Štvrtok, 18. október, 2018 | Meniny má Lukáš

Dukla aj v druhom zápase porazila Poprad

V dobrom stretnutí mali dnes Trenčania navrch, hoci Poprad dokázal na konci druhej tretiny vykresať nádej, Dukla zvládla tretiu tretinu s prehľadom a po dvoch zápasoch série vedie 2:0.

Momentka zo zápasu Trenčín - Poprad.(Zdroj: TASR)

TRENČÍN. Trenčania začali druhý štvrťfinálový zápas zostra. Pri hre 4 na 4 zatlačili súpera, ale zakončenie v podaní Radivojeviča úvodný presný zásah neprinieslo. V 5. minúte neuspel ani Gašparovič, ktorý sa natlačil pred Ivanova, no zblízka už nedokázal puk zasunúť do siete.

O tri minúty Sojčíkovo zakončenie gólman hostí vyrazil. V 10. min sa hostia vymanili z tlaku. Svitana našiel nekrytého Buca, no tomu puk skĺzol z čepele v najnevhodnejšiu chvíľu.

Aktivitu Dukla pretavila do prvého gólu v 12. min. Gašparovič vystrelil spoza obrancu a bolo 1:0. Poprad nakopla presilová hra a vyrovnať mohol Bondra, ale jeho dva pokusy gólové neboli.

V druhej časti zápasu sa hra zmenila na šachovú partiu. Ani jeden tím nechcel urobiť chybu a inkasovať gól. Napokon zmenu skóre priniesla 29. minúta, kedy Gašparovič zakončil a puk do odkrytej bránky dotlačil Dlouhý.

O minútu neskôr Bezúch našiel kapitána Radivojeviča, no ten na Ivanova nevyzrel, pretože sa dokázal rýchlo presunúť k žŕdke.

V tých momentoch sa začalo na ľade viac iskriť a nervozity pribúdalo. V oslabení sa presadil Sojčík, no jeho pokus sa iba odrazil od konštrukcie bránky, čo potvrdil aj videorozhodca. Dvadsaťdva sekúnd pred koncom druhej tretiny sa hosťom podarilo streliť kontaktný gól. Kapitán Fabian si položil Valenta a ponad jeho chrániče poslal puk do bránky.

V 44. minúte sa "vojakom" podarilo využiť prvú presilovú hru v zápase. Vargov pokus z uhla prekvapil Ivanova, ktorému puk na prekvapenie prepadol za bránkovú čiaru. V početnej výhode mohol "kamzíkov" vrátiť naspäť do hry Štrauch.

V dobrej pozícii Valenta neobstrelil. V závere si už Trenčania víťazstvo postrážili a vyhrali aj druhý domáci zápas.

Trenčín Poprad 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Góly: 12. Gašparovič (Hudec, Dlouhý), 29. Dlouhý (Gašparovič, Hudec), 44. Varga (Frhauf, Sádecký) 40. Fabian (Buc, Heizer).

Rozhodovali: Kubuš, Fridrich Výleta, Šefčík, vylúčení: 9:6 na 2 min, navyše Mikula 10 min OT za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 4808 divákov.

/stav série 2:0/

Trenčín: Valent, Bačík, Starosta, Cebák, Fruhauf, Bohunický, Holenda, Romančík Radivojevič, Sojčík, Bezúch Hecl, Sádecký, Marcel Hossa T. Varga, Olvecký, O. Mikula Gašparovič, R. Dlouhý, D. Hudec Deveaux

Poprad: Ivanov Petran, Davydov, D. Brejčák, P. Konig, Ježek, Fabian, MacDowell, Bdžoch Buc, Heizer, Matúš Paločko Svitana, Mlynarovič, Štrauch Abdul, Matej Paločko, D. Bondra Hvila, M. Nagy, Vartovník

O osude stretnutia rozhodol až 34 sekúnd pred naplnením riadnej hracej doby Ondrej Mikula.

