Sobota, 15. december, 2018 | Meniny má Ivica

VII. LIGY: Dolná Súča zosadila Stankovce z prvého miesta, prvý bod Dolného Srnia

Prehľad výsledkov VII. líg.

Dolné Srnie (v žltom) uhralo prvý bod v sezóne. (Zdroj: IGOR ŠIMONOVIČ)

SEVER

Tr. Stankovce B – Dolná Súča 0:2 (0:2)

Hostia boli v úvode aktívnejší, čo vyústilo do gólu v 13. min. Po krídle unikol D. Hlávek a strelou k tyči otvoril skóre. Z hluchých minút vytrhol hostí v 34. min opäť D. Hlávek, ktorý svoje sólo premenil na gól. V 37. min gólovú šancu spálil Mandinec. Po prestávke hostia pokračovali v aktívnej hre. Domáci sa snažili o vyrovnanie, ale proti pozorne brániacim Dolnosúčanom sa nevedeli presadiť.

Góly: 13. a 34. D. Hlávek

Prečítajte si tiež: REGIONÁLNY FUTBAL: Víkendové výsledky, komentáre a tabuľky od III. po VIII. ligy

Horné Srnie – Neporadza 3:0 (1:0)

Domáci s podporou silného vetra začali opatrne. Až v 18. min ušiel po pravom krídle B. Blaško, no jeho strela preletela nad bránu. V 23. min si domáci Galko postavil loptu na priamy kop z 20 m a strelou do stredu brány otvoril skóre. V 30. min domáci zakombinovali a Malecovu strelu s námahou vykopol brankár. Následne Malec hlavičkoval do brvna. V 31. min sa pripomenuli hostia a strela Púčika opečiatkovala brvno. V druhom polčase začali domáci aktívne. V 52. min hlavičkoval Galko v čistej pozícii iba do žrde. V 65. min po vysunutí M. Blaškom skóroval na 2:0 kanonier B. Blaško. V 70. min sa domáci presadili po tretíkrát. Dorážkou skóroval Malec. V zostávajúcich minútach stretnutia domáci už kontrolovali priebeh a po záverečnom hvizde si vyslúžili potlesk fanúšikov.

Góly: 23. Galko, 65. B. Blaško, 70. Malec

Drietoma – Mel.-Lieskové 1:3 (0:0)

Drietoma si nemôže dovoliť platiť hráčov ako ich včerajší súper. Práve títo jedinci boli rozdielovým faktorom víťazstva Melčíc-Lieskového.

Góly: 67. Bečár – 55. a 71. Žiška, 82. Dár. Jančovič

Selec – Mn. Lehota 0:4 (0:1)

Na veľmi zlom teréne a v silnom vetre sa hral futbal s veľkými nepresnosťami. S podmienkami sa lepšie vysporiadali hostia, ktorí šli do vedenia po strele Bachynca spoza šestnástky. Po prestávke sa ešte po krásnych akciách presadil M. Hrnčár a E. Laco. Skóre uzavrel z jedenástky Filip Drienka. Zápas veľmi dobre rozhodoval Ježík a Síleš.

Góly: 24. Bachynec, 72. M. Hrnčár, 81. E. Laco, 89. F. Drienka (11 m)

Dubodiel – Dolná Poruba 1:0 (0:0)

Za veterného počasia sa hral vyrovnaný futbal. Domáci mohli už v 10. munúte vyhrávať 3:0, ale dvakrát hostí podržal brankár a strela z dobrej pozície mierila vedľa. Hostia sa mohli ujať vedenia koncom polčasu no domáci brankár nohou strelu hostí vyrazil. Druhý polčas mali opticky viac z hry hostia, no bez vážnejšej šance. A tak o všetkom rozhodol šťastný priamy kop od S. Petríka, ktorý od polovice ihriska skončil na prekvapenie všetkých v bráne hostí.

Brezová – Polianka 5:0 (3:0)

V úvode si diváci minútou ticha uctili Ivana Noska, ktorý zomrel vo veku 65 rokov. Domáci v zápase potvrdili úlohu favorita a presvedčivo zvíťazili. Už v 7. min sa po centri s prispením obrancu presadil Krásny. V závere polčasu tečovaná strela M. Žabku skončila v sieti. O chvíľu Hrdlička strelou k tyči uzavrel polčasové skóre na 3:é. V druhom polčase v 75. min Martin Žabka zakončil akciu obstrelením brankára. V poslednej minúte upravil volejom na konečných 5:0 Potúček. Domáci boli lepší. Hostia však dva razy strelili konštrukciu brány.

