V. LIGA: Tr. Turná potvrdila body spred týždňa

Prehľad výsledkov V. ligy sever.

Trenč. Turná (v modrom) je na jar vo forme. (Zdroj: ILUSTRAČNÉ LADISLAV SZIBILLA)

Tr. Turná – Plevník-Drienové 1:0 (0:0)

V 7. minúte po peknej akcii Turnej, vybojoval Jakub Kováč výhodu pokutového kopu. Loptu si postavil Patrik Chorvát, ale ležérne kopnutá jedenástka neskončila v sieti. V 28. minúte skúsil vystreliť opäť Jakub Kováč, ale netrafil bránu. Hneď po polčasovej prestávke, sa v šanci ocitol striedajúci Stronček, ale loptu ideálne netrafil, a tak sa znova stav nemenil. V 66. minúte krásne umiestnenou hlavičkou, Martin Zubo strelil svoj prvý ligový gól za Trenčiansku Turnú. Ten istý hráč nám v 73. minúte predviedol dravý výkon, ale k strele sa nedostal. Zápas sa už len dohrával a domáci zvládli dôležitý zápas lepšie, a tak zaslúžene vyhrali.

Gól: 66. Zubo

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež:REGIONÁLNY FUTBAL: Víkendové výsledky, komentáre a tabuľky od III. po VIII. ligy

V. Hradná – V. Uherce 1:1 (1:1)

Hostia už v 1. min stretnutia využili nedorozumenie brankára s obranou a R. Kováč otvoril skóre – 0:1. Domáci vyrovnali v 15. min, keď presne trafil Marko. Celé stretnutie sa hralo obojstranne veľmi útočne, ale nikto sa už nedokázal strelecky presadiť, hoci šancí bolo na oboch stranách dostatok. Obe mužstvá od gólu raz zachránilo brvno.

Góly: 15. Marko – 1. R. Kováč

Podolie – Bošany 2:0 (0:0)

Dôležitý zápas o záchranu lepšie zvládlo Podolie. Domáci boli síce aktívnejší, ale hostia dokázali dlho odolávať, v čom im pomáhal aj silný vietor, ktorý sťažoval obom mužstvám plynulosť hry. Bránu Horváta odklial až dvadsať minút pred koncom Prosňanský. V samom závere pridal gólovú poistku Macho. Body zostali doma zaslúžene.

Góly: 70. Prosňanský, 90. Macho

Uhrovec - Stará Turá 0:0

Futbal ovplyvnil silný vietor, ktorý najviac kazil akcie na oboch stranách. Domáci mali miernu prevahu, vypracovali si i viac gólových šancí, ale brankári na oboch stranách boli pozorní. Zápas sa skončil spravodlivou remízou.

Ostatné výsledky: Brvnište – Kanianka 1:0 (1:0), Cigeľ – Z. Kostoľany 3:0 (0:0), Lehota p/Vt. – Ladce 3:1 (2:0).

1. SÚŤAŽ: Hlasujte a vyberte hráča víkendu 1 879
  2. FOTO: V Dubnici nad Váhom zrekonštruovali väznicu, odsúdeným pridali pol metra Foto 984
  9. Tipy na voľné chvíle 227
  10. Frühauf priznáva možný koniec kariéry, Ölveckého dcérka odhodila medailu 206