VII. LIGY: Šláger kola skončil nerozhodne, Krajné už nie je prvé

Prehľad výsledkov VII. líg.

Drietoma (v žltom) zdolala Dolnú Porubu. Drietoma (v žltom) zdolala Dolnú Porubu. (Zdroj: OFK DRIETOMA)

SEVER

Neporadza – Selec 5:1 (2:1)

Góly: 5. a 53. Horváth, 39. Martin Richtárech, 59. Begáň, 84. J. Dlábik – 31. Králik (11 m), rozhodovala: Škultétyová, 50 divákov.

Prečítajte si tiež: REGIONÁLNY FUTBAL: Víkendové výsledky, komentáre a tabuľky od III. po VIII. ligy Čítajte

Tr. Stankovce B – Dubodiel 3:2 (2:1)

Zápas sa hral za slnečného a veľmi teplého počasia. V 15. min. skúšal brankára z veľkej diaľky Hudec, ale Petrík bol pozorný. V 25. min. po hrubej chybe domácich sa dostal k lopte Žáčik a otvoril skóre zápasu. Netrvalo dlho, v 30. min. využil chybu v rozhodenej obrane hostí Šišovský a prízemnou strelou k pravej tyči vyrovnal. V 38. min. sa v šestnástke hostí dostala lopta od Hudeca ku Kmeťovi a ten prudkou bombou poslal domácich do vedenia – 2 : 1. Potom prišli ďalšie šance domácich, keď hádam najväčšiu spálil v 44. min. Sedláček.

Aj v druhom polčase boli aktívnejší hráči domáceho mužstva. V 53. min. gólovú hlavičku Chudého vyhlavičkoval obranca z bránkovej čiary. V 54. min. predviedol individuálnu akciu Sedláček a svoje sólo zakončil strelou tesne nad. Potom spálili obrovské šance Kmeťo a Poruban. V 66. min. išiel Gábor sám na brankára, ale ten mu strelu nohami vyrazil. Až v 72. min. sa zrodila ďalšia gólová akcia domáceho mužstva. Na center ku vzdialenejšej tyči si nabehol Chudý a prekonal Petríka. V 80. min. po jednej z mála chýb domácej obrany sa k lopte dostal Žáčik a sám pred brankárom sa nemýlil. Domáce mužstvo zvíťazilo zaslúžene a keby hráči lepšie premieňali šance, nemusela byť dráma až do konca.

Góly: 30. Šišovský, 38. Kmeťo, 72. Chudý – 25. a 80. Žáčik, rozhodoval: Bušo, 70 divákov.

Drietoma – Dolná Poruba 1:0 (0:0)

Domáci po zodpovednom výkone zdolali dobre hrajúcich hostí. Prvý polčas mali viac z hry Porubania, ale nepresadili sa. Druhý polčas viac skúšali šťastie pred brankárom hostí domáci a presadili sa keď po krásnej krídelnej akcii, keď poslal milimetrový center Ozimý a nekompromisne skóroval Poruban. Futbal veľmi dobrej úrovne s prehľadom rozhodovala rozhodcovská dvojica Michalec - Fabián.

Gól: 73. Poruban, rozhodoval: Michalec, 100 divákov.

Horné Srnie – Mn. Lehota 1:6 (0:2)

V 14. min po vysunutí M. Sekulom zahodil B. Blaško stopercentnú príležitosť, keď osamotený neprehodil brankára Balaja. V 31. min sa po štandardke hostia ujali vedenia, keď odrazenú loptu poslal do siete Honza – 0:1. O minútu hosťujúci Mikušinec nastrelil brvno. V 38. min po faule na Maleca mali domáci výhodu pokutového kopu. K lopte sa postavil B. Blaško, no jeho pokus Balaj vyrazil. Následne mohol Húserka vyrovnať, no z hranice šestnástky prestrelil bránu. V 45. min perfektne zasiahol brankár Martiška po strela Mikušinca, no na následnú dorážku E. Laca bol prikrátky – 0:2. V 46. min sa na domácu bránu rútil E. Laco, no jeho strelu brankár Martiška chytil. V 52. min po chybe domácej obrany skóroval na 0:3 Mikušinec. Skazu domácich dokonal v 57. min E. Laco, keď osamotený zakončil peknú kombinačnú akciu hostí – 0:4. Domáci M. Blaško o tri minúty znížil na 1:4. V 73: min hostia vyšachovali obranu Srnia, no Bachynec netrafil prázdnu bránu. V 77. min podnikli hostia rýchly brejk a deravá obrana E. Laca nezastavila a ten strelou k žrdi upravil na 1:5. V 88. min mohol Štec skórovať, no jeho pokus Balaj kryl. V 89. min Mikušinec zavŕšil vysoké, ale zaslúžené víťazstvo hosťujúceho tímu.

