Streda, 12. december, 2018 | Meniny má Otília

VI. LIGA: Očkov zdolal lídra, veľký obrat Tr. Teplej

Prehľad výsledkov VI. ligy.

Kľúčové (v modrom) prehralo na pôde Veľkých Bieroviec/Opatoviec 2:3. (Zdroj: TIMOTEJ BULKO)

Zamarovce – Bošáca 1:2 (0:1)

V Zamarovciach sa hral šesťbodový zápas. Hostia stavili všetko na pevnú obranu a rýchle protiútoky. Z jedného z nich si vybojovali priamy kop a tečovaná strela zaskočila brankára. Zamarovce znervózneli a snažili sa vyrovnať, no nedarilo sa im to. Aké-také šance si vytvorili vďaka rohovým kopom, ale obrana Bošáce odolávala. Hostia sa snažili hroziť z brejkov. Do druhého polčasu domáci nastúpili s cieľom vyrovnať, ale ich hra pôsobila rozhárane. Dôležitý moment prišiel, keď sa nechal hlúpo vylúčiť hosťujúci kapitán Ochodnický starší. Domáci napokon v závere vyrovnali Mulíkom, ktorý sa presadil z dorážky. Zamarovce chceli zápas zlomiť a vyhrať, no zabudli na zadné vrátka. Hostia aj v oslabení strelili víťazný gól po vyšachovaní obrany. Bošáca vložila do hry viac srdiečka, a preto zvíťazila.

Góly: 83. Mulík - 3. a 90. Brezovák, rozhodoval: Michalec, 100 divákov.

Prečítajte si tiež: REGIONÁLNY FUTBAL: Víkendové výsledky, komentáre a tabuľky od III. po VIII. ligy

Tr. Jastrabie – Záblatie 2:0 (1:0)

V 3. min šiel domácim hráč sám na brankára. Z priameho kopu M. Fodrek strelil úvodný gól zápasu. Hra sa následne vyrovnala a domáci si vypracovali ešte do polčasu vyloženú šancu. M. Fodrek trafil spojnicu. Hosťom sa ešte do polčasu podarilo vyrovnať, ale gól pre ofsajd neplatil. Po prestávke sa hral vyrovnaný futbal. V 55. min vysunul Kyselica Richtárecha a ten povedľa brankrára pridal na 2:0. Hostia sa snažili o skorigovanie výsledku, ale do konca zápasu sa im to už nepodarilo.

Góly: 3. M. Fodrek, 55. Rychtárech, rozhodoval: Slašťan, 100 divákov.

Opatová – Tr. Teplá 3:4 (3:0)

V susedskom derby sa stretli mužstvá z dolnej časti tabuľky. Aktívnejšie začali domáci, ktorí sa tlačili dopredu a chceli potvrdiť cenný bod zo Záblatia. Aktivita sa im vyplatila v 15. min, kedy sa presadil Martinus. V 20. min bol faulovaný Pisár a z nariadenej penalty sa nemýlil Šubert. Opatová pokračovala vo svojej hre a odmenou jej bol gól v 38. min. Loptu dôrazne sledoval Pisár, prihral Martinusovi a ten zasunul loptu do Kováčovej siete. Do druhého polčasu hostia prestriedali. Ich prvú veľkú šancu vykopol z čiary Panák a od Mokoša sa lopta dostala nad bránu. Teplania zvýšili pohyb a tlačili sa pred Mokošovu bránu. Vhod im prišlo odstúpenie Zuba, ktorého nahradil Ferenčík. Využili to v 65. min na strelenie gólu na 3:1. Ich úsilie bolo korunovaného gólom Provazníka. Dokonalý obrat sa Teplanom podaril v 81. min, keď hetrik zavŕšil Provazník. Laxná a naivná hra viedla k prehre. V šestnástke zahral rukou Pisár a bol vylúčený. Z následnej jedenástky sa nemýlil Beňo. Diváci sa nestačili čudovať, čo domáci predviedli v druhom polčase. Z jasného zápasu im zostali iba oči pre plač.

Góly: 15. a 38. Martinus, 20. Šubert (11 m) – 65., 69. a 81. Provazník, 85. Beňo (11 m), rozhodoval: Kahún, 130 divákov.

Brestovec – Ľuborča 1:0 (1:0)

V 8. min sa po spätnej prihrávke Mozoláka ocitol vo veľkej šanci J. Nemček, no brankár jeho strelu nohou zázračne vyrazil. O päť minút sa situácia opakovala z opačnej strany, ale obrana Nemčekovu šancu zrazila na roh. Z neho sa už domáci tešili z gólu. Obuch posadil loptu na hlavu Sládečka – 1:0. Následne pohrozila Ľuborča a vytvorila si dve dobré šance. V druhom polčase to bol bojovný výkon z oboch strán. Loptu mali na nohe častejšie hostia, no každé z mužstiev si vypracovalo zo dve či tri dobré šance. Gól však už nepadol. Z víťazstva sa radovali Brestovčania, ktorí už v štvrtom zápase po sebe neinkasovali gól a zatiaľ na jar neokúsili trpkosť prehry.

