VII. LIGY: Neporadza brala body z Drietomy, šláger jari na juhu bez víťaza

Prehľad výsledkov VII. líg.

ilustračné fotoilustračné foto (Zdroj: TASR/AP)

VII. SEVER

Dolná Poruba – Mn. Lehota 2:0 (1:0)

Zápas sa začal opatrne a nikto nechcel urobiť výraznú chybu. Domáci v 35. min využili zaváhanie obrany hostí a skóre otvoril J. Suchý. V druhom polčase Dolná Poruba vystriedala dvoch hráčov a zdalo sa, že bude mať na viac, ale šance zostali nevyužité. Až v 55. min J. Ježík z bieleho bodu pridal na 2:0 a stav sa už nezmenil.

Góly: 35. J. Suchý, 55. J. Ježík (11 m)

Prečítajte si tiež: REGIONÁLNY FUTBAL: Víkendové výsledky, komentáre a tabuľky od III. po VIII. ligy Čítajte

Drietoma – Neporadza 2:3 (0:2)

Domáci predviedli veľmi profesorský výkon, čo hostia využili. Najskôr sa v 3. min presadil Kopecký a v 9. min krásnou strelou z 30 m vymietol šibenicu Tunega. Domáci ožili, ale nedokázali znížiť. Druhý polčas Drietoma zatlačila. V 50. min Baliak vyrovnal a o päť minút strelou spoza šestnástky vyrovnal Hlísta. Domáci tlak gól nepriniesol. Naopak, v 82. min prebral loptu na polovici kapitán Richtárech a sólom medzi troch hráčov nekompromisne skóroval.

Góly: 50. Baliak, 55. Hlísta – 3. Kopecký, 9. Tunega, 82. Martin Richtárech

Tr. Stankovce B – H. Srnie 3:1 (2:0)

Diváci na prvý jarný gól dlho čakať nemuseli. V 9. min sa v šestnástke uvoľnil Chudý a hlavou otvoril skóre. V závere polčasu predviedol strelecké kvality Sedláček a strelou pod brvno upravil na 2:0. Po prestávke sa zastreľoval Poruban a v 57. min napokon upravil na 3:0, keď loptu doklepol do siete. Hostia podnikli ojedinelú akciu v 77.min, na ktorej konci bol Šimák a znížil na 3:1. Domáci vyhrali zaslúžene.

Góly: 38. Sedláček, 57. Poruban, 9. Chudý – 77. Šimák

Selec – Mel.-Lieskové 1:3 (0:1)

V Selci posledný prvého. Hostia takticky zvládli zápas lepšie. Už v 14 min ich do vedenia poslal Halaška. Rozhodujúcim momentom sa napokon stal gól Dáriusa Jančoviča na začiatku druhého polčasu. Domácim sa síce podarilo znížiť O. Ondriškom, ale sedem minút pred koncom Žiška upravil na 1:3 a bolo po záverečnom tlaku Selčanov.

Góly: 71. O. Ondriška - 14. Halaška, 46. Dár. Jančovič, 83. Žiška

Dubodiel – Dolná Súča 0:2 (0:1)

O víťazstve hostí rozhodol mladý kanonier Trúnek.

Brezová – Nová Ves 1:1 (0:1)

Na umelej tráve sa hral zaujímavý a vyrovnaný futbal. Hostia ukázali hernú vyspelosť. Jeden z premyslených útokov predviedli v 28. min, kedy dostal veľa priestoru najlepší strelec súťaže Sika a presne zamieril k ľavej žrdi. V 64. min mohol pridať na 0:2 Jančo. Bradlan napokon vydoloval bod, keď v 89. min Ostrovský nacentroval loptu presne na nabiehajúceho Krásneho, ktorý vyrovnal.

Góly: 89. Krásny – 28. Sika

Horná Streda – Kálnica 6:2 (4:0)

Do zápasu lepšie vkročili domáci, keď využili dve brejkové situácie L. Vrábelom a Nikoličom, ktorý poslali Spartak už v 12. min do dvojgólového vedenia. Do prestávky sa domáci presadili ešte dva razy, keď najskôr Nikolič ponúkol prihrávku L. Vrábelovi a tesne pred hvizdom rozhodcu po štandardnej situácii pridal na 4:0 Čaňo. Zaskočení hostia sa prebrali po hodine hry. Dvoma exportnými gólmi z hranice 25 m Hladkým a Dobošom zdramatizovali priebeh zápasu. Záver si však Horná Streda postrážila. Krížnou strelou Nikolič a vzápätí M. Satina korunoval výborný výkon domácich.

