VII. LIGY: Neporadza nevycestovala, novým lídrom Krajné

Prehľad výsledkov VII. ligy.

Kálnica (v zelenom) porazila Polianku 2:1. Kálnica (v zelenom) porazila Polianku 2:1. (Zdroj: MIROSLAV BUŠO)

SEVER

Mel.-Lieskové – Neporadza 3:0 kontumačne

Hostia vopred oznámili, že na zápas nepricestujú.

Prečítajte si tiež: REGIONÁLNY FUTBAL: Víkendové výsledky, komentáre a tabuľky od III. po VIII. ligy Čítajte

Dolná Súča – Horné Srnie 0:1 (0:0)

Opäť sa potvrdilo, že Dolnosúčanom Horné Srnie ako súper nesedí. Zápas rozhodol v 69. min Blaško, ktorý skóroval ako jediný.

Gól: 69. Blaško, rozhodoval: Fabian, 100 divákov.

Mn. Lehota – Drietoma 3:0 (1:0)

Domáci mali výborný vstup do zápasu. V 5. min sa po prihrávke E. Laca presadil za zadnej žrdi Mikušinec. Hostia sa rýchlo otriasli a prvý polčas mali viac z hry. Trafili brvno a domáci si „pýtali“ gól. Ten však neprišiel. Do druhého polčasu Lehota prestriedala a jej hra sa zlepšila. Hralo sa viac na strane hostí. Jednu zo šancí využil po kombinácii pred šestnástkou s Opatovským E. Laco. Na konečných 3:0 uzavrel opäť E. Laco, keď strelu Mikušinca dorazil do prázdnej brány. Výhra domácich bola zaslúžená. Hosťom slúži ku cti, že kombinačným futbalom domácim situáciu sťažili.

Góly: 75. a 86. E. Laco, 5. Mikušinec, rozhodoval: Otiepka, 130 divákov.

Dolná Poruba – Tr. Stankovce B 2:1 (1:1)

V Dolnej Porube sa za pekného futbalu hral zaujímavý futbal. V 19. min radosť domácim pokazil Gábor – 0:1. Až v 40. min vyrovnávajúcim gólom rozjasal divákov Pavol Ježík. Pri zákroku si vážne poranil ruku hosťujúci brankár a dlho sa ošetrovalo. Preto rozhodca ukončil prvý polčas predčasne. Po zmene strán hostia postavili do brány náhradného hráča, čo sa domáci snažili využiť častou streľbou. V 49. min sa to peknou strelou podarilo Tomášovi Suchému. Domáci nevyužili ešte niekoľko šancí, na čom mal zásluhu nebrankár hostí Minaroviech. Viac gólov už nepadlo.

Góly: 40. P. Ježík, 49. T. Suchý – 19. Gábor, rozhodoval: Klimčík, 100 divákov.

Dubodiel – Selec 4:0 (1:0)

Prvý polčas nevyzeral na to, že do Dubodiela zavítal posledný celok tabuľky. Hostia boli pohyblivejší a nebezpečnejší. Domáci sa dostali do vedenia z pokutového kopu. Ten po faule na Žáčika premenil Kúdela. Hostia mali príležitosti, ale mierili iba do brankára. Durhý polčas sa karta obrátila. V 62. min zvýšil z priameho kopu S. Petrík, keď brankárovi zasvietilo do očí slnko. Po tomto momente hostia odpadli. Na 3:0 upravil Trnčák a na konečných 4:0 uzavrel Žáčik.

Góly: 11. Kúdela (11 m), 62. S. Petrík, 70. Trnčák, 77. Žáčik, rozhodoval: Ježík, 100 divákov.

Horná Streda – Nová Ves 3:1 (2:1)

Horná Streda chcela odčiniť katastrofálny výkon z Hrádku. Už v 2. minúte sa po krížnej strele presadil Stefan Nikolič. V 5. min po priamom kope Altana Hasana nešťastným tečom hosťujúci obranca opečiatkoval vlastnú bránu. V 21. min potiahol bývalý hráč H. Stredy Vladimír Lacko útočnú akciu hostí a jeho strieľaný center si Lukáš Vrábel vrazil do siete. V 32. min Lukáš Vrábel svoju chybu napravil krásnou bombou z 35 m vymietol pavučinu v pravom hornom rohu brány hostí a poslal Hornú Stredu do vedenia 2:1. Aj druhý polčas vyšiel lepšie domácim a v 60. min sa v skrumáži najlepšie orientoval Denis Čaňo a stanovil výsledok na 3:1. Obe mužstvá predvádzali pekný útočný futbal, ktorý sa páčil priaznivcom z oboch klubov a zaslúžene triumfovali lepší domáci hráči.

Góly: 2. Nikolič, 33. L. Vrábel, 60. Čaňo – 21. vlastný (L. Vrábel), rozhodoval: Nedbal, 120 divákov.