Trenčania sa v zápase poriadne vytrápili. Podtatranci im boli v prvých dvoch tretinách vyrovnaným súperom.

Druhý duel sa začína dnes o 18.00 hodine.

Online prenos: Dukla Trenčín - HK Poprad, Tipsport liga 2017/2018

Kaufland play-off Tipsport ligy Štvrťfinále 2017/2018
18. March 2018 o 18:00 | Zimný štadión Pavla Demitru
TrenčínTrenčín
3:1
60' minúta
Koniec
PopradPoprad
Stats
Góly a asistencie: 12. Gašparovič (Hudec, Dlouhý), 29. Dlouhý (Gašparovič), 44. Varga (Frühauf, Sádecký) – 40. Fabian (Buc, Heizer). Rozhodca: Kubuš, Fridrich – Výleta, Šefčík.
Prenos
Koniec zápasu.
59:58Zakončoval ešte z pravého kruhu Buc, ale Valent bol pripravený.
59:40Sojčík bekhendom netrafil prázdnu bránu, posledný útok Popradu.
59:20Po vyhratom buly sa oprel do puku Petran, ale jeho pokus bol nepresný. Po odraze od zadného mantinelu Valent prikryl puk.
59:12Dve zakázané uvoľnenia Trenčanov, ale čas im hrá do karát, hostia stále bez brankára.
59:02Hostia sa síce dostali do pásma, ale tam príliš priestoru nedostali, nepripravený pokus Svitanu od modrej bol veľmi nepresný.
58:23Po nahodení od mantinelu Valent podržal puk a šanca pre hostí na hru vabank. Ivanov na striedačke. 6 na 5.
57:50Prvý trenčiansky útok strávil celé striedanie v pásme, dvakrát aj ohrozil bránu, ale strely Holendu a Sojčíka nepriniesli zmenu skóre.
56:54Davydov chcel skúsiť nahodenie spoza červenej, ale nik z jeho spoluhráčov nereagoval – icing.
56:33Radivojevič vybojoval pozíciu pre Sádeckého, ten však preváhal šancu na strelu z prvej.
55:37Dukla sa snaží už najmä dobre brániť, hosťom sa do plných preniká ťažko.
53:48Ölveckého bojovnosť priniesla Trenčanom možnosť, Bačíkovu ranu od modrej ale zblokovali brániaci hráči.
53:00Hecl sa natlačil z pravej strany až k brankárovi, ale z uhla ho neprekvapil.
52:37Snaha na oboch stranách, ale brankári chvíľu bez práce, keďže viac sa bojovalo pri mantineloch.
50:15Po dvoch Bohunického strelách sa do brejku dostali hostia, Štrauch strieľal z otočky, ale Holenda mu skočil do rany. Obranca Dukly dostal pukom a potom trochu vrávoral, ale nakoniec pokračoval.
49:19Domáci v plnom počte.
48:22Dva pokusy o prechod do pásma Trenčania hosťom zmarili.
47:53Sojčík sa vďaka forčekingu dostal k strele na Ivanova, ten puk zachytil.
47:41Svitana z pravej strany prihral na ľavý kruh voľnému Štrauchovi, ten v dobrej pozícii neobstrelil Valenta, puk sa síce odrazil následne pred bránkovisko, tam boli prví domáci.
47:16Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Bačík – 2 min., sekanie).
46:51Hvila sa snažil dorážať nahodený puk pred bránkou, trafil zrejme aj brankára Valenta, takže ďaľšia šarvátka na ľade. Emócie rastú, ide o veľa.
46:02Trenčania dobre bránia a nepúšťajú hostí do pásma, Radivojevič Svitanovi zablokoval prihrávku, zasahovať musel brankár Ivanov.
45:31Popradský hráč ostal po zrážke na zemi, rozhodca Fridrich ale neprerušoval, píšťalku použil až v momente kedy sa zmocnil puku Radivojevič, preto veľká nevôľa na domácej strane.
45:13Petran z prvej pálil, ale netrafil priestor brány.
44:46Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Mikula – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou + 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
44:46Varga prihral pred bránku na Mikulu, ten mal odkrytú bránu, ale Ivanov sa skvele premiestnil a zlikvidoval dva pokusy domáceho útočníka. Vzápätí sa pustil do Mikulu Brejčák, domáci hráč trafil súpera vysokou hokejkou. Presilovka pre Poprad.
