III. LIGA: Dubnica vystriedala na čele Borčice

Prehľad výsledkov III. ligy západ.

Ilustračná fotografia.(Zdroj: TASR)

Galanta – Bánovce 3:1 (1:1)
Galanťania začali náporom, po centri Jakubjaka sa odrazená lopta dostala na hranicu šestnástky, odkiaľ ju presne zakončil Hlavna – 1:0. Tlak domácich pokračoval, Herceg z päťky nastrelil brvno. Vydarená akcia Lásku v 13. min. skončila vyrovnávajúcim gólom. Domácimi to zatriaslo, ich tlak ustal. Po návrate tímov na trávnik začali aktívnejšie hráči Slovana. V 47. min. to skúšal lobovaným centrom Herceg, jeho pokus zapadol na brvno. V 65. min. sa po presingu dostal k lopte Hlavna a krížnou strelou dal svoj druhý gól v zápase. O päť minút centroval Madarász na Kormana, ktorý si spracoval loptu a druhým dotykom ju poslal do pravého dolného rohu – 3:1.
Góly: 4. a 65. Hlavna, 70. Korman – 13. Láska.

Prečítajte si tiež: REGIONÁLNY FUTBAL: Víkendové výsledky, komentáre a tabuľky od III. po VIII. ligy

Trnava jun. – Dubnica 0:4 (0:2)
Dubnica si prišla do Červeníka po tri body a tie aj rýchlo začala potvrdzovať. Už v 19. minúte po prudkej prihrávke otvoril skóre Vujošević, ktorý pridal po polhodine aj druhý gól, keď sa vyhol ofsajdovej pasci. Výborne hrajúci Dubničania pridali v druhom polčase Jancom aj tretí gól a bolo po zápase. V 80. minúte nedokázali domáci odkopnúť loptu do bezpečia, tá sa dostala k Jakúbekovi, ktorý upravil na konečných 0:4.
Góly: 19. a 33. Vujošević, 55. Janco, 80. Jakúbek.

ViOn B Vráble – Nemšová 0:0
V prvých desiatich minútach boli aktívnejší domáci, ako prví však pohrozili Nemšovčania. V 19. min. bol však Čočišvili na mieste. V 25. min. išiel Beňo sám na bránu, ale stroskotal na gólmanovi Vrábľanov. Ďalšia veľká šanca FKS prišla o dve minúty, Krivdu vychytal domáci brankár. V 35. a 36. minúte mal Radenovič dve výborné príležitosti, ale veľmi dobre chytajúci Čočišvili svojich opäť podržal. V druhom dejstve si diváci na prvú príležitosť museli počkať do 70. minúty, Tonka trafil iba Žilku. O desať minút pochodil rovnako domáci Rumanko. Suma sumárum – prvý polčas bol v réžii hostí, v druhom sa už hral vyrovnanejší futbal.

Led. Rovne – Borčice 1:0 (0:0)
Hostia nastúpili s piatimi hráčmi Považskej Bystrice v základnej zostave. Hrali pozorne v defenzíve a aktívni domáci sa nevedeli dlho presadiť. Najväčšie šance nevyužili Detko a Živčic. V závere mal šťastnú ruku tréner M. Púček, ktorý v 80. min poslal namiesto Kollára na ihrisko Prekopa, a ten pri prvom kontakte s loptou obišiel brankára a dal víťazný gól.
Gól: 81. Prekop.

Ostatné výsledky: Gabčíkovo – Prievidza 2:0 (1:0), Šaľa – FC Nitra jun. 2:3 (0:2) , Púchov – V. Ludince 0:1 (0:0), Topoľčany – DAC B/Vrakúň 0:2 (0:0), Nové Zámky – Beluša 1:0 (1:0).

1. Dubnica 20 15 4 1 44:6 49 (+16)
2. Borčice 20 15 2 3 55:20 47 (+17)
3. Led. Rovne 20 14 3 3 35:16 45 (+15)
4. Nové Zámky 20 13 2 5 30:20 41 (+11)
5. DAC B/Vrak. 20 11 3 6 32:17 36 (+3)
6. Nitra jun. 20 10 3 7 37:26 33 (+3)
7. ViOn B Vráb. 20 8 6 6 36:32 30 (0)
8. Galanta 20 8 5 7 33:26 29 (-4)