Góly: 7 Krásny, 41. a 76. M. Žabka, 44. Hrdlička, 90. Potúček

Horná Streda – Potvorice 4:0 (2:0)

V derby zápase boli jednoznačne lepší domáci, aj keď priebeh zápasu ovplyvnilo zranenie hráča hostí už v 7. minúte, ktorého nemal kto vystriedať. Po polhodine hry poslal do vedenia H. Stredu L. Vrábel po peknej kombinácii a chvíľu pred polčasom ho napodobnil jeho bratranec A. Vrábel. Domácim vyšiel úsek hry medzi 65. až 70. minútou, keď pridali ďalšie dva góly po rohových kopoch. Najskôr sa krásnou hlavičkou do šibenice presadil L. Vrábel a o päť minút neskôr jeho otec Peter excelentným volejom. Hosťom sa v 75. minúte zranil ďalší hráč, ale stretnutie so cťou dohrali.

Góly: 29. a 65. L. Vrábel, 42. A. Vrábel, 70. P. Vrábel

Kálnica – Nová Ves 1:1 (0:1)

Hostia začali po vetre útočne, čoho výsledkom bol v 12. min otvárací gól Lacka. Ďalšie šance v prvom polčase na oboch stranách zostali nevyužité. Do druhého polčasu vstúpili domáci ofenzívne a nebezpečne ohrozovali súpera. V 52. min Doboš krásnou strelou spoza šestnástky vyrovnal na 1:1. Domáci naďalej pokračovali v nátlakovej hre, no brankár hostí viaceré pokusy kryl. V 85. min hostia faulovali v šestnástke, hlavný rozhodca s asistentom ukázal na biely bod, čo po útokoch hostí zmenil na priamy kop. Týmto verdiktom značne poškodil domácich. Inak slušne hrané stretnutie rozhodoval Hudec s Markechom. 120 divákov.

Góly: 52. Doboš – 12. Lacko

Zem. Podhradie – Pobedim 1:1 (1:1)

Zápas poznačil veľmi silný vietor, hralo sa prevažne medzi šestnástkami. Do vedenia sa dostali hostia, ktorým sa podarilo z ojedinelej strely na bránu skórovať. Do polčasu bolo 1:1, keď sa za domácich zoči-voči brankárovi presadil Janeček po krásnej prihrávke Dugu. Druhý polčas priniesol veľmi bojovný futbal, keď sa najmä domáci snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, čo sa im však nepodarilo.

Góly: 41. Janeček – 13. M. Gono

Vrbovce – Dolné Srnie 1:1 (0:0)

Góly: 57. Žák – 71. Kucharík

Krajné – Kostolné/St. Turá B 2:0 (0:0)

Krajné po dvoch jarných výhrach začalo šláger kola v dobrom tempe. Oba tímy hrali s vysokým nasadením a šance sa rodili ťažko. Takýto priebeh trval tri štvrtiny zápasu a rysovala sa bezgólová remíza. Domáci v závere predviedli niekoľko lepších akcii, z čoho rezultoval víťazný gól Tížika. Ten sa šikovne presadil. Následne po brejku v závere spečatil zaslúžené víťazstvo Krajného Tomka. Zápas sledovalo 130 divákov.

Góly: 78. Tížik, 90. Tomka

Hrádok – Tr. Bohuslavice 2:2 (0:1)

V 32. min strelu A. Tekulu z 25 m brankár vyrazil. O päť minút útočník Vančo potiahol loptu od polovice ihriska do šestnástky a krížnou strelou otvoril skóre. V druhom polčase diváci čakali na gól až do 70. min. Steinecker krížnou strelou vyrovnal na 1:1. Ich radosť netrvala dlho. V 73. min Vojtek poslal svoje mužstvo do vedenia. Domáci sa nevzdali a v 81. min Šagát vyrovnal na 2:2. V nadstavenom čase mohli domáci skórovať, ale M. Sevald v čistej šanci trafil iba Krajčíka. V domácom drese nastúpil po dlhšej pauze bývalý prezident klubu P. Bajzík a patril k najlepším na ihrisku.

Góly: 70. Steinecker, 81. Šagát – 37. Vančo, 73. Vojtek

1. Nová Ves 16 12 3 1 51:17 39

2. Krajné 16 11 2 3 35:13 35

3. H. Streda 16 9 4 3 54:20 31

4. Brezová 16 9 2 5 47:26 29

5. Kostolné/St. T B 16 9 2 5 38:23 29

6. Hrádok 16 7 7 2 33:16 28

7. Kálnica 16 7 4 5 36:32 25