44:11Popradčťania zabojovali v útočnom pásme, získali puk, ale strela Buca z pravého kruhu nebola presná.
43:08Trenčín dal gól!
Slabšia chvíľam Ivanova. TIBOR VARGA nastrelil puk na bránu z veľkého uhla a ruský brankár ho neudržal, puk prepadol za bránkovú čiaru. Trenčania tak využili presilovku po faule Mlynaroviča.
Asistencie: Peter Frühauf, Boris Sádecký
42:45Vylúčenie v tíme HK Poprad (Mlynarovič – 2 min., krosček).
42:45Radivojevič trafil Mlynaroviča, ktorý mu to vzápätí chcel vrátiť, ale zozadu krosčekom to neušlo pozornosti rozhodcu.
41:52Petran napálil puk spoza modrej, ale jeden zo spoluhráčov mu vletel do pásma, takže sa pískal ofsajd.
41:27Abdul sa snažil spoza bránky nájsť spoluhráča pred bránou, Holenda sa položil na ľad a puk nepustil.
40:50König nahadzoval puk od modrej čiary, ale Trenčania vyčistili svojmu brankárovi výhľad, ten nemal s pukom problém.
40:01Začala sa tretia tretina.
Trenčania v druhej tretine zvýšili náskok, niekoľko ďaľších šancí nevyužili. Hostia pritvrdili, na ľade viackrát vzbĺkli emócie, gólom Fabiana do šatne vykresali Kamzíci nádej pre tretiu tretinu.
40:00Druhá tretina sa skončila.
39:38Poprad dal gól!
Dve dvojice hráčov bojovali pri zadnom mantineli, ale puk sa dostal pred bránku, kde si nakorčuľoval ŠTEFAN FABIAN a bekhendom prekonal trenčianskeho brankára.
Asistencie: Dávid Buc, Radovan Heizer
38:34Krátka presilovka pre hostí, ktorí už hrajú v pätici.
38:06Traja na dvoch mierili Trenčania, Hecl prenechal Bačíkovi, ten spomedzi kruhov chcel trafiť pravý horný roh, Ivanov dobre zasiahol lapačkou.
37:57Ölvecký vypichol Mlynarovičovi puk a zamieril do útoku, prudkú ranu z ľavého kruhu dokázal Ivanov vykryť ramenom.
37:00Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Starosta – 2 min., hákovanie).
37:00Bondra v oslabení vypichol domácim puk, potom bol faulovaný.
36:32Vylúčenie v tíme HK Poprad (Heizer – 2 min., hrubosť).
36:32Gól nebol, Sojčík trafil žrdku, Heizer teda na trestnej. Po 14 sekundách bude hrať Dukla presilovku.
36:32Sojčík v oslabení pálil na bránu, obstrelil Ivanova, puk sa odrazil do hry. Rozhodca okamžite signalizoval že bude pozerať video. Hra však pokračovala a vznikla šarvátka, keď Mikula tvrdo narazil na mantinel Paločka a pomstiť to chcel Heizer. Rozhodca bude vylučovať iba Heizera. Ale až po videokonzultácii.
35:32Svitana napriahol na pravom krídle, ale obetavo mu skočil do rany Dlouhý a zblokoval strelu.
34:47Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Frühauf – 2 min., hákovanie).
34:47Hvila držal hokejku Frühaufovi pod pazuchou, čo dobre videl rozhodca Fridrich a nedvíhal ruku, ale Kubuš, ktorý bol od situácie ďalej, usúdil, že išlo o hákovanie domáceho hráča. Obrovská nevôľa domácich ale už na verdikte nič nezmení.
33:59Ölvecký sa preháčkoval do koncovky, ktorú mu však obrana zblokovala. k dorážke sa dostal Frühauf, ale Ivanov dobre vykorčuľoval a puk zastavil.
33:20Starosta je v poriadku a hrá ďalej, zmaril snahu Štraucha v útočnej tretine.
32:55Oba tímy už v plnom počte, po mierne rozkúskovanej pasáži hra trochu stratila tempo.
31:37Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Radivojevič – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme HK Poprad (Svitana – 2 min., hrubosť).
31:37Tresty zrejme budú rovnomerné, lebo sa pokračuje 4 na 4.
31:37Svitana zozadu dohral Starostu, ktorý spadol na mantinel. Okamžite na Svitanu skočil Radivojevič, ktorý ho zhodil na ľad a vzniklo klbko, kde boli potom aj Sojčík a Mlynarovič. Starosta namáhavo odišiel na striedačku, kohútov oddelili rozhodcovia a teraz určujú tresty.
