Pondelok, 21. máj, 2018 | Meniny má Zina

V. LIGA: V regionálnom derby "prevalcovala" Chocholná-Velčice Starú Turú

Prehľad výsledkov prvého jarného kola V. ligy sever.

Futbalisti Chocholnej-Velčíc (v žltom) porazili Starú Turú jednoznačne 6:1.(Zdroj: SOKOL FC CHOCHOLNÁ-VELČICE)

Lehota p/Vt. - Tr. Turná 1:0 (1:0)

Prvý polčas sa začal miernym tlakom domácich, no prvú šancu mali hostia. Nevyužili ju podobne ako Benčat, ktorého vychytal brankár. Domáci mali počas celého zápasu miernu prevahu a ich víťazstvo je zaslúžené napriek tomu, že sa presadili z pokutového kopu. Diváci videli kvalitný zápas.

Gól: 45. Hubočan (11m)

Chocholná-Vel. – St. Turá 6:1 (3:1)

Domáci boli počas celého zápasu lepším tímom, no do vedenia poslal hostí Kemláge. Chocholná-Velčice sa do zápasu vrátila po polhodine hry. Najskôr vyrovnal Tulpík a o päť minút neskôr naklonil misky váh na domácu stranu Lobík. Tesne pred koncom polčasu pridal na 3:1 Ján Tuhársky. Domáci v druhom polčase pokračovali v streleckom koncerte. Darilo sa najmä Tulpíkovi, ktorý zaznamenal hetrik.

Góly: 27., 71. a 90. Tulpík, 32. a 63. Lobík, 43. Ján Tuhársky – 15. Kemláge

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež:VI. LIGA: Gólová explózia Ščepka. Vychutnal si Tr. Jastrabie

Podolie – Zem. Kostoľany 0:2 (0:0)

V Podolí sa stretli dva tímy z rôznych pólov tabuľky. V 14. min mohol domácich poslať po chybe obrany do vedenia Drexler, ale ani na dvakrát loptu nepretlačil do siete. V 34. min chyboval hosťujúci góman, keď trafil útočníka, ale loptu smerujúcu do brány ešte stihol dobehnúť. V prvom polčase mal futbal vysokú úroveň. Dobrý vstup do druhého dejstva mali hostia. V 54. min Mišeje strelil úvodný gól zápasu. V 71. min Červeňanský zle odkopol loptu a Mišeje s prehľadom pridal na 0:2. Podolie sa síce snažilo, ale nestrelilo ani kontaktný gól. Pre domácich to bola krutá prehra.

Góly: 54. Mokoš, 71. Mišeje

Uhrovec - Kanianka 1:0 (0:0)

Vo vyrovnanom zápase sa šance striedali na oboch stranách. Domáci otvorili skóre zápasu hneď po zmene strán, kedy sa zo štandardky pekným gólom presadil Bežo. Hostia sa v závere snažili vyrovnať, ale domáci pozornou obrannou hrou už tri body z rúk nepustili.

Gól: 49. J. Bežo

Brvnište – Cigeľ 2:1 (0:1)

Domáci nastúpili bez dvoch chorých posíl Ďuratného a Lončíka. Vo vyrovnanom prvom polčase sa presadili gólovo iba hostia z ojedinelej akcie. Po prestávke začali domáci hrať na dvoch útočníkov a po centri Hudeka si dal v 52. min Medera vlastný gól. Brvnišťania prejavili väčšiu snahu po výhre a v 70. min Decký z desiatich metrov dal víťazný gól. Domáci hráči výhrou potešili aj nového trénera Ivana Jančiho, ktorému dali darček k 55. narodeninám.

Góly: 52. vlastný Medera, 70. Decký – 26. Drozd.

Ostatné výsledky: Pov. Bystrica – Ladce 3:1 (1:0). Veľká Hradná – Plevník-Drienové odložili na 1.5. o 16.30 hod. Bošany – Veľké Uherce odložili na 8.5. o 16.30 hod.

1. Lehota p/Vt 16 14 1 1 47:10 43

2. Cigeľ 16 13 1 2 37:15 40

3. Zem. Kostoľany 16 11 1 4 43:23 34

4. V. Uherce 15 9 3 3 49:21 30

5. Pov. Bystrica 16 9 3 4 27:17 30

6. Kanianka 16 8 2 6 28:21 26

7. Uhrovec 16 6 5 5 26:29 23

8. Tr. Turná 16 7 2 7 20:26 23