Streda, 20. február, 2019 | Meniny má Lívia

Chocholná-Velčice strelila štyri góly, Tr. Turná s debaklom

Prehľad výsledkov V. ligy sever.

Brvnište - Tr. Turná 5:0 (2:0)

Domáci mali celý zápas prevahu. V prvom polčase nevyužili šance Hrbek a E. Slámka, no do polčasu Brvnište získalo dvojgólové vedenie. V druhom polčase boli domáci lepší, hostia v závere odpadli a od stavu 4:0 dohrávali bez vylúčeného Michala Kováča. Strelecky sa presadil Hrbek, ktorý dosiahol čistý hetrik.

Góly: 67., 73. a 90. Hrbek, 29. Mário Hároník, 41. Ďuratný.

Prečítajte si tiež: REGIONÁLNY FUTBAL: Víkendové výsledky, komentáre a tabuľky od III. po VIII. ligy

Uhrovec – Z. Kostoľany 2:0 (0:0)

Domáci mali po celý zápas prevahu a hneď v 20. minúte Vavrom nepremenili pokutový kop. Uhrovec sa dostával do šancí, ale skórovať sa im dlho nedarilo. Vykúpenie na domácu stranu priniesol až v samom závere Malina, ktorý premenil penaltu. Zaslúžené domáce víťazstvo ešte podčiarkol Kmeťo v 87. minúte gólom na 2:0.

Góly: 77. J. Malina (11 m), 87. Ľ. Kmeťo.

Chocholná-Vel. – Bošany 4:1 (2:1)

Zápas začal minútou ticha za vernou fanúšičkou Vierkou Cingelovou. Už v 4. min nedal Beko nožničkami šancu Drgovi. O štyri minúty si zakončenie N. Cingela do vlastnej siete poslal Stopper. N. Cingel si vychutnal gólové radosť v 37. min, keď strelou spoza šestnástky obstrelil Horváta. Druhý polčas začal jasnou penaltou na N. Cingela, ktorú Tulpík premenil. V 62. min Ján Tuharský nezištnou prihrávkou vyzval na zakončenie Tulpíka a ten už nemal problém skórovať do odkrytej brány.

Góly: 8. vlastný (Stopper), 37. N. Cingel, 52. a 62. Tulpík (1. z 11 m) – 4. Beko.

V. Hradná – Ladce 2:4 (0:3)

V prvom jarnom zápase domáci po hrubých chybách obrany už v prvom polčase inkasovali tri góly. Po zmene strán už bola hra Veľkej Hradnej lepšia, ale hostia si už výsledok s prehľadom ustrážili.

Góly: 60. Ševčík, 76. Baláž - 24. a 71. Mojto, 36. Martinka, 41. Pravda

Podolie – St. Turá 2:0 (0:0)

Domáci mali v prvom polčase oblastného derby viac z hry, ale strela Hirjaka skončila na brvne a Pyšný svoje príležitosti nepremenil. Úvod druhého dejstva priniesol dva penaltové momenty v priebehu minúty. Po fauloch na Pyšného pokutový kop premenil Gajdošík. Pri druhej jedenástke Viskup vychytal Pyšného. Podolie bolo lepšie aj po prestávke a skóre pekným volejom v 68. min uzavrel na 2:0 Ohrablo. Domáci vyhrali zaslúžene.

Góly: 52. Gajdošík (11 m), 68. Ohrablo

Ostatné výsledky: Pov. Bystrica – V. Uherce 3:3 (2:0), Cigeľ – Kanianka 1:2 (0:1), Lehota p/Vt. - Plevník-Drienové 5:2 (2:1)

1. Slovensko má zasiahnuť robotizácia
  2. Viete, aké sú najlepšie možnosti sporenia pre mladých?
  3. Trápi vás chrípka alebo prechladnutie? Vieme, ako s nimi zatočiť
  4. Lídri farmárov? Jeden je spájaný so zločinom. A druhý?

V Trenčíne i Veľkej Ide platí upozornenie na smogovú situáciu

Hrozba smogu je opäť realitou, tentoraz v Trenčíne a Veľkej Ide.

Prezidentskí kandidáti vyrazili vlakom, aby spolu diskutovali

Diskusia prezidentských kandidátov vo vlaku.

Mladé talenty končia s cyklistikou, pretože nám chýbajú profesionálne tímy, tvrdí Milan Barényi

Je majstrom sveta v cyklokrose. Tridsaťtri kilometrov do práce a späť chodí na bicykli.