30:13Po vzájomnej šarvátke pred bránkou dvaja vylúčení kohúti, v prerušení sa išiel na ľad ukázať Deveaux.
30:13Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Romančík – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme HK Poprad (Ježek – 2 min., hrubosť).
29:34Trenčania udržali puk v pásme, Bezúch zu pravej strany krížnym pasom našiel Radivojeviča, ten pálil z prvej, ale Ivanov sa výborne presunul k žrdke a puk zachytil.
28:57Poprad sa snaží o reakciu, po vyhratom buly v pásme nastreľoval puk Petran, ale nik ho nedokázal tečovať. Následne traja na dvoch mohli ísť Popradčania, ale prechod do útočného pásma nezvládli – ofsajd.
28:26Ölvecký zabojoval a pripravil pozíciu pre Vargu, ten prudkou ranou príklepom neobstrelil Ivanova, ruský brankár s výborným zákrokom.
28:03Trenčín dal gól!
Gašparovič dnes hrá dobre, vykorčuľoval s pukom od mantinelu až pred bránku, jeho strelu ešte dokázal gólman betónom vyraziť, ale na dorážku RADKA DLOUHÉHO bol prikrátky.
Asistencia: Jakub Gašparovič.
27:33Opäť vyhraté vhadzovanie, Frühauf sa oprel do puku, ten ale potom letel len do stredu brány.
27:12Dukla vyhrala buly,Starostovo nahodenie od modrej Ivanov neudržal, Sojčík ale v dorážke spred bránkoviska nebol úspešný.
27:03Heclova strela z ľavého krídla bola zblokovaná na ochrannú sieť, vhadzovať sa bude pred Ivanovom.
26:26Mlynarovič nahodil puk od mantinelu, Valent ho schoval v lapačke. Svitana následne bol hodený do bránkoviska, z čoho vznikla mela, do ktorej sa zapojil obranca Ježek, a tak hostia stratili pásmo. Vhadzovať sa bude v strednom.
25:32Sojčík dorážal pred bránkou vyrazený puk, ale Ivanov si dobre strážil bránkovisko.
24:09Trenčania vyhrali buly, Gašparovič spoza brániacich hráčov vystrelil, ale Ivanov dobre reagoval.
24:05Hostia v plnom počte.
23:29Dukle sa presilovka nedarí, Popradčania dokážu vyhadzovať puky zo svojho pásma.
22:58Domáci stratili útočné pásmo, Heizer s Ježekom dokonca takmer ohrozili v oslabení Valenta.
22:13Trenčania už v plnom počte, budú hrať presilovku.
22:05Vylúčenie v tíme HK Poprad (Mlynarovič – 2 min., hákovanie).
21:59Mlynarovič sa snažil získať späť stratený puk, ale pomohol si hokejkou.
21:16Svitanova rana od modrej prešla pomedzi brániacich hráčov, nik nedokázal tečovať puk a tak ho Valent prikryl.
21:07Sojčík obetavo padol do strely Fabiana, puzk sa k obrancovi Popradu odrazil naspäť, jeho druhá rana prešla na bránu, Valent puk zachytil do lapačky.
20:18Po buly sa zrazili Matúš Paločko s Hudecom, hosťujúci hráč spadol a okamžite signalizoval problém s nohou. Po ošetrení na ploche odchádza za pomoci spoluhráčov, zamieril do šatne.
20:13Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Starosta – 2 min., sekanie).
20:01Začala sa druhá tretina.
Zápas začali domáci veľkým tlakom, Ivanov bol v ohni striel, nakoniec mu jeden puk do bránky prekĺzol z hokejky Gašparoviča. Po presilovke v 12.minúte sa dostali do hry aj hostia a počas zvyšného priebehu prvej časti boli aktívnejší oni. Valenta však neprekonali.
20:00Prvá tretina sa skončila.
19:06Bezúch podržal puk v útočnej tretine, prihral na modrú Starostovi, ktorý prudko vypálil. Ivanov vyrazil puk pred seba, Sojčík sa snažil o dorážku, ten mu doslova uťal Petran tým, že mu vysekol z rúk hokejku. Vylučovať sa však nebude.
17:55Po odraze puku mali možnosť hostia v prečíslení 2 na 1, Matej Paločko sa snažil prihrať na spoluhráča, ale Starosta skúsene hokejkou prihrávku zastavil.
