TRENČÍN. Chalani v zložení Matej Nedvěd, Roman Blažej, Tomáš Gallovič a Jakub Čonka sa poznajú od detstva. „Náš názov sa viaže k „čerešňovej“ ulici, v okolí ktorej sme všetci vyrastali,“ vysvetľuje spevák Matej.
Kapela Cherry Street vznikla v roku 2015. Pred ňou mali jej členovia vlastné skupiny. Keď zistili, že ďalej nemajú zmysel, rozhodli sa založiť novú – Cherry Street.
S novým spevákom si sadli kamarátsky aj po hudobnej stránke.
Nová hudba so závanom klasiky
Hrajú punk-rock. Fanúšikovia ich prirovnávajú k skupinám ako Iné Kafe alebo The Paranoid.
„Určite nám to lichotí, pretože obe kapely máme radi. Napriek tomu, že sa snažíme robiť originálne skladby, štýl je podobný a určitej podobnosti sa vyhnúť nedá,“ povedal Matej.

Na počiatku ich tvorby je väčšinou text. V písaní sa strieda spevák s gitaristom. Fandia slovenským textom a chcú, aby to takto v budúcnosti aj zostalo.
„Pri textoch sa snažíme vyhnúť klišé a dávame si pozor na to, aby skladby nezneli prvoplánovo,“ hovorí gitarista. Dôraz kladú na myšlienku každého textu a jeho zmysel.
„Naše texty odzrkadľujú myšlienky o veciach, ktoré nás trápia, alebo na ktoré by sme chceli poukázať. Niektoré sú z vlastných skúseností a zážitkov,“ povedal Tomáš a dodáva, že sa snažia venovať vážnym aj veselým témam.
„Keď je text skoro hotový, začneme tvoriť hudbu celá kapela spolu. Samotný text sa ešte často prispôsobuje a takisto každý z členov pracuje na piesni aj osobitne, až kým pieseň nenadobudne finálnu podobu,“ vysvetľuje Matej.
Keďže si všetko nahrávajú sami, celý proces trvá dlhšie. Piesne vydávajú preto postupne. „Určite sa raz všetky stretnú na jednom albume.“
Od koncertu ku koncertu
Na konte majú dva klipy k singlom Šanca a Život. Oba si chalani spravili úplne sami. Sú kamerovými zostrihmi z ich koncertov.
„Snažíme sa, aby boli čo najúprimnejšie a aby zachytávali to, čo naozaj prežívame. Počas koncertov a keď sme spolu, si nahrávame veľa videí, ktoré potom používame na klipy, facebook, alebo instagram.“
V svojej krátkej histórii majú za sebou vystúpenia s kapelami ako Plus Mínus, From Our Hands, Iné Kafe, Horská Chata, Bod Omylu či Sanchez Amsterdam. Bola to pre nich nezabudnuteľná skúsenosť.
„Vždy je pre kapelu zážitok hrať pre veľké publikum, nehovoriac o tom, keď hráme s kapelami, v ktorých hrajú naši kamaráti,“ dopĺňa bubeník Jakub. Ako sami hovoria, na každom koncerte sa niečo naučia.
CHERRY STREET
Mladá kapela z Trenčína vznikla na začiatku roku 2015. Zakladajúci členovia sú Matej Nedvěd (spev), Roman Blažej (basgitara), Tomáš Gallovič (gitara) a Jakub Čonka (bicie). Hrajú punk-rock so slovenskými textami. Majú za sebou už teraz množstvo koncertov. Odohrali aj koncertné turné s kapelami ako Iné Kafe alebo Plus Mínus. Zatiaľ vydali dva single s kamerovými zostrihmi ako videoklipmi. Ďalšie postupne uverejňujú a plánujú ich vydať aj na spoločnom albume.
„Buď na vlastných chybách, alebo keď sa rozprávame s ostatnými hudobníkmi, zvukármi, ale aj fanúšikmi. Zaujíma nás každý názor na našu tvorbu a vystúpenie a snažíme sa zobrať si z toho ponaučenie.“
Radšej koncert ako turné
Minulý rok odohrali šnúru koncertných turné s rôznymi rockovými kapelami. Majú odtiaľ množstvo zážitkov, ale veľmi málo spomienok.
„Turné je viac vyčerpávajúce. Je tam viac koncertov po sebe a stále sa treba presúvať. Navyše, všetci musia rovnako vládať, aj keď je už napríklad tretí koncert po sebe,“ priznáva Roman.
Obyčajný koncert majú radšej. Majú viac času na kamarátov, prípadne fanúšikov, s ktorými sa radi po koncerte stretávajú.
Najlepší koncert zažili na Myjave. „Nikto nás tam nepoznal, no napriek tomu to bola riadna divočina a bol to koncert s najširším spektrom návštevníkov. Priali sme si,aby sa koncert nikdy neskončil,“ spomína s úsmevom spevák.

Minulý rok odohrali aj koncert na festivale Pohoda. V garáži. To podľa nich hovorí za všetko.
Pripomenulo im to časy, keď mali 15 rokov a začínali s hudbou.
Žijú si svoj sen, stále chcú veľa tvoriť, veľa hrať, spoznávať nových ľudí a zažívať s nimi kopec zážitkov. Hudba im však ukázala aj svoju odvrátenú stranu, ako hovorí Matej.
„Chceli by sme, aby ľudia v hudbe nemali predsudky, ale aby sa hudbou zabávali a neodsudzovali nikoho, kto sa snaží hudbou prejaviť. Ľudia sú často upriamení iba na konkrétny hudobný žáner a potom súdia kapely aj bez toho, aby si ich vypočuli. Snažíme sa počúvať viac štýlov, pokojne aj pop, hip-hop alebo alternatívnu hudbu a byť otvorení. Takmer na každej tvorbe sa dá nájsť niečo zaujímavé.“
Autor: Lívia Slynková