Góly:10. a 30. L. Vrábel, 12. a 79. Nikolič, 45. Čaňo, 82. M. Satina – 62. Hladký, 63. Doboš

Zem. Podhradie – Potvorice 3:3 (0:0)

Zápas priniesol veľmi bojovný futbal. V prvom polčase zostali šance nevyužité. Najviac však zabolela nepremenená penalta domácich. Druhý polčas priniesol už aj góly, keď sa najskôr presadili hostia, no vzápätí aj domáci. Neskôr vedenie hostia navýšili krásnou strelou a po brejkovej situácii bolo už 1:3. Zemani sa nevzdali, tlačili sa pred bránu, čo vyústilo v gól na 3:2 a v závere zápasu sa im podarilo z bieleho bodu vyrovnať na konečných 3:3.

Góly: 65. a 90. Duga (2. z 11 m), 57. Janeček – 53. a 60. F. Pruša, 59. Hargaš

Vrbovce – Pobedim 2:2 (1:1)

Prvý jarný zápas začali domáci ideálne. Už v 4. min ich do vedenia posunul Škoda. Hostia boli o niečo futbalovejší a v 29. min vyrovnal z bieleho bodu Krajinčák. V 53. min poslal Pobedim do vedenie Kohutovič, no záver patril domácemu strelcovi Škodovi. Ten desať minút pred koncom stanovil skóre na konečných 2:2.

Góly: 4. a 80. Škoda – 29. Krajinčák (11 m), 53. Kohutovič

Krajné – Polianka 3:2 (0:1)

Hostia v úvode prekvapili prvou vydarenou akciou, keď strela Zguriša spoza šestnástky za pomoci terénu skončila v sieti. Domáci prevzali iniciatívu, no pozorná obrana Polianky im do polčasu nedovolila vyrovnať. To sa podarilo po šikovnej akcii Lachovi, ktorý obstrelil brankára. V závere nastala dráma, ktorú prinášajú zväčša iba derby. Hostia viedli, domáci vďaka veľkej aktivite a chybách Polianky dokázali v posledných minútach zvrátiť vývoj zápasu. Po nebezpečnom faule Horniaka na Lacha zaznamenal z penalty Vavák. Napriek úvodu jari mal zápas výbornú kvalitu, najmä po stránke bojovnosti a za prevahu si domáci výhru zaslúžili.

Góly:47. Lacho, 81. Tížik, 90. Vavák (11 m) – 4. Zguriš, 68. Horniak

Dolné Srnie – Hrádok 1:5 (1:2)

Domáci s viacerými zmenami v kádri boli v prvom polčase hosťom vyrovnaným súperom. Prvý gól strelil Hrádok po rýchlom protiútoku. Domáci vyrovnali po krásnom priamom kope Samotného. Do kabíny šli s jednogólovým vedením hostia po zásahu Šagáta. V druhom polčase rozhodli chyby v domácej obrane. Za zmienku stojí trikrát nastrelená bránková konštrukcia hráčmi Dolného Srnia.

Góly: 22. R. Samotný – 11. a 26. Šagát, 61. a 83. Bodrogi, 63. Jurák

Tr. Bohuslavice – Kostolné 1:2 (1:0)

Domáci nastúpili iba desiati, ale na ihrisku to nebolo vidieť. Kostolné Malo územnú prevahu, no v 15. min udrel na opačnej strane Vančo. Vyrovnanie priniesla až 73. min, keď sa presadil Majtás. Hostia chceli vyhrať, ale hrozili aj domáci. Napokon presný zásah Bruška z 83. min rozhodol o všetkom. Záver patril Bohuslaviciam, no vyrovnať sa im nepodarilo.

Góly: 15. Vančo – 73. Majtás, 83. L. Bruško

1. Nová Ves 14 11 2 1 48:16 35

2. Kostolné/St. T B 14 9 2 3 38:19 29

3. Krajné 14 9 2 3 32:13 29

4. H. Streda 14 8 3 3 49:19 27

5. Brezová 14 8 2 4 42:25 26

6. Hrádok 14 6 6 2 29:14 24

7. Kálnica 14 7 2 5 34:30 23