Štvrtok, 21. jún, 2018 | Meniny má Alojz

AS Trenčín vyhral v Žiline rozdielom triedy

Majstrovská Žilina doma utŕžila poriadny debakel.

(Zdroj: ILUSTR. FOTO: TASR)

ŽILINA/ TRENČÍN. Považské derby dvoch ofenzívne ladených celkov sľubovalo dobrý zápas a mužstvá to po prvej desaťminútovke, v ktorej viac pohrozili hostia, začali aj napĺňať. V 11. minúte poslal Gong z pravej strany center na bližšiu tyč a Mance hlavičkou otvoril skóre.

Prečítajte si tiež: VIDEO: Šemrinec posiela proti Zvolenu do bránky Chovana

Ubehla iba minúta, domáci získali v strede poľa loptu, Škvarka ňou našiel Jánošíka, ten si vytvoril priestor, prihral naľavo voľnému Mihalíkovi a bolo vyrovnané. Lenže rovnovážny stav nevydržal dlho, hostia predĺžili roh až na zadnú tyč, kde stál El Mahdioui a po jeho hlavičke hostia opäť viedli.

Trenčania hrali veľmi dobre, v 20. minúte kopali už ôsmy roh a s každým mala domáca obrana na čele s Volešákom problém. Šošoni odpovedali v 24. minúte priamym kopom Škvarku z hranice šestnástky, ktorý opečiatkoval pravú spojnicu a šancou Mihalíka o dve minúty neskôr, s ktorou si Volešák poradil.

Po polhodine hry našiel Holúbek dobre v šestnástke Škvarku, ktorý síce vypálil tvrdý projektil, ale Šemrinec bol dobre postavený a loptu vyrazil. Žilinčania získavali prevahu, v 34. minúte mal gól na kopačke opäť Škvarka, ale Šemrinec proti jeho strele výborne zasiahol.

Prečítajte si tiež: VI. LIGA: V. Bierovce/Opatovce zosadili lídra, na čele Myjava B

O minútu Hancko hlavičkou už aj prekonal brankára AS, lenže na čiare stojaci Čogley loptu odkopol do bezpečia. Keď sa zdalo, že domáci majú blízko k vyrovnaniu, predviedli hostia rýchly protiútok, Ubbink zľava nacentroval pred bránu a Gong pohotovo zasunul loptu po tretí raz do brány.

V závere polčasu ešte domáci nútene striedali zraneného Hancka za Králika. Domáci sa nestihli poriadne spamätať z prvého polčasu a v 50. minúte im hostia zasadili ďalšiu gólovú ranu. Ubbink odcentroval z pravej strany do šestnástky, kde Mance predskočil Kašu a hlavou zvýšil na 4:1 pre Trenčín.

Žilinčania museli navyše o chvíľu opäť nútene striedať, keď zraneného strelca ich jediného gólu nahradil Kubík. Hostia si pohodlne strážili svoj náskok, v 55. minúte sa do lopty oprel Gong, lenže Volešák tentoraz jeho pokus reflexívne zneškodnil. Domáci boli bezradní, hra sa im nedarila, kazili veľmi veľa a keď sa aj dostali pred bránu hostí, alebo kopali rohové kopy, nevedeli z toho nič vyťažiť.

V 75. minúte našiel Ubbink perfektnou prihrávkou Gonga, ten sa zbavil v šestnástke Králika a strelou k ľavej žrdi zvýšil už na 5:1 pre hostí. Desať minút pred koncom sa pripomenula aj Žilina, keď striedajúci mladík Bičachčjan zakrútil dobre loptu z priameho kopu, ale Šemrinec ju dokázal vytlačiť na roh.

V 88. minúte Mráz vypálil z hranice 16-tky na bránu, ale lopta opečiatkovala iba brvno trenčianskej brány. Majstrovská Žilina tak doma utŕžila poriadny debakel, keď prehrala 1:5.

3. kolo skupiny o titul
MŠK Žilina AS Trenčín 1:5 (1:3)

Góly: 12. Mihalík 11. a 50. A. Mance, 14. El Mahdioui, 41. a 75. Gong, ŽK: 51. Holúbek, 81. Škvarka 23. Čogley, 56. Paur.
Rozhodovali: Ziemba - T. Somoláni, Ádám, 3298 divákov.
zostavy a striedania:
Žilina:
Volešák Chvátal, Kaša, Hancko (45. Králik), Holúbek Diaz, Pečovský (74. Bičachčjan), Škvarka Jánošík, Mráz, Mihalík (53. Kubík)
Trenčín: Šemrinec Čogley, Kleščík, Lawrence, Skovajsa Gong El Mahdioui, Paur (76. Beridze), Ubbink, Azango (90. Van Arnhem) A. Mance (84. Čatakovič)

1. Kreditná karta – áno alebo nie
  2. 5 tipov ako využiť ľahké priečky pri rekonštrukcii bytu
  3. Užívate konský kolagén a cítite sa ako antický hrdina?
  4. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?
  5. Nemusím sa na nikoho spoliehať
  6. Štátny tajomník envirorezortu: Na sucho musíme byť pripravení.
  7. Užívate konský kolagén a cítite sa ako antický hrdina?

Téma: AS Trenčín

Búrky a krupobitie. Dnes večer sa majte na pozore!

Meteorológovia varujú pred výskytom búrok. Vydali výstrahu prvého stupňa.

Vodiči pozor. Jeden z úsekov v kraji bude úplne uzavretý

Policajti upozorňujú na dopravné obmedzenie na ceste II/507 v úseku Nimnica - Udiča.

Schvaľovať nový územný plán budú najskôr v septembri

Zmena územného plánu môže priniesť podstatné zmeny v doprave v centre Trenčína.

V trenčianskom technologickom centre súťažili mladí dizajnéri. V rámci ročnej praxe navrhli a vyrobili moderné automobilové sedačky.