16:40Ölvecký hľadal pred bránkou nakorčuľovaného Bohunického, ale obrancovia Popradu situáciu zvládli.
16:05Frühauf sa snažil vysunúť Vargu, ale dal mu ťažkú prihrávku, ktorá preletela cez všetky čiary – icing.
15:50Matúš Paločko obetavo udržal pásmo, ťažiť z toho mohol Buc, ale z ľavého krídla nenašiel medzeru medzi Valentom a žrdkou.
14:55Presilovka Popradčanov nakopla, dokázali potom udržať pásmo a pritlačiť brániacich sa hráčov. Dvakrát zakončoval Bondra, najprv z pravého kruhu, potom spred bránky, ale ani raz nebol úspešný.
13:39Domáci v plnom počte.
13:24Petránov padajúci list od modrej prešiel až k Valentovi, ten sa musel riadne natiahnuť, aby to zvládol. Po prerušení signalizoval nejaký problém, ale bude v poriadku.
13:04Matúš Paločko prešiel s pukom do útočného pásma, vystrelil spoza obrancu, Valent úspešne zakročil.
12:18Dlhá medzihra hostí v pásme, nakoniec pokus Svitanu od modrej, ale nepresný.
11:38Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Mikula – 2 min., nedovolené bránenie).
11:18Vartovník sa natlačil okolo Holendu do koncovky, Valent mu zmenšil strelecký uhol.
11:05Trenčín dal gól!
Trenčania ubránili atak súpera, JAKUB GAŠPAROVIČ si to namieril do útočného pásma. Počkal si, ale nemal komu prihrať, tak z pravého kruhu vystrelil na zadnú žrď, Ivanov chcel vyrážačkou puk odohrať, ale zrazil si ho do bránky.
Asistencie: Denis Hudec, Radek Dlouhý
09:58Z prvej väčšej šance mohli skórovať hostia, Svitana pred bránku načechral Mlynarovičovi, ale tomu nesadla strela ideálne.
09:25Hecl spätnou prihrávkou vyzval k zakončeniu Sádeckého, ten strelou z prvej Ivanova neobstrelil.
08:35Po vyhratom vhadzovaní strieľal od modrej Petran, trafil brániaceho Vargu, ktorý odchádza striedať.
08:20Prvý zákrok Valenta, po nahodenom puku z diaľky.
08:02Radivojevič strieľal po vyhratom buly, Ivanov mal dobrý výhľad a puk vyrazil.
07:15Tlak domáceho tímu pokračuje, Sojčík zakončoval spomedzi kruhov, puk brankára hostí trafil, hoci ten bol dezorientovaný.
06:50Tretia formácia Dukly strávila v útočnom pásme celé striedanie, pokus Vargu z ľavého krídla narobil brankárovi problémy, ale ustál situáciu.
06:11Sádecký od zadného mantinelu prihrával na ľavý kruh, tam Hecl pálil z prvej, ale Ivanov si dobre pokryl priestor pri žŕdke.
05:30Trenčania tlačia súpera, Romančík nahodil od modrej, teč pred bránkou usmernil puk len na pripraveného brankára.
05:00Gašparovič ušiel obrancom, sám pred Ivanovom zvolil strelu, ale brankár Popradu si udržal čisté konto.
04:12Varga strieľal švihom z pravého kruhu, Ivanov si dal pozor, keďže práve po takejto situácii padol jediný včerajší gól.
03:09Domácim viac sedela hra 4 na 4, zavreli súpera v pásme, ale strela Frühaufa od modrej skončila len na výstroji Ivanova.
02:08Romančíkov poku z ľavého kruhu, ale bola to nepripravená pozícia, strelu brankár hostí pokryl bez problémov.
01:32Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Ölvecký – 2 min., hrubosť).
00:46Sádecký mieril s pukom do útočného pásma, ale jeden zo spoluhráčov bol príliš aktívny a bol z toho ofsajd.
00:10Trenčania sa hneď pustili dopredu, Radivojevič od mantinelu nahodil puk, pred bránkou ho tečoval Sojčík, ale Ivanov bol na mieste.
00:01Stretnutie sa práve začalo.
Dnes bez zmien v základných zostavách, jediná je na poste popradského brankárskeho náhradníka, včera ním bol Corbeil, dnes je to Kováč. Inak všetko rovnaké ako vo včerajšom zápase. Uvidíme rovnaký taktický boj, alebo dnes bude v sieti brankárov viac gólov?
Úvodné zostavy:

Dukla Trenčín: Valent – Bačík, Starosta, Cebák, Frühauf, Bohunický, Holenda, Romančík – Radivojevič, Sojčík, Bezúch – Hecl, Sádecký, Marcel Hossa – T. Varga, Ölvecký, O. Mikula – Gašparovič, R.Dlouhý, D. Hudec – Deveaux

HK Poprad: Ivanov – Petran, Davydov, D.Brejčák, P.König, Ježek, Fabian, MacDowell, Bdžoch – Buc, Heizer, Matúš Paločko – Svitana, Mlynarovič, Štrauch – Abdul, Matej Paločko, D.Bondra – Hvila, M.Nagy, Vartovník

Rozhodca: Kubuš, Fridrich – Výleta, Šefčík.
Séria medzi Duklou Trenčín a HK Poprad odštartovala v sobotu bojovným zápasom, kde sa čakalo na gól až do poslednej minúty. Keď už sa zdalo, že zápas skončí remízou 0:0, o víťazstve domáceho tímu rozhodol Ondrej Mikula. Dukla teda pred nedeľným druhým zápasom vedie 1:0, ale Poprad rozhodne zbrane nezloží.

Podtatranci totiž v prvom súboji predviedli dobrý hokej, zodpovedne bránili a a snažili sa aj ohrozovať domácu bránu. Lenže strelecky vyšli naprázdno, koncovku tak rozhodne musia do ďalšieho priebehu série zlepšiť.

Trenčiansky brankár Michal Valent vychytal svoje 12. čisté konto v sezóne, čo je neuveriteľná bilancia. Raz ho pri strele Svitanu zachránila žŕdka. Dukla stupňovala svoj výkon a najlepší hokej predviedla v poslednej desaťminútovke, kedy na ľade jasne dominovala a vďaka tlaku prišiel aj rozhodujúci gól.