Kálnica – Polianka 2:1 (1:0)

V zápase priemernej úrovne sa v prvom polčase hra odvíjala medzi šestnástkami bez vážnejších gólových príležitostí. V 44. min hostia faulovali v pokutovom území a následnú penaltu premenil kapitán mužstva Važan. V druhom polčase hostia zvýšili aktivitu a niekoľkokrát ohrozili bránu domácich. V 55. min sa po peknej akcii podarilo strelou spoza šestnástky Kubovi vyrovnať. Polianka povzbudená gólom hrala lepšie a pokračovali v útočnej hre. V 75. min mohol pridať druhý gól hostí Kovačiny, no prestrelil bránu. Následne v 82. min faulovala obrana Mareka Hladkého a nariadený pokutový kop premenil Andrej Važan. Chlapci z Polianky predviedli bojovný výkon, za čo im patrí všetka česť.

Góly: 43. a 82. A. Važan (oba z 11 m) – 55. Kuba, rozhodoval: Vido, 150 divákov.

Zem. Podhradie – Dolné Srnie 6:1 (2:0)

Zápas na perfektne pripravenom ihrisku priniesol zo strany domácich veľmi pekný okulahodiaci futbal. Do polčasu viedli Zemani 2:0, keď sa dvakrát presadil Janeček. Ostatné šance domácich zostali nevyužité. Do druhého polčasu domáci pokračovali v nasadenom tempe. Ihneď po zmene strán sa presadil striedajúci Bližniak a bolo viac-menej po zápase. Za hostí po ojedinelej strele skóroval Hejbal. Zemani však po inkasovanom góle pokračovali vo svojom nátlaku, keď Janeček zavŕšil svoj hetrik. Po góle pridali Duga a Staňo nekompromisnou hlavičkou.

Góly: 20., 40. a , 61. Janeček, 67. Duga, 77. Staňo - 46. Bližniak – 58. Hejbal, rozhodoval: Cibulka, 50 divákov.

Brezová – Kostolné/St. Turá B 3:0 (1:0)

V prvom polčase videli diváci vyrovnaný súboj, niekoľko ojedinelých striel a pár ostrejších zákrokov, ktoré rozhodca začal trestať až po prestávke. Hosťujúci Michal Koník v 8. min. aj s prispením terénu trafil iba ľavú žrď domácej brány. Bradlan sa ujal vedenia v 25. min, keď Jakub Žabka po dlhej lopte hlavou prehodil brankára - 1:0. V druhej časti mali domáci miernu prevahu a svoje šance na rozdiel od hostí dvakrát využili. V 75. min. po prihrávke Petra Osuského zvýšil Boris Tobiaš na 2:0. V poslednej minúte po predchádzajúcom faule trafil umiestnenou strelou z priameho kopu Jaroslav Potúček a uzavrel skóre - 3:0. V priemernom zápase bolo víťazstvo domáceho mužstva zaslúžené a svojho súpera v tabuľke preskočilo.

Góly: 25. J. Žabka, 75. B. Tobiaš, 90. J. Potúček, rozhodoval: Švancara, 50 divákov.

Vrbovce – Tr. Bohuslavice 1:2 (1:0)

Zápas sa odohral za pekného a slnečného počasia. Hostia do neho nastúpili iba s desiatimi hráčmi. V prvom polčase mali Vrbovce vyložené šance, no viacero z nich nepremenili. Napokon sa iba v 23. min presadil Žák. Do príležitostí sa dostali i hostia, avšak domáci gólman bol na mieste. Druhý polčas Vrbovce poľavili, čo ho Bohuslavičania využili. V 71. min vyrovnal Vančo. O pätnásť minút neskôr pridal druhý a zároveň rozhodujúci gól hostí Markovský. Tr. Bohuslavice zvíťazili zaslúžene.

Góly: 23. Žák – 71. Vančo, 86. Zaťovič, rozhodoval: Kurnický, 70 divákov.

Krajné – Hrádok 1:0 (1:0)

V zápase popredných mužstiev tabuľky, ktorým sa na jar výsledkovo darí sa potvrdilo, že zápas bude bojovný a vyrovnaný. Napriek tomu oba tímy chceli hrať futbal a útočiť, z čoho vznikalo mnoho štandardiek a skrumáži v pokutových územiach. Domáci po jednej dostali cez Baranoviča loptu pred bránu a umiestnenou strelou sa presadil Lacho, ktorý týmto gólom, napokon víťazným, oslávil narodenie syna. Následne pokračoval dramatický priebeh. Krajné ešte dva razy nastrelilo žrď, z toho raz z pokutového kopu. Hostia dva razy napálili loptu do brvna. Keďže to druhé brvno nastrelili v 89. min po jednej zo svojich najväčších šancí v zápase, nemali už viac možností na vyrovnanie. Domáci si víťazstvo postrážili. S prehľadom rozhodovala dvojica.

Gól: 18. Lacho, rozhodoval: Baňár, 100 divákov.