V. LIGA: Tr. Turná pokračuje v dobrých výkonoch, Ševčík pomohol k debaklu Chocholnej-Velčíc

Prehľad výsledkov V. ligy sever.

ilustračná fotka(Zdroj: TASR/AP)

Tr. Turná – Ladce 3:0 (2:0)

Domáci chceli predĺžiť 270-minútovú nepriestreľnosť brankárskej opory Chochlíka. V 8. min prešiel Martin Zubo, ktorý nahral na úroveň jedenástky Hrubému, ktorému sa ale nepodarilo prepáliť obranu hostí. V 15. minúte po rohu nepremenili štyri dorážky domáci, a tak sa stále stav nemenil. V 18. minúte prerušil prienik hostí Stronček, z čoho domáci vyťažili gólovú akciu po nabehnutí Hrubého a následnej perfektnej prihrávky, z ktorej Patrik Chorvát zmenil stav na 1:0. V 23. minúte od polovice sám prešiel Stronček, ktorý nacentroval Zubovi, ten sklepol Chorvátovi, ale opäť hostia dobre zblokovali. V 42. minúte vytvorili krásnu akciu domáci ala "tiki-taka", kedy J. Kováč prešiel od domácej polovice, nahral rýchlemu Hrubému, ten odcentroval na Zuba, ktorý sklepol Strončekovi a ten bez problémov premenil na 2:0. Do druhého polčasu lepšie vstúpili hostia a v 59. minúte gólu zabránil Havier. Po akcii štyroch striedajúcich hráčov Liptáka, Sedláčeka, Prekopa a Konečného, posledný menovaný prepálil po dorážke brankára a v 86. min 3:0.

Góly: 19. P. Chorát, 42. Stronček, 88. Konečný, rozhodoval: Hrabaj, 100 divákov.

Prečítajte si tiež: REGIONÁLNY FUTBAL: Víkendové výsledky, komentáre a tabuľky od III. po VIII. ligy

V. Hradná – Chocholná-Vel. 6:2 (4:0)

Po minulotýždňovom výbuchu v Bošanoch chceli hradniansky hráči ukázať, že futbal hrať nezabudli a až na útlm na začiatku druhého polčasu to aj ukázali.

V 3. minúte vystihol na polovici zlú rozohrávku hostí M. Ševčík a po sólovom úniku otvoril skóre. V 15. minúte po krásnej prihrávke R.Straku do brejku zvýšil na 2:0 M. Baláž. V 31. minúte po ďalšej kombinačnej akcii a finálnej prihrávke Ševčíka upravil na 3:0 M. Baláž. V 35. minúte ďalšia lahôdka pre oko domácich fanúšikov. Po rýchlej akcii krásne prehodenie brankára a gólom od brvna na 4:0 zvýšil S.Marko.

Do druhého polčasu vstúpili lepšie hostia, keď najskôr v 51. minúte domácim brankárom vyrazenú loptu dopravil do siete hosťujúci Brlej a v 55. minúte na 4:2 znížil N.Cingel. Potom sa už opäť prebudili aj domáci a pokračovali v hre z prvého polčasu , no gólovo sa presadili až v závere stretnutia , keď najskôr v 84. minúte M.Ševčík obišiel aj brankára a z uhla zvýšil na 5:2. V 87. minúte zavŕšil svoj hetrik z bieleho bodu, keď stanovil konečný výsledok na 6:2.

Góly: 3., 83., a 87. Ševčík (3. z 11 m), 15. a 32. Baláž, 35. Marko – 51. Brlej, 55. N. Cingel

Cigeľ - Stará Turá 2:0 (1:0)

Zdalo sa, že Cigeľ už našiel svoju streleckú potenciu a to sa všeobecne očakávalo aj v tomto stretnutí s tradičným rivalom zo Starej Turej. Spočiatku to tak nevyzeralo, pretože z množstva šancí sa Cigľu podarila premeniť len jedna, v 45. min. prekonal Viskupa Medera. Hneď po zmene strán v 50. min. T. Zaťko zvýšil na 2:0. Hostia sa potom snažili aspoň znížiť, ale domáci si víťazstvo už udržali. Ale pochvala patrí aj hosťom, ktorí poctivo bojovali a držali domácich v napätí až do konca zápasu, hoci dohrávali len desiati.
Góly: 45. Medera, 49. T. Zaťko.

Uhrovec – Bošany 2:0 (1:0)

V priemernom zápase v slnečnom počasí sa z výhry tešili domáci. Skóre zápasu otvoril v 45. minúte Masarovič a domáci sa ujali vedenia. Po zmene strán pridali domáci i druhý gól a zaslúžene v stretnutí vyhrali. Hostia príliš futbalovej krásy nepredviedli, víťazstvo domácich je plne zaslúžene.

Góly: 45. a 64. A. Masarovič.

Ostatné výsledky: Kanianka – Z. Kostoľany 0:0, Lehota p/Vt. - Veľké Uherce 1:1 (1:0), Brvnište – Plevník 2:0 (1:0).

1. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  2. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!
  3. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  4. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  5. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  6. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  7. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  8. O asistovanej reprodukcii sa šíri množstvo zavádzajúcich tvrdení
  9. Pivovar Šariš rozdá tisíce eur, o časti peňazí rozhodnú ľudia
  10. Volkswagen Golf GTI TCR naživo na Slovakia Ringu!
  1. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  3. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  4. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  5. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  6. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  7. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  8. Salón architektov A0 – Coneco 2018
  9. Záhradný nábytok: aký materiál je najlepší?
  10. Životné jubileum prof. Ing. Jaroslava Valáška, PhD.

Muž sa vyhrážal rodine zabitím, nadával jej do negrov. Skončil vo väzbe

NAKA obvinila muža z nebezpečného vyhrážania, súd ho vzal do väzby.

Na Skalke postavia po storočí nový pútnický dom

Starý domček mal takmer sto rokov, no bol v zlom technickom stave. Museli ho zbúrať.

Lukáš Šebek hlási návrat. Chce pomôcť Novému Mestu

Po roku sa vracia do materského klubu. V piatej rakúskej lige si udržal priemer takmer jedného gólu na zápas.

Bývalý zamestnanec liečebného domu dúfa, že krásna budova neskončí na smetisku

Liečebný dom Machnáč v Trenčianskych Tepliciach bol za spoločného Československa po Kryme a Paxe tretím najvýznamnejším v kúpeľnom mestečku.

Na Skalke sa začala hlavná púť na pamiatku patrónov Nitrianskej diecézy

Slávnostnou svätou omšou, ktorú celebruje generálny vikár Nitrianskej diecézy Peter Brodek sa začala v utorok na pútnickom mieste Skalka v Trenčianskom okrese hlavná púť.