Góly: 60. M. Blaško – 45., 57. a 77. E. Laco, 31. Honza, 52. a 89. Mikušinec, rozhodoval: Ježík, 100 divákov.

Mel.-Lieskové – Dolná Súča 1:1 (0:0)

Zápas pred hojným počtom divákov sa začal vo svižnom tempe. Zaujímavé situácie sa diali pred oboma brankármi. Najskôr mohli ísť do vedenia domáci. Na kolmú prihrávku si nabehol L. Mizerák, ale jeho lob tesne minul prázdnu bránu. O päť minút mohli hostia skórovať, keď v skrumáži nastrelili brvno a loptu nedokázali dotlačiť do siete. Prvý polčas sa niesol vo vyrovnanom duchu. Po prestávke šli do vedenia hostia. Domácim nevyšla ofsajdová pasca a D. Hlávek sám pred brankárom nezaváhal – 0:1. Od tohto momentu boli domáci lepším tímom na ihrisku a tlačili sa do zakončenia. Šance však nedokázali premieňať. Až v 70. min Dan. Jančovič, ktorý obišiel brankára a z uhla nekompromisne vyrovnal. Melčice-Lieskové mali ešte viacero príležitostí. Najväčšiu šancu spálil päť minút pred koncom Halaška, keď prekopol takmer prázdnu bránu. Veľmi dobre do zápasu zapadol rozhodca Otiepka, ktorý zápas viedol v duchu fair play.

Góly: 70. Dan. Jančovič – 55. D. Hlávek, rozhodoval: Otiepka, 200 divákov.

Hrádok – Vrbovce 3:3 (2:3)

Úvod zápasu patril domácim, keď už v 4. min Šimlovič prehodil brankára Tomana a otvoril skóre zápasu – 1:0. Hostia veľa času na vyrovnanie nepotrebovali, pretože v 7. min nikým nekrytý Vaňa z hranice pokutového kopu vyrovnal na 1:1. V 14. min mohli ísť domáci do vedenia, ale strelu Steineckera k pravej žrdi brankár hostí vyrazil. V 25. min mohli ísť do vedenia hostia, ale Škoda v čistej šanci bránu netrafil. Vynahradil si to v 29. min, keď strelou k ľavej žrdi poslal hostí do vedenia 1:2. Ubehli iba 2 min, keď Žák z 20 m strelou do šibenice zvýšil už na 1:3. V 35. min mohli domáci znížiť, ale Jurák v gólovej šanci trafil brankára. V 42. min skóroval Steinecker, ktorý hlavičkou znížil na 2:3. V 50. min mali Hrádčania dve šance na vyrovnanie, ale Steinecker trafil brvno a Bodrogi loptu netrafil. Od tejto chvíle mali domáci šesť šancí na vyrovnanie, ale gól nepadol. Až v 78. min bol v šestnástke faulovaný Bajzík a Steinecker z pokutového kopu vyrovnal na 3:3. Záverečný tlak domácich gól nepriniesol, a tak zápas skončil remízou.

Góly: 4. Šimlovič, 42. a 78. Steinecker (2. z 11 m) – 7. Vaňa, 29. Škoda, 31. Žák, rozhodoval: Hudec, 50 divákov.

Tr. Bohuslavice – Brezová 1:0 (0:0)

Bohuslavičania vedeli, že ich čaká veľmi ťažký zápas, kde budú hostia z Brezovej udávať tempo hry, ale chceli pred fanúšikmi už konečne naplno zabodovať. Hostí nepúšťali do žiadnej vážnejšej šance, ale ani sami si žiadnu nevypracovali. Do druhého polčasu prestriedali a začali si vytvárať tlak na súperovu bránku. Zo štandardnej situácie v 54. min Fraňo hlavou otvoril skóre zápasu. Hra sa začala prelínať na obidve strany , domáci šance zahadzovali a hostia stroskotali na obrane a brankárovi. Zápas sa tak skončil víťazstvom Trenčianskych Bohuslavíc.

Gól: 56. Fraňo, rozhodoval: Švancara, 70 divákov.

