Štvrtok, 21. október, 2021 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

VI. LIGA: Záblatie "pokrstilo" novú tribúnu piatimi gólmi

Prehľad výsledkov VI. ligy.

Horná Súča (v bielom) strelila V. Bierovciam/Opatovciam tri góly. Horná Súča (v bielom) strelila V. Bierovciam/Opatovciam tri góly. (Zdroj: TIMOTEJ BULKO)

Kočovce – Zamarovce 1:4 (1:2)
Už v 5. min po nahrávke Brezuľu otvoril skóre Roško. V 14. min ušiel obrane Roško, ale jeho strelu Fuksa vyrazil. V 18. min po krížnej strele vyrovnal Mikušinec. O päť minút dostal hostí do vedenia po góle hlavičkou Drienka. V 37. min unikol hosťom Tomka, ale mieril iba do brankára. V 50. min trafil Brezuľa tyč. V 56. min si obrana strelu B. Drienku stečovala do brány 1:3.V 64. min B. Drienka Madaru a zvýšil už na konečných 1:4.
Góly: 5. Roško – 23., 56. a 64. B. Drienka, 18. Mikušinec

Prečítajte si tiež: REGIONÁLNY FUTBAL: Víkendové výsledky, komentáre a tabuľky od III. po VIII. ligy Čítajte

Myjava B – Kľúčové 3:1 (1:0)
Tím z kopaníc potvrdil stúpajúcu jarnú formu aj v domácom zápase. Strelecky sa darilo Drahošovi, ktorý strelil všetky góly „béčka“ Spartaka. Domáci boli lepším tímom, no hostia mali príležitosť dostať sa do stretnutia. V 70. min premenil pokutový kop Milan Patka. Záver však patril domácim, keď Drahoš spečatil hetrik a body zostali zaslúžene v Myjave.
Góly: 30., 66. a 88. Drahoš – 70. M. Patka (11 m)

Horná Súča – V. Bierovce/Opatovce 3:0 (1:0)
V 30. sekunde po rohu domácich si hostia loptu nešťastne vrazili do vlastnej brány. Hostia nemali svoj deň a vypracovali si iba dve pološance. Po prestávke začali domáci aktívne, ale prvé príležitosti Dzurillu a Jána Dohnana zostali nevyužité. Najkrajšia akcia zápasu prišla v 56. min, keď obrana odobrala loptu hosťom a brejk po osi Zvolenský-Ján Dohnan a Blaho skončil v sieti. V 67. min sa traja domáci rútili na dvoch obrancov a najlepší hráč zápasu Ján Dohnan sa pred brankárom nepomýlil. Domáci futbalisti si zaslúžia veľkú pochvalu za prístup k celej príprave na jarnú časť i zápasu.
Góly: 1. vlastný (Viršinský), 56. Blaho, 67. Ján Dohnan

Ľuborča – Čachtice 0:1 (0:1)
Domáci nastúpili bez piatich hráčov základnej zostavy, no aj tak to bol zápas so súperom z Čachtíc vyrovnaný duel celých 90 minút. Hralo sa prakticky bez šancí. Hostia zvíťazili v Ľuborči na penalty. Oni svoju dokázali premeniť. Domáci rovnakú zahodili, a tak vyhralo šťastnejšie mužstvo.
Góly: 25. „Cibo“ Trebatický (11 m)

Tr. Teplá – Očkov 0:3 (0:1)
Hostia si po zbabranom domácom zápase dokonale napravili chuť na ihrisku silnej Trenčianskej Teplej. Domáci doplatili na nevyužívanie šancí. Hostia prispôsobili taktiku ideálne a už v 36. min ich do vedenia poslal kanonier Ščepko. Na ďalšie góly čakali diváci do záveru zápasu, a keď sa domáci nepresadili uspel opäť Ščepko. Gólovú bodku pridal Pagáč.
Góly: 36. a 78. Ščepko, 85. Pagáč

Záblatie – Turani 5:0 (2:0)
V Záblatí sa v prvom majstrovskom zápase predstavilo v súboji nováčikov mužstvo z Turej Lúky. V zápase veľmi slušnej úrovne dvoch vyspelých mužstiev dominovali domáci hráči, ktorí si už do polčasu vypracovali dvojgólový náskok. Hneď po prestávke tretím gólom spečatili osud zápasu. Po prestávke pridali ďalšie presné zásahy a prikrášlili výsledok. Dobrým výkonom pokrstili novú tribúnu, ktorá mala v zápase premiéru. V slušnom zápase veľmi dobre rozhodovala dvojica Dendis-Svetkovič.
Góly: 7. a 49. Paldauf, 16. a 70. Šumichrast, 88. Marček

Bošáca – Brestovec 0:2 (0:1)
Domáci nastúpili bez niektorých kľúčových hráčov, no i tak im patril úvod zápasu. V 17. min na druhej strane z nenápadnej akcie vystrelil z hranice šestnástky Bakoš a lopta skončila v sieti Svobodu. V 32. min po priamom kope Brezováka a hlavičkovom biliarde nakoniec lopta skončila za bránkovou čiarou. Druhý polčas začal snahou domácich o vyrovnanie, no opäť ich sklamala finálna prihrávka. Hostia sa v 53. min dostali do šance. Strelu Mozoláka zastavila tyč. V 67. min Brezovákov pokus letel nad. Vzápätí Mozolák poriadne natiahol prudkou strelou Svobodu. Druhý gól v 83. min pridal Bruško.
Góly: 17. Bakoš, 83. Bruško

Tr. Jastrabie – Opatová 4:4 (2:2)
Domáci začali aktívne. Užv 5. min Žák strelou otvoril skóre. Dvoma chybami domáceho mužstva sa hostia ujali v 18. min vedenia 1:2. Na 2:2 po pase M. Fodreka vyrovnal strelou k žrdi T. Rychtárech. V závere polčasu sa dvaja Opatovania ocitli pred brankárom, no ten svoj tím podržal. Do druhého polčasu nastúpili domáci aktívne. V 52. min utešenou strelou M. Fodrek upravil na 3:2. Na 4:2 pridal dorážkou Rychtárech. Po tomto góle Jastrabie hrubými chybami darovali hosťom dva góly a bod. Domáci „utrpeli“ remízu 4:4.
Góly: 5. Žák, 21. a 69. Rychtárech, 52. M. Fodrek – 7. Šubert, 18. Petruš, 76. Kováčik, 86. Čaja

1. Myjava B 18 11 2 5 44:24 35
2. Čachtice 17 11 2 4 45:27 35
3. Ľuborča 17 9 4 4 50:27 31
4. Turani 18 10 1 7 38:44 31
5. V. Bierovce/Op 17 8 6 3 44:25 30
6. Záblatie 18 9 3 6 37:24 30
7. Očkov 18 9 3 6 35:22 30
8. Brestovec 16 10 0 6 42:40 30