Pondelok, 15. október, 2018 | Meniny má Terézia

Dukla Trenčín presvedčivo porazila Nové Zámky

Zápas na trenčianskej Sihoti bol dôležitý pre oba tímy. Trenčania lepšie korčuľovali, nebáli sa osobných súbojov a dostávali súpera pod tlak.

ilustračné foto(Zdroj: ILUSTR. FOTO: TASR/AP)

TRENČÍN. Hokejisti Dukly Trenčín triumfovali na domácom ľade presvedčivo 4:0 nad hráčmi HC Nové Zámky v nedeľňajšom stretnutí 52. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2017/2018.

Novozámčania neuspeli už piatykrát po sebe a patrí im 9. miesto v tabuľke, ktoré znamená baráž o zotrvanie medzi slovenskou elitou. Trenčín je na 4. priečke.

Trenčania chceli potvrdiť tri body z piatkového zápasu v Košiciach a doma proti Novým Zámkom začali dobre. Už v 3. min ich poslal do vedenia Sojčík, ktorý dorazil do siete Barošom vyrazený puk.

Aktivita bola v úvodných minútach na domácich hokejkách. Trenčania lepšie korčuľovali, nebáli sa osobných súbojov a dostávali súpera pod tlak. Najvážnejšie problémy robil najmä prvý útok "vojakov".

V 13. min sa po kombinačnej akcii dostal do zakončenia opäť Sojčík. Pohotovou strelou však trafil iba doprostred bránky. Vyrovnanie mal v oslabení na hokejke Škoda, keď vypichol puk Starostovi. Samostatný únik nepremenil.

Na opačnej strane tvrdý pokus Radivojeviča z ľavého kruhu ukryl v lapačke Baroš. V 20. minúte napriahol z ľavého kruhu Hossa a nedal Barošovi žiadnu šancu.

Novozámčania boli po prestávke aktívnejší a hoci si vypracovali šance, skóre mohol prikrášliť na domácej strane Sojčík, ktorý trafil žŕdku Barošovej bránky.

Hostí dostávali do vyššieho tempa presilové hry, s ich využívaním to však už bolo slabšie. To najviac zdokumentoval Zbořil, keď trafil iba hornú žŕdku a Nové Zámky nevyužili ani minútu trvajúcu výhodu o dvoch hráčov. O malú chvíľku mal na hokejke kontaktný gól Škoda, ale puk sa mu skĺzol z čepele a skončil na bočnej sieti. V 44. min mohol priniesť upokojujúci gól Radivojevič.

Jeho strelu z blízkosti bránkoviska z otočky vytesnil Baroš mimo troch žrdí. O malú chvíľku Hossova strela zazvonila o konštrukciu bránky. Vojakom sa napokon podarilo pridať vytúžený tretí gól.

Po chybe v zadných radoch sa k odrazenému puku medzi kruhmi dostal Švec a tvrdou ranou prekonal Baroša. Pri chuti hrajúci Švec mohol desať minút pred koncom pridať aj ďalší úspech, ale z dobrej pozície minul.

Záverečné minúty sa niesli v znamení Dukly, ktorá si už víťazstvo postrážila a posunula sa na štvrtú priečku tipsportligovej tabuľky.

Skóre ešte na konci parádnou strelou z voleja uzavrel na 4:0 Hossa.

Online prenos Trenčín Nové Zámky

Novozámčania ťahajú štvorzápasovú sériu prehier a tuho bojujú o účasť medzi najlepšou osmičkou. Naposledy prehrali na domácom ľade so Žilinou 4:7. Na ôsmy Liptovský Mikuláš strácajú v tabuľke iba dva body. Do konca základnej časti zostáva odohrať ešte štyri kolá.

Vo vzájomných súbojoch jasne dominujú hokejisti z Trenčína, ktorý vyhrali všetkých päť zápasov.

