keď sa po rohovom kope presadil hlavou Masarovič. Víťazstvo domácich bolo plne zaslúžené.

Góly: 8. Pyšný, 39. Drexler, 70. Augustín – 54. Škultéty, 85. A. Masarovič

Stará Turá – Plevník-Drienové 4:0 (1:0)

Staroturanci už nutne potrebovali bodovať a proti Plevníku sa im to podarilo. V 21. min ich do vedenia poslal Červený.

Po prestávke domáci pokračovali v aktívnom výkone, ktorý bol odmenený gólmi. V 48. min upravil na 2:0 Otrubný. V závere sa ešte presadil Sládek s Magulom a dôležité body zostali zaslúžene na Starej Turej.

Góly: 21. Červený, 48. Otrubný, 72. Sládek, 85. Magula

Bošany - Tr. Turná 2:0 (1:0)

Veľmi dôležité tri body o záchranu získali Bošany v stretnutí s kvalitným súperom. Skóre otvoril už v 2. minúte T. Jánošov, keď po kope z rohu Bielika umiestnil loptu hlavou do opačného rohu. V 29. minúte sa uvoľnil hosťujúci Hrubý pred šestnástkou, jeho strela ale letela nad bránku. V 39. minúte sa dostal Bielik až pred brankára hostí, ktorý využil jeho zaváhanie a zlikvidoval rodiacu sa šancu.

V 41. minúte po kope z rohu odrazenú loptu hlavou domáci Stopper napálil len do brankára hostí. V 52. minúte po kombinácii Žikavský – Jánošov – Bielik, posledné menovaný umiestnil loptu z 15 m do ľavého dolného rohu – 2:0. V 58. minúte mali šancu hostia, keď po rohu z voleja J. Kováč vystrelil, domáci Horvát bravúrne vyrazil na roh.

V 82. minúte kopali domáci trestný kop, Rumanko len tesne z 25 m minul bránku. Bošany mohli zvýšiť v poslednej minúte, keď sa pred Chochlíkom ocitol Stopper, ale jeho lob letel nad bránku.

Góly: 2. T. Jánošov, 52. I. Bielik.

Ostatné výsledky: Ladce – Z. Kostoľany 4:1 (2:0), V. Uherce – Kanianka 2:1 (0:0).

Dohrávky: Veľká Hradná – Plevík-Drienové 4:2 (2:0), góly: 11. a 78. Marek Ševčík, 42. a 65. Mich. Kováč – 71. Ďurkech, 81. Dodek, Bošany – Veľké Uherce 0:2 (0:1), góly: 10. a 47. Petráš, Zem. Kostoľany – Lehota p/Vt. 6:3 (3:3), góly: 12. a 21. Mišeje, 63. a 81. Mokoš, 9. Belanec, 51. Liptaj – 15. a 37. Matuškovič, 29. Roháč.

1. Cigeľ 24 18 1 5 54:22 55

2. Lehota p/vt 23 17 3 3 63:24 54

3. Veľké Uherce 23 14 6 3 66:31 48

4. Zem. Kostoľany 24 14 3 7 64:35 45

5. Trenčianska Turná 24 12 2 10 36:38 38

6. Uhrovec 23 10 7 6 37:34 37

7. Kanianka 24 10 2 12 36:33 32

8. Ladce 23 10 1 12 34:40 31