IV. LIGA: Častkovce siahali na výhru v Šimonovanoch

Prehľad výsledkov IV. ligy severozápad.

Ilustračná fotografia.(Zdroj: TASR)

Partizánske - Prečín 4:1 (2:1)

Domáci od začiatku držali opraty zápasu pevne vo svojich rukách. V 12. minúte na Slivkov milimetrový center z pravej strany pri vzdialenejšiu žrď najvyššie vyskočil Kučera a hlavou usmernil loptu do siete. V 27. minúte kanonier Obert nezaváhal, keď sa po Obžerovej kolmici ocitol v brejku a povedľa vybiehajúceho Opata napálil loptu k ľavej žrdi. V 38. minúte domáci ponúkli hosťom gól doslova na tácke, keď po Křapkovej malej domov Gašparíkovu prihrávku Zentkovi vystihol Sviečka a pohodlne napol sieť. V 55. minúte domácim opäť vyleteli ruky nad hlavy, keď Obžera ľavačkou z priameho kopu zo sedemnástich metrov zavrtel loptu k pravej tyči. V 81. minúte si na Křapkov predĺžený roh nabehol Slivka a prudkou hlavičkou poslal loptu za Opatov chrbát, čím stanovil skóre na 4:1.

GÓLY: 12. Kučera, 27. Obert, 55. Obžera, 81. Slivka – 38. Sviečka.

Prečítajte si tiež: REGIONÁLNY FUTBAL: Víkendové výsledky, komentáre a tabuľky od III. po VIII. ligy

Šimonovany - Častkovce 1:1 (0:0)

Súboj dvoch popredných mužstiev začal vo svižnom tempe, keď prakticky počas celého zápasu sa obe mužstva snažili hrať futbal. Do prestávky sa hral medzišestnástkovi futbal. Ani po zmene strán sa obraz hry viac-menej nezmenil, domáci boli o čosi aktívnejší, no vyložené šance neprichádzali. Ako blesk z jasného neba prišiel gól hostí z kopačka Madra, ktorý získal v strede ihriska loptu a strelou do vinkla z 25 metrov nedal Kopeckému v domácej bránke šancu. Domáci našťastie v 75. minúte vyrovnali po tom, čo unikol hosťujúcej obrane Gális a v šestnástke ho nedovolene zastavil Takáč. Z následného pokutového kopu bezpečne vyrovnal Rybanský – 1:1.

Góly: 75. P. Rybanský (11 m) – 68. M. Madro

Holíč – Nová Dubnica 5:0 (2:0)

Domáci zaskočili Považanov a potvrdili tak svoje zlepšujúce sa jarné výkony. Po úniku po krídle otvoril skóre Kitta a na 2:0 dával Uher. Dvojgólové vedenie dalo domácim pohodu a súpera herne prevýšili. Po centri a góle Zaťka na 3: bolo na ihrisku iba jednu mužstvo – domáce. Holíčania pridali ešte dva góly Mrázom a zvíťazili prekvapujúco vysoko 5:0.

Góly: 13. Kitta, 21. Uher, 52. Zaťko, 59. a 67. Mráz.

Myjava – Hlohovec 3:0 (1:0)

Myjavčania od úvodu udávali tón zápasu, no gólu sa dočkali až v závere prvého dejstva. V 45. min sa po rohovom kope presadil Zelenay. Do druhého polčasu nastúpili oba tímy s viacerými zmenami v zostave. V 50. min sa presadil striedajúci Jorík, keď brankárovi Horváthovi vypadla lopta z rukavíc a myjavský hráč ju dorazil do siete. O päť minút priamy kop premenil na gól Flamík a upravil na 3:0. Napriek snahe oboch tímov už žiadny gól nepadol.

Góly: 45. Zelenay, 50. Jorík, 55. Flamik

Ostatné výsledky: Domaniža – Boleráz 2:0 (2:0), Vrbové – Jaslovské Bohunice 1:1 (0:1), Veľké Kostoľany – Malženice 0:5 (0:2). Dohrávka: Domaniža – Malženice 0:5 (0:4)

3. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  4. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  5. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  6. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  7. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  7. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  8. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  9. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!

Úplne vypnúť v lete nedokážem

Advokátka a poslankyňa trenčianskeho mestského zastupiteľstva Danica Birošová často kombinuje prácu s dovolenkou. Čo jej robí najväčšiu radosť, ktoré miesta v Trenčíne sú podľa nej najzaujímavejšie?

Slovenskí rybári sú najlepší lovci dravcov

Dva úseky rieky boli výborné, na dvoch sa rybári poriadne vytrápili. Ale trápili sa aj iní a viac. Slováci boli najlepší. Sú majstrami sveta v chytaní dravých rýb na prívlač.

Nebojte sa ísť za svojím snom, hovorí mladá podnikateľka

Mladá žena prišla vo svojom meste s niečím novým. Práve to jej pomohlo a jej bistro sa teší veľkej obľube.

Staré pieskovisko premenili na netradičné lavičky. Pozrite, ako to vyzerá (+FOTO)

Po výstavbe detského ihriska v Handlovej pri ňom zostali betónové prefabrikáty. Tie mohli byť nebezpečné pre hrajúce sa deti. Mesto z nich teraz spravilo nové lavičky.

Francúzsky stroj, Belgicko malo na viac ako bronz

Futbalový šampionát v Rusku priniesol množstvo strhujúcich momentov. Z majstrovského titulu sa trocha prekvapujúco tešili Francúzi. Napokon však zaslúžene.