Online prenos: Dukla Trenčín - HC Mikron Nové Zámky, Tipsport liga 2017/2018

Tipsport Liga (SR) 2017/2018
4. March 2018 o 17:00 | Zimný štadión Pavla Demitru
TrenčínTrenčín
4:0
60' minúta
Koniec
Nové ZámkyNové Zámky
Stats
Góly a asistencie: 3. Sojčík (Starosta, Radivojevič), 20. Hossa (Hecl, Frühauf), 46. J.Švec (Mikula), 59. Hossa (Hecl). Rozhodca: Baluška, Fridrich – Výleta, Šefčík.
Prenos
Jubilejný desiaty shutout Michala Valenta v sezóne, troma bodmi Dukla potvrdzuje aktuálne štvrté miesto. Hostia zahrali dobrú druhú tretinu, ale ani početné presilovky im na strelenie gólu nestačili.
Koniec zápasu.
59:28Štadiónom už znie skandovaný potlesk, Dukla sa snaží držať hru čo najďalej od Valenta.
58:40Pri Mikulovom pokuse mal Baroš odkrytý výhľad a ešte si pripisuje úspešný zákrok.
58:02Trenčín dal gól!
Hecl zatiahol puk do pásma, potom prihral do druhej vlny rozbehnutému MARCELOVI HOSSOVI, ktorý z prvej trafil aj vďaka teču brániaceho hráča.
Asistencia: Marek Hecl.
57:19Tri body už zrejme ostanú v Trenčíne, hostia sa ešte snažia o dramatizovanie zápasu, ale Dukla chce vybojovať pre svojho brankára ďaľšiu nulu.
56:04Hostia v plnom počte.
55:38Škoda so Zbořilom sa dostali v oslabení dopredu a prvý menovaný aj jedovkou z ľavého kruhu donútil Valenta k zákroku.
54:49Trenčania v presilovke kombinujú, ale chýba strela.
54:03Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Dubec – 2 min., podrazenie).
54:03Baroš musel dvakrát byť v pozore, najmä pri zakončení Mikulu spoza hráča.
52:47R.Varga si nakorčuľoval pred bránu na prihrávku, ale neumiestnil ju za chrbát Valenta, ten si udržal čisté konto aj pri dorážke Šilleho.
50:05Švec sa výborne uvoľnil medzi kruhmi, potom v snahe o obstrelenie brankára minul aj samotnú bránu.
48:45Švecovu ranu od modrej tečoval jeden z hráčov medzi kruhmi, Baroš musel reagovať a vytláčať puk mimo bránu.
48:07Minúta pre Vargovcov. Na jednej strane hosťujúci Róbert mal puk medzi kruhmi, ale v zakončení mu skĺzol z hokejky, na strane druhej Mikula výbornou zadovkou uvoľnil Tibora Vargu, ale ten zoči voči Barošovi neuspel.
46:00Ďaľšia tutovka pre Duklu, medzi kruhmi dostal puk Radivojevič, jeho strelu dobre zneškondil Baroš pohotovým zákrokom.
45:30Trenčín dal gól!
Trenčania bojovali o puk pri mantineli, ten sa potom vďaka Mikulovi dostal medzi kruhy k úplne voľnému JOZEFOVI ŠVECOVI, ktorý prestrelil príklepom brankára Baroša.
Asistencia: Ondrej Mikula
45:09Hřebejk poslal puk na bránku od modrej, Valent ho stlmil na hrudi a radšej prerušil hru.
44:18V útočnej snahe pokračoval aj druhý útok Dukly, Hossa pálil z dobrej pozície, puk zazvonil na hornej žŕdke.
43:53Po dlhšom čase trenčiansky zámok v pásme hostí, po strele Starostu puk skackal pred bránkoviskom, Radivojevič ho ale dokázal zamiesť len vedľa brány.
43:07Po jednom zo súbojov odišiel s bolestivou grimasou do šatne domáci útočník Dlouhý, má zrejme problém s ramenom.
41:27Novák napriahol na modrej, puk prešiel na bránu, Valent ale dokázal vyraziť, keďže mu nik nezakryl výhľad.
40:01Začala sa tretia tretina.
Takže ak sme po prvej tretine písalil, že patrila Dukle a Zámky musia svoj výkon zlepšiť, ak chcú bodovať, tak sa to v druhej časti naplnilo. Hostia zlepšili pohyb a nasadenie, sú oveľa dôraznejší a aktívnejší. Vďaka tomu mali aj veľa presiloviek v druhej tretine. Lenže ani v tých nedokázali prekonať dobre chytajúceho Valenta, takže aj pred druhou prestávkou má domáci tím dvojgólový náskok.
40:00Druhá tretina sa skončila.
39:31Šimun vybojoval dôrazom puk a tlačil sa smerom k bráne. Z ľavého kruhu nahodil na bránku, k vyrazenému puku sa dostal ešte Zbořil, ale Valent sa dobre presunul a dorážku pokryl.
38:01Hudec sa pokúsil ohroziť bránu z pravého kruhu, Baroš bol pripravený.
37:10V druhej tretine mali viac šancí Zámčania, aj vďaka zlepšenému pohybu, zaujímavý bude počet striel na bránu po tejto tretine, určite výrazne v prospech hostí, kým v prvej dvadsaťminútovke to bolo naopak.
35:53Hostia zamkli Duklu v tejto presilovke, boli to zatiaľ ich najlepšie momenty v stretnutí, Trenčania sa ubránili aj vďaