Hokejisti Trenčína živia nádeje na zisk majstrovského titulu aj po piatkovom zápase s "baranmi." Na Sihoti vyhrali rozdielom triedy, ďalší zápas je na programe v nedeľu.

Trenčín chce doma potvrdiť dobrý výsledok z Banskej Bystrice.Trenčín chce doma potvrdiť dobrý výsledok z Banskej Bystrice. (Zdroj: TASR)

Tipsport liga 2017/2018 - finále play off:

Trenčín - Banská Bystrica 6:0 (3:0, 1:0, 2:0)

/stav série: 2:3/

Góly: 1. Bezúch (Radivojevič, Sojčík), 8. Ölvecký (Hecl, Starosta), 13. Bezúch, 30. O. Mikula (Romančík, T. Varga), 44. O. Mikula (Dlouhý), 58. Radivojevič (Ölvecký)

Rozhodovali: Baluška, Štefík - Šefčík, J. Tvrdoň, vylúčení: 13:10, navyše: Holenda, Radivojevič obaja 10 minút za hrubosť - Brejčák 5+DKZ, Mihálik, Skalický obaja 10 minút za hrubosť, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0,, 6150 divákov (vypredané)

Trenčín: Hiadlovský - Starosta, Bačik, Frühauf, Cebák, Holenda, Bohunický, Hecl, L. Romančík - Bezúch, Sojčík, Radivojevič - Marcel Hossa, Ölvecký, Sádecký - O. Mikula, Dlouhý, T. Varga - J. Švec, J. Pardavý ml, D. Hudec

Banská Bystrica: J. Lukáš (13. Lasilla) - Kubka, Ďatelinka, Pretnar, Mihálik, Delisle, G. Gélinas, J. Brejčák - Bortňák, Hrnka, Lamper - Hohmann, T. Surový, Bartánus - Skalický, Faille, Asselin - Gabor, Češík, Brittain

TRENČÍN.. Finálová séria play off slovenskej hokejovej súťaže Tipsport liga 2017/2018 pokračuje, o majstrovi sa nerozhodlo ani v piatok na ľade Dukly Trenčín, kde domáci porazili Banskú Bystricu jednoznačne 6:0.

Upravili stav finálovej série na 2:3 a vynútili si šiesty zápas, ktorý sa uskutoční v nedeľu v Banskej Bystrici o 18. hodine.

Trenčania sa pokúšajú o malý zázrak - otočiť sériu z 0:3 na zápasy. V play off sa im to už dvakrát podarilo, raz proti Slovanu Bratislava a raz proti Martinu.

Žiadny iný tím na Slovensku sa tým pýšiť nemôže. Ak by sa im to podarilo aj tentoraz, získali by titul.

Gólový nástup Dukly

Na Sihoti sa od úvodného vhadzovania hral výborný hokej. Trenčania mali raketový nástup do stretnutia. Už pri prvom striedaní Radivojevičovu strelu dorazil do siete pozorný Bezúch.

Bystričania nezostali zaskočení. Prakticky okamžite po Asselinovej prihrávke z rohu klziska mohol vyrovnať Skalický. V 8. minúte dostal od Hecla prihrávku spoza bránky medzi kruhy Ölvecký a nezaváhal.

Neplánovaná prestávku kvôli slnku

Prvá presilovka Banskobystričanov priniesla dve veľké príležitostí hostí, no Bartánus ani Hohmann nedokázali puk prepasírovať do domácej siete. V 13. min prerušil zápas kuriózny moment, keď brankárovi Lukášovi svietilo do očí slnko a niekoľko minút sa nehralo.

Prečítajte si tiež: Trenčanom prospel špeciálny prístup. Pomohlo, že sme sa nevideli, tvrdí Radivojevič Čítajte

Neplánovaná prestávka prospela domácim. V 13. minúte využil chybu "baranov" Bezúch a v samostatnom nájazde nezaváhal.

Úvod druhej tretiny patril hosťom. Vytvorili si tlak a hoci vážne šance neprichádzali, gól visel vo vzduchu. Padnúť napokon aj mohol do bránky hostí, keď sa v oslabení vymanila zo zovretia dvojica Trenčanov, ale Cebákov blafák Lassilu neprekvapil.

Štvrtý výbuch domácich tribún prišiel v polovici zápasu, keď strelou pod hornú žŕdku nedal gólmanovi žiadnu šancu.

Od 31. minúty mali Trenčania príležitosť pridať ďalší gól. Päťminútovú presilovku umocnili ešte dve minúty pre Hrnku, ale presilovú hru Dukla využiť nedokázala.

Pozorná defenzíva a ďalšie góly

V záverečnej tretine sa "vojaci" zamerali najmä na pozornú defenzívu a vyrážali do nebezpečných kontier. Jednu z nich sa v 44. minúte podarilo využiť Mikulovi, keď prekorčuľoval obrancu a popod chránič Lassilu poslal puk do hosťujúcej siete piatykrát.

V 51. minúte bol Mikula blízko hetriku. Po prihrávke Vargu nechal vyniknúť gólmana. V 58. minúte pridal gólovú bodku za zápasom kapitán Radivojevič, keď v presilovke na dvakrát prepasíroval puk do siete. Trenčín znížil stav finálovej série na 2:3.

Online prenos: Trenčín - Banská Bystrica (hokej, Tipsport liga 2017/2018, finále play off, 5. zápas)