Kostolné/St. Turá B – Zem. Podhradie 6:2 (3:0)

Podobne ako s Vrbovcami vyšiel domácim úvod stretnutia. V 5. min zahrávali roh na krátko a Bruško nabil Majtásovi, ktorý z voleja otvoril skóre. V 13. min Šimek prihrával nabiehajúcemu Bruškovi a obranca hostí v snahe zabrániť gólu poslal loptu do vlastnej siete. V 25. min si to zopakovali. Šimek obohral obrancu a Bruško do prázdnej brány pridal na 3:0. Ešte pred gólom hosťujúci Katrinec trafil žrď. Výborne rozohrávajúci Šimek uvoľnil Pekníka, ale ten poloprázdnu bránu v 36. min zblízka netrafil. Aj druhý polčas začali domáci náporom. Po výbornej 30 m dlhej krížnej prihrávke od Majtása šiel Denk sám na bránu, ale prestrelil. V 51. min po strele Šimeka, ktorú brankár vyrazil pridal štvrtý gól Majtás. Domáci neutíchali v aktivite, neustále tlačili na Podhradie už pri rozohrávke a nútili súpera k strate lopty. Piaty gól pridal Javor, keď si nabehol na Bruško trestný kop. Hostia nepremenili z päťky dobrú šancu a z následného protiútoku bol faulovaný v šestnástke Zámečník. Nariadenú penaltu s istotou premenil Pekník. V 72. min sa predsa hostia dočkali gólu. Janeček dostal prienikovú prihrávku pomedzi stopérov a prekonal Baláža. Domácim sa v závere už šance premeniť nepodarilo. V 89. min ešte znížil striedajúci Profjéta. Ku slušnému stretnutiu prispeli výkonom rozhodcovia aj hráči.

Góly: 5. a 52. Majtás, 13. vlastný (M. Katrinec), 25. Bruško, 57. Javor, 67. Pekník (11 m) – 72. Janeček, 89. Profjéta, rozhodoval: Dendis, 70 divákov.

Dolné Srnie – Kálnica 1:2 (1:1)

Zápas začal v pokojnej atmosfére. Do vedenia sa dostali hostia po zakončení Doboša. Domáci po peknej kombinácii vyrovnali. Strela Mandelíka ešte v bráne neskončila, no z bránkovej čiary sa domáci najlepší strelec Vicena nemýlil. V prvom polčase neudržal nervy na uzde hosťujúci hráč a po niekoľkých urážkach a pľuvancoch ho po právom rozhodca vylúčil. Druhý polčas však domáci presilovku nevedeli využiť a dokonca sa po chybe obrany dostali hostia do vedenia. Veľa šancí si domáci nevypracovali. Po góloch volali skôr tečované strely či centre.

Góly: 28. Vicena – 22. Doboš, 75. Ivana, rozhodoval: Dendis, 80 divákov.

Polianka – Potvorice 3:0 (1:0)

V obojstranne vyrovnanom a bojovnom zápase si oba tímy vytvorili viacero šancí. V 20. min sa vedenia ujala Polianka po presnom zásahu Zguriša. Ten istý hráč v 64. min upravil už na 2:0. Gólovú bodku za zápasom dal v 90. min Černáček z bieleho bodu, keď potrestal predchádzajúci faul v pokutovom území. V slušnom zápase domácich výrazne podržal brankár Mazíny. Rozhodca Svetkovič veľa práce nemal.

Góly: 20. a 64. Zguriš, 90. Černáček (11 m), rozhodoval: Svetkovič, 85 divákov.

Pobedim – Nová Ves 0:4 (0:1)

V prvých minútach sa hral futbal vo vysokom tempe s miernou prevahou Pobedimu. Domáci však šance nevyužili. Streleckú nemohúcnosť trestal šikovný súper. Zvýšená aktivita Novej Vsi priniesla štyri góly v domácej sieti.

Góly: 35. Lacko, 69. Bušo, 75 Ilenčík, 82. Sika, rozhodoval: Vido, 150 divákov.

1. Nová Ves 19 13 4 2 56:20 43

2. Krajné 19 13 2 4 41:18 41

3. Horná Streda 19 11 4 4 61:28 37

4. Kostolné/St. T B 19 11 2 6 48:28 35

5. Brezová 19 10 3 6 51:28 33

6. Hrádok 19 8 8 3 41:20 32

7. Kálnica 19 9 4 6 41:36 31