IV. LIGA: Myjava si poradila s Trenčianskymi Stankovcami, zaváhanie Častkoviec

Prehľad výsledkov IV. ligy severozápad.

(Zdroj: TASR/AP)

Prečín – Častkovce 2:1 (1:0)

Po dlhom čase sa v Prečíne hral kvalitný zápas, k čomu prispeli nielen hostia, ale zlepšeným výkonom aj domáci. Akcie sa striedali na oboch stranách, mužstvá podržali do prestávky gólmani Opat a Koníček. Domáci sa ujali vedenia v 42. min, kedy vyrazenú loptu brankárom poslal do siete V. Gajdošík. Po zmene strán sa oba tímy striedali v útočení, ale akcie končili na pozorných obranách a brankároch. V 58. min Hybben zvýšil na 2:0, no hosťom sa podarilo o minútu znížiť Bangaiom. Častkovce potom pritlačili, no Opat Prečín podržal a domáci zápas dotiahli do víťazného konca.

Prečítajte si tiež: REGIONÁLNY FUTBAL: Víkendové výsledky, komentáre a tabuľky od III. po VIII. ligy Čítajte

Góly: 42. V. Gajdošík, 58. Hybben – 59. Bangai.

Myjava – Tr. Stankovce 2:0 (0:0)

V 12. minúte skúšal šťastie z hranice pokutového územia Hazda. Lopta však mierila vedľa. O tri minúty neskôr pálil medzi tri žrde najskôr Marček, gólman hostí jeho strelu vyrazil a následne si dokázal poradiť aj s Vávrovou dorážkou. Ďalší strelecký pokus patril v 20. minúte Tomanovi. Ten Zemanovič vytesnil nad bránu. V 29. minúte vyzval po peknej akcii hostí Solničku k zákroku Škvarka, no hlavičkoval už v ofsajdovej pozícii. Na loptu si musel brankár Spartaka siahnuť aj v 37. minúte po prudkej strele kapitána Stankoviec Ďankovského.

Po zmene strán ako prví pohrozili domáci, keď v 49. minúte zblízka prekopol brvno stankovskej brány Jastráb. Ten istý hráč skúšal poslať svoj tím do vedenia aj v 60. minúte, no Zemanovič bol pozorný a loptu za svoj chrbát nepustil. Zmena skóre prišla až v 64. minúte, kedy sa peknou strelou z diaľky presadil myjavský kapitán Tomáš Marček. O dve minúty na to sa fanúšikovia na tribúnach tešili opäť. Vávra v šanci síce sieť nerozvlnil, no lopta sa vzápätí dostala k Pechovi a ten sa už nemýlil. V 77. minúte mohol Pecha opäť zakončiť, no rozhodol sa prihrať pred bránou stojacemu Vávrovi. Ten síce Zemanoviča prekonal, ale jeho gól pre ofsajd neplatil. V 86. minúte bol pri streleckej chuti znova Pecha, pálil zľava a preveril reflexy brankára Stankoviec.

Góly: 64. Marček, 66. Pecha

Ostatné výsledky: Partizánske – Malženice 0:2 (0:0), Šimonovany – Boleráz 5:3 (3:2), Vrbové - Nová Dubnica 3:0 kontumačne, hostia nepricestovali, Hlohovec - Jaslovské Bohunice 3:1 (1:0), Holíč - Domaniža 0:2 (0:1), V. Kostoľany mali voľno. Dohrávka: Vrbové – V. Kostoľany 2:0.

3. Mikuláš s Majkom Spiritom? Môžete si ho užiť u vás doma
  4. Štedré dni s Niké: Vyhraj lyže s podpisom Petry Vlhovej!
  5. Do Turecka sa dostanete bezpečne z Bratislavy bez potreby testu
  6. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  7. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?
  6. Do Turecka sa dostanete bezpečne z Bratislavy bez potreby testu
  7. Štedré dni s Niké: Vyhraj lyže s podpisom Petry Vlhovej!

Dukla porazila Slovan aj bez bratov Shoreovcov

Trenčania predviedli zodpovedný výkon a dokázali využiť šance.

V Tipos extralige nateraz pandémia koronavírusu nezasiahla iba dva tímy - Duklu Trenčín a Zvolen.

Dočasný domov mu poskytne objekt Vážka

Klub Lúč sa dočasne sťahuje do objektu Vážka na námestí

V meste sa uskutoční prezentácia stredných škôl

Žiakom končiacim školskú dochádzku v základných školách, ich rodičom, ale aj pedagógom z Myjavy a jej okolia je určený ďalší ročník prezentácie stredných škôl.

Mestský úrad Myjava

Polmiliónový dlh na daniach. Skoro som okoktavel, spomína niekdajší talent Michal Jonáš

Mal 16 rokov, keď nastúpil v druhej lige za Senicu. Čoho sa chytil, to premenil na zlato. Prvý štart za Senicu, Dubnicu i v seniorskej reprezentácií okorenil gólom. V Liberci dlhým autom vyzval ku gólovému zakončeniu Nezmara.

Michal Jonáš (vpravo) pri premiére v najvyššej slovneskej futbalovej súťaži v drese Dubnice nad Váhom.