VI. LIGA: V. Bierovce/Opatovce zosadili lídra, na čele Myjava B

Prehľad výsledkov VI. ligy.

Veľké Bierovce/Opatovce strelili štyri góly. Veľké Bierovce/Opatovce strelili štyri góly. (Zdroj: TIMOTEJ BULKO)

Zamarovce – Opatová 4:1 (2:0)

V susedskom derby medzi Zamarovcami a Opatovou sa hral od úvodu futbal, ktorý bol bohatý na šance. Hostia svoje nepremenili a domáci trestali B. Drienkom. Ten sa v zápase presadil celkovo tri razy. Do polčasu mu kontroval brat Tibor, keď sa nemýlil z bieleho bodu. V samom závere hostia zaznamenali čestný úspech a Šubert upravil na konečných 4:1.

Góly: 17., 46. a 66. B. Drienka, 27. T. Drienka (11 m) – 85. L. Šubert

Brestovec – Tr. Jastrabie 4:3 (1:2)

V prvej minúte otvoril po rohu skóre Sládeček – 1:0. V 25. min po zlej rozohrávke brankára sa dostal k lopte D. Fodrek, ktorý prehodil Vidu – 1:1. V 34. min zle vybehol Vido a hosťujúci útočník ho prehodil a dobiehajúci Praženec doklepol loptu do prázdnej brány. Na začiatku druhého dejstva striedajúci Farbák našiel na päťke Mozoláka, ktorý vyrovnal. V 54. min Farbák naklonil misky váh na domácu stranu po prihrávke Obucha – 3:2. Brestovec po ďalšej hrúbke v obrane darovali v 59. min hosťom vyrovnávajúci gól. V 73. min po pase Obucha sa ocitol zoči-voči brankárovi Mozolák, ktorý prízemnou strelou popri jeho pravej nohe spečatil víťazstvo Brestovca.

Góly: Mozolák 2, Obuch, Sládeček – D. Fodrek, Praženec, Richtárech

FK Turani – Bošáca 3:2 (3:0)

Domáci do polčasu potvrdili na umelej tráve v Myjave víťazné ambície. Už v 8. min poslal Turanov do vedenia Nikodem. Dva zlepené góly v podaní Ťuláka so Šarudim priniesli už pohodlnéh trojgólové vedenie na stranu domácich. Po prestávke však hostia povstali. Dva presné zásahy v priebehu dvoch minút v podaní Janegu a M. Zámečníka znamenalo značné zdramatizovanie. Skúsený domáci tím si však napokon víťazstvo postrážil.

Góly: 8. Nikodem, 26. Ťulák, 27. Šarudi – 50. Janega, 53. M. Zámečník

Očkov – Záblatie 0:1 (0:1)

Hosťom sa podarilo streliť rýchly úvodný gól so šťastím. S prispením vetra sa v sieti zatrepotalo zakončenie Urbana. Domáci následne pridali na obrátkach a vytvorili si šance, no tie zmaril skvelý gólman Köszeghy. Očkov síce hral štýlom ako Barcelona – na veľké množstvo prihrávok, ale gól by nedal ani do rána. Hostia si napokon odviezli všetky body.

Góly: 4. Urban

Čachtice – Tr. Teplá 2:1 (0:0)

Zápas sa odohral na umelej tráve v Novom Meste nad Váhom. Na trávniku prevládala bojovnosťou nad technikou. Domáce mužstvo sa vedenia ujalo presným zásahom Lopušana. Hostia po zmätkoch v obrane vyrovnali na 1:1 už o sedem minút Provazníkom. V 84. svojim premiérovým gólom za Čachtice dorazil loptu do siete Holíček a rozhodol o výhre Čachtíc. Domáci klub srdečne privítal nového brankára z Trenčína Jakuba Kovalíka, ktorému praje aj ďalšie víťazné zápasy.

Góly: 53. Lopušan, 84. Holíček – 60. Provazník

V. Bierovce/Op. – Ľuborča 4:2 (1:1)

Domáci privítali za chladného počasia lídra z Ľuborče s úctyhodnou víťaznou šnúrou. Hostia boli v prvom polčase futbalovejší s nepríjemným útokom Naňák-Trška, ale boli to práve domáci, ktorí otvorili skóre. V 22. min sa presadil po úniku L.Breznického T. Sivák - 1:0. V 31. min po chybe obrany domácich vyrovnal na 1:1 kapitán hostí Ďuďák. V úvode druhého polčasu vystrelil tvrdo I. Schwantner do brvna, odrazenú loptu usmernil do siete Naňák - 1:2. V 67 min. krásne obstrelil brankára O.Breznický a vyrovnal - 2:2. Záverečný tlak domácich využil na strelenie víťazného gólu Zajaček a v nadstavenom čase pridal štvrtý gól L. Breznický. Domáci tak otočili tento vyrovnaný zápas tromi gólmi v druhom polčase.

Góly: 22. T. Sivák, 67. O. Breznický, 88. Zajaček, 90. L. Breznický – 31. Ďuďák, 47. Naňák

Načítavam video...

Kľúčové – Horná Súča 0:0

V bojovnom zápase sa zrodila zaslúžená remíza, hoci lepšie začali hostia. Tí spálili čistú šancu Jánom Dohnanom. Domáci mohli nakloniť misky váh na svoju stranu, ale Patka penaltu nepremenil. Škutov nepodarený odkop zachytil Dzurilla a ten lobom trafil žrď. O tri minúty šiel sám na bránu Ján Dohnan, ale nájazd nezvládol. V druhom polčase bola hra rozháraná, no hostia pohrozili Dzurillom. Domáci si vypracovali jednu vážnejšiu skrumáž, no D. Vavruš loptu do brány nepretlačil, a tak sa zrodila zaslúžená remíza.

Kočovce – Myjava B 0:5 (0:2)

Hneď v 1. min sa po chybe v obrane dostal Drahoš – 0:1. V 16. min si po neprehľadnej situácii Hanáček strelil vlastný gól 0:2. V 32. min mal šancu Gajdošík, ale gólman jeho strelu vyrazil na roh. V 36. min Roškovu strelu vyrazil Černák na roh. Po ňom Roško hlavičkoval do brvna. V 76. min po rýchlom brejku do otvorenej obrany pridal Drahoš na 0:3. Hostia zvýšili skóre v 75. a 88. min, čím pripravili Kočovciam príliš krutú prehru.

Góly: 1., 76. a 88. Drahoš, 16. vlastný (Hanáček), 75. Viselka

1. Myjava B 17 10 2 5 41:23 32

2. Čachtice 16 10 2 4 44:27 32

3. Ľuborča 16 9 4 3 50:26 31

4. FK Turani 17 10 1 6 38:39 31

5. V. Bierovce/Op. 16 8 6 2 44:22 30

6. Očkov 17 8 3 6 32:22 27

7. Záblatie 17 8 3 6 32:24 27