Góly: 13. Sládeček, rozhodoval: Ševčík, 150 divákov.

Turani – Horná Súča 4:2 (0:2)

Hornosúčania v jarnej časti predvádzajú dobré výkony. S mladými hráčmi v ofenzíve sa im v závere úvodného dejstva podarilo streliť dva rýchle góly v podaní Zvolenského. Po prestávke domáci pridali na obrátkach. Rozhodúcou sa stala trojminútovka medzi 74. až 77. min, kedy sa presadila dvojica Koníček-Nikodem. V 88. min uzavrel skóre na 4:2 Nikodem. Hostia sa prezentovali sympaticky, no body zostali doma zaslúžene.

Góly: 50. Viskup, 74. Koníček, 77. a 88. Nikodem (2. z 11 m) - 44. a 45. Zvolenský, rozhodoval: Rigó, 120 divákov.

Očkov – Myjava B 2:1 (1:0)

V Očkove sa hral veľmi kvalitný. Hostia predviedli výborný výkon, ale domáci boli predsa len o niečo lepší, vďaka čomu si vypracovali dvojgólové vedenie. Gól v podaní Čobrdu už znamenal iba skorigovanie konečného stavu na 2:1.

Góly: 27. Hikel, 56. Pagáč – 62. Čobrda, rozhodoval: Maraz, 140 divákov.

Čachtice – Kočovce 0:4 (0:2)

Domáci nastúpili na zápas s odhodlaním odčiniť dve domáce prehry, avšak už polčas nasvedčoval, že tomu tak nebude. Hostia sa po pekných akciach presadil Marazom a Gajdošíkom. V druhom polčase sa Čachtičania snažili o vyrovnanie, avšak strela do brvna v podaní Tuku na to nestačila. Kočovce z dvoch dorážok zvýšili na 0:4. Slabý výkon domácich hostia zaslúžene potrestali.

Góly: 15. a 69. Maraz, 43. Gajdošík, 85. Tomka, rozhodoval: Markech, 150 divákov.

V. Bierovce/Op. – Kľúčové 3:2 (3:1)

Za slnečného počasia privítali domáci na kvalitne pripravenom teréne súpera z Kľúčového. Domáci povzbudení minulo týždňovou výhrou v Kočovciach chceli bodovať naplno. Prvých desať minút sa v zápase nič vážnejšie neudialo. Až v 15. minúte kapitán Pavol Bulko poslal pas na Lukáša Breznického, ktorého vychytal brankár hostí Ľubomír Škuta. V 14. minúte mieril tesne nad Tomáš Sivák. V 20. minúte roh domácich, odrazenú lopta predĺžil hlavou Martin Sivák na Petra Bulka, ktorého exportná strela z hranice šestnástky skončila v pravom hornom rohu hosťujúcej brány - 1:0. V 22. minúte zaskočila strela od Milana Patku brankára domácich pretože skončila na ľavej tyči. V 24. minúte skúsený 47-ročný borec Ľuboš Zhaňač, ktorý vybojoval súboj nahral Lukášovi Breznickému, ktorého exportná strela z 20 metrov nedala žiadnu šancu brankárovi hostí. V 29. minúte dvojica Marian Vavruš-Milan Patka si vymenili loptu a druhý menový s prehľadom skóroval na 2:1. V 33. minúte sa predviedol brankár hostí, keď reflexívne vyrazil zakončenie od Tomáša Siváka. V 44. minúte poslal pas Juraj Mercek na výborne hrajúceho Lukáša Breznického, ten si loptu ukážkovo spracoval a nedal šancu hosťujúcemu brankárovi - 3:1. Druhý polčas zachytili lepšie hostia, chceli s výsledkom niečo spraviť. Prvá vážna šanca bola ale na strane domácich. Tomáš Sivák v strede poľa zobral loptu hosťujúcemu obrancovi a sám v úniku tesne minul bránu. V 57. minúte veľká príležitosť na strane hostí - Milana Patku vychytal brankár domácich. V 60. minúte volal po góle aj nepríjemný center od Aleša Viršinského na domácej strane. V 80. minúte vypálil nepríjemne Lukáš Breznický. V 89. minúte vysunul Pavol Zajaček Patrika Ondráška a toho vychytal v super šanci brankár hostí a následná kontra hostí skončila gólom Mareka Macharu - 3:2. Domáci už výsledok s prehľadom ustrážili. Hral sa pekný futbal z oboch strán, k zápasu zapadla aj trojica rozhodcov Hulínek-Bušo-Cibulka, ktorá podala solídny výkon.

Góly: 20. Peter Bulko, 24. a 44. L. Breznický – 29. Patka, 89. Machara, rozhodoval: Hulínek, 100 divákov.