Piatok, 17. august, 2018 | Meniny má Milica

V. LIGA: V regionálnom derby "prevalcovala" Chocholná-Velčice Starú Turú

Prehľad výsledkov prvého jarného kola V. ligy sever.

Futbalisti Chocholnej-Velčíc (v žltom) porazili Starú Turú jednoznačne 6:1.(Zdroj: SOKOL FC CHOCHOLNÁ-VELČICE)

Lehota p/Vt. - Tr. Turná 1:0 (1:0)

Prvý polčas sa začal miernym tlakom domácich, no prvú šancu mali hostia. Nevyužili ju podobne ako Benčat, ktorého vychytal brankár. Domáci mali počas celého zápasu miernu prevahu a ich víťazstvo je zaslúžené napriek tomu, že sa presadili z pokutového kopu. Diváci videli kvalitný zápas.

Gól: 45. Hubočan (11m)

Chocholná-Vel. – St. Turá 6:1 (3:1)

Domáci boli počas celého zápasu lepším tímom, no do vedenia poslal hostí Kemláge. Chocholná-Velčice sa do zápasu vrátila po polhodine hry. Najskôr vyrovnal Tulpík a o päť minút neskôr naklonil misky váh na domácu stranu Lobík. Tesne pred koncom polčasu pridal na 3:1 Ján Tuhársky. Domáci v druhom polčase pokračovali v streleckom koncerte. Darilo sa najmä Tulpíkovi, ktorý zaznamenal hetrik.

Góly: 27., 71. a 90. Tulpík, 32. a 63. Lobík, 43. Ján Tuhársky – 15. Kemláge

Prečítajte si tiež: VI. LIGA: Gólová explózia Ščepka. Vychutnal si Tr. Jastrabie

Podolie – Zem. Kostoľany 0:2 (0:0)

V Podolí sa stretli dva tímy z rôznych pólov tabuľky. V 14. min mohol domácich poslať po chybe obrany do vedenia Drexler, ale ani na dvakrát loptu nepretlačil do siete. V 34. min chyboval hosťujúci góman, keď trafil útočníka, ale loptu smerujúcu do brány ešte stihol dobehnúť. V prvom polčase mal futbal vysokú úroveň. Dobrý vstup do druhého dejstva mali hostia. V 54. min Mišeje strelil úvodný gól zápasu. V 71. min Červeňanský zle odkopol loptu a Mišeje s prehľadom pridal na 0:2. Podolie sa síce snažilo, ale nestrelilo ani kontaktný gól. Pre domácich to bola krutá prehra.

Góly: 54. Mokoš, 71. Mišeje

Uhrovec - Kanianka 1:0 (0:0)

Vo vyrovnanom zápase sa šance striedali na oboch stranách. Domáci otvorili skóre zápasu hneď po zmene strán, kedy sa zo štandardky pekným gólom presadil Bežo. Hostia sa v závere snažili vyrovnať, ale domáci pozornou obrannou hrou už tri body z rúk nepustili.

Gól: 49. J. Bežo

Brvnište – Cigeľ 2:1 (0:1)

Domáci nastúpili bez dvoch chorých posíl Ďuratného a Lončíka. Vo vyrovnanom prvom polčase sa presadili gólovo iba hostia z ojedinelej akcie. Po prestávke začali domáci hrať na dvoch útočníkov a po centri Hudeka si dal v 52. min Medera vlastný gól. Brvnišťania prejavili väčšiu snahu po výhre a v 70. min Decký z desiatich metrov dal víťazný gól. Domáci hráči výhrou potešili aj nového trénera Ivana Jančiho, ktorému dali darček k 55. narodeninám.

Góly: 52. vlastný Medera, 70. Decký – 26. Drozd.

Ostatné výsledky: Pov. Bystrica – Ladce 3:1 (1:0). Veľká Hradná – Plevník-Drienové odložili na 1.5. o 16.30 hod. Bošany – Veľké Uherce odložili na 8.5. o 16.30 hod.

3. Už aj čerpacia stanica OMV Spišská Nová Ves je v novom šate
  4. Robila som domáci džem z ovocia z Kauflandu. Ako to dopadlo?

Kopali na dvore, narazili na nebezpečnú vec

Pri výkopových prácach našli na dvore pri rodinnom dome mínu.

Syn evanjelického farára je raper. Kritizuje problémy dnešnej spoločnosti

Novomestský raper Leumas. Nové meno na hudobnej scéne rebelov. Nadávky a vulgarizmy však v jeho textoch nečakajte.

Kto robí adrenalínové športy, nie je samovrah

Na Slovensku je Jakub Béreš jedným z mála jazdcov, ktorí chodia jazdiť na bicykli do lomov. Okrem samotného jazdenia sa snaží freeride propagovať, vďaka fotke dostal možnosť jazdiť týždeň v Mexiku.

Zásnuby na ihrisku. Mladomanželia Vladoví budú svoji od októbra

Romantika priamo na ihrisku. Futbalista Jozef Vlado požiadal priateľku Lauru Suchú o ruku pred majstrovským zápasom.