Hokej - Tipsport liga 2017/2018 - semifinále play-off - piaty zápas (hrá sa na štyri víťazstvá) - sobota:
HKM Zvolen - HK Dukla Trenčín 2:3 (1:0, 1:1, 0:2) - stav série: 2:3
Góly: 9. Török (V. Fekiač), 23. O. Steen (Kelemen, Ťavoda) - 30. Radivojevič (Ölvecký), 49. Marcel Hossa (Sádecký), 51. Sojčík
Vylúčení: 8:9 na 2 min, navyše: , presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Snášel, Lauff - Stanzel, Smrek, 4588 divákov
Zvolen: MacIntyre - J. Kováčik, T. Bokroš, Hraško, Zeleňák, Ťavoda, Ulrych, Dubeň - Michal Chovan, Kytnár, Šišovský - Obdržálek, Špirko, Coffman - Kelemen, O. Steen, Matis - Martin Ďaloga, V. Fekiač, Török - Síkela
Trenčín: M. Valent - Starosta, Bačik, Frühauf, Cebák, Holenda, Bohunický, L. Romančík - Sojčík, Ölvecký, Radivojevič - Marcel Hossa, Sádecký, J. Gašparovič - O. Mikula, Dlouhý, T. Varga - Deveaux, J. Švec, D. Hudec - Bezúch
BRATISLAVA. Hokejisti Dukly Trenčín zvíťazili 3:2 na ľade Zvolena v sobotňajšom piatom súboji semifinále play off hokejovej Tipsport ligy 2017/2018 a už v pondelok môžu pred vlastnými fanúšikmi spečatiť postup do finále, prvého od sezóny 2006/2007.
Trenčania vedú v sérii hranej na štyri víťazstvá 3:2 na zápasy.
Domáci Zvolenčania viedli v sobotu od 9. minúty gólom Tomáša Töröka, náskok tímu spod Pustého hradu poistil v 23. minúte Oscar Steen.
V 30. minúte však skorigoval skúsený útočník hostí Branko Radivojevič a na 2:2 vyrovnal Marcel Hossa. Triumf Trenčína zariadil v 51. min vo vlastnom oslabení Peter Sojčík.
Duel mal dohru pri odchode hráčov do kabín, medzi striedačkami prišlo k hromadnej 'strkanici'.
Hlasy po zápase:
Peter Mikula, tréner Zvolena: "Zápas sme dobre rozbehli, no v tretej tretine sme riešili niektoré situácie takticky zle. Dopustili sme sa veľkých individuálnych chýb, súpera sme posadili na koňa, no a v presilovke, keď sme inkasovali, to bola naozaj zlá robota. V Trečíne nám nič iné nezostáva, len vyhrať."
Peter Oremus, tréner Trenčína: "V takýchto zápasoch už netreba hráčom ani nič hovoriť, všetci si uvedomovali dôležitosť. Tretia tretina bola z našej strany fantastická, to je ich práca, výkon hráčov. Chýbal nám v dvoch tretinách Tomáš Starosta, no hráči sa ho zastali. V každom zápase je to o prístupe, detailoch, o každom jednom striedaní. Pre ľudí to bol výborný zápas, pred treťou tretinou sme si povedali niečo v kabíne, urobili sme všetko, chlapi došli po zápase do kabíny sfáraní, ale víťazní."