IV. LIGA: Prvé jarné body Tr. Stankovciec, šláger kola skončil nerozhodne

Prehľad výsledkov IV. ligy severozápad

Ilustračné foto.Ilustračné foto. (Zdroj: Pixabay)

N. Dubnica – Šimonovany 1:4 (1:3)

Už v 5. min Švikruha zo 40 metrov prekvapil hosťujúceho gólmana a o päť minút Bartošek minul tesne minul domácu bránu. V 15. min vyrovnal Gális a o dve minúty Rolinec krásnou strelou od žrde otočil na 1:2. Oršula nastrelil v 20. min brvno a v 33. min Sobota strelou od brvna zvýšil na 1:3. Ranušovu strelu zblokovala v závere polčasu obrana hostí a Sobota z polovice ihriska takmer prekvapil domáceho Vangela. V 67. min po priamom kope Gálisa dal Hözl štvrtý gól. Hostia ďalšie šance nevyužili, z domácich nebol úspešný v závere Ranuša.

Góly: 5. Švikruha – 15. Gális, 17. Rolinec, 33. Sobota, 67. Hözl.

Prečítajte si tiež: REGIONÁLNY FUTBAL: Víkendové výsledky, komentáre a tabuľky od III. po VIII. ligy Čítajte

Tr. Stankovce – V. Kostoľany 5:1 (4:0)

Zápas sa hral za slnečného a veľmi teplého počasia. Prvá šanca domáceho mužstva sa zrodila v 8. min. Po rohovom kope sa lopta dostala k nepokrytému Kováčikovi a ten poslal loptu nekompromisne do siete – 1:0. Hra bola vyrovnaná a útoky sa v rýchlom slede striedali na oboch stranách. V 19. min vyšla domácim ďalšia kombinačná akcia, na konci ktorej bol Biras a prekonal Jamricha v bráne hostí – 2:0. Gól domácich hráčov ešte viac povzbudil, neustávali v aktivitách a po sérii faulov si na center v 23. min. nabehol Kvasnica a hlavou zvýšil – 3:0. V 39. min. bol v šestnástke zrazený kapitán domácich Ďanovský, loptu si postavil Ďuráči a pokutový kop s prehľadom premenil – 4:0. Úvod druhého polčasu vyšiel lepšie hosťom, keď sa po zaváhaní domácej obrany v 48. min., sám pre brankárom na dvakrát presadil Virág – 4:1.Na odpoveď diváci dlho nečakali, keď v 53. min. svojim druhým gólom zvyšoval Kvasnica – 5 : 1. Trenčianske Stankovce zvíťazili v tomto zápase výrazným gólovým rozdielom a plne zaslúžene a ukončili dlhú nepriaznivú sériu.

Góly: 8. Kováčik, 19. Biras, 39. Ďuráči (11 m), 23. a 53. Kvasnica – 48. Virág, rozhodoval: Janus st., 150 divákov.

Častkovce – Myjava 1:1 (0:1)

V derby zápase mali prvú šancu domáci, keď gólová hlavička po centri kapitána Madra skončila tesne vedľa pravej žrde zásluhou Bangaia. V 24. min po prieniku Pecha zakončil ukážkovo akciu Zelenay. V 36. min mal vyrovnanie na kopačke Husár, ale jeho delovku Solnička vyrazil. V závere polčasu Madrov volej zo šestnástky gólman hostí vyškriabal na rohový kop. Po prestávke mali domáci futbalisti prevahu, ale podarilo sa im iba vyrovnať strelou Kurína do šibenice v 81. min z priameho kopu. Derby sa skončilo zaslúženou deľbou bodov.

Góly: 81. Kurín – 24. Zelenay, rozhodoval: Janus, 127 divákov.

Ostatné výsledky: Hlohovec – Partizánske 2:1 (0:0), Jaslovské Bohunice – Domaniža 1:2 (0:1), Malženice – Holíč 2:1 (0:1), Prečín – Vrbové 3:4 (2:3), Boleráz má voľno.

1. Malženice 19 16 2 1 54:9 50

2. Šimonovany 20 13 3 4 40:19 42

3. Častkovce 19 11 5 3 45:18 38

4. Myjava 20 11 5 4 39:19 38

5. Partizánske 20 10 4 6 29:19 34

6. Boleráz 19 8 5 6 26:21 29

7. Domaniža 20 8 2 10 23:42 26

8. Vrbové 19 6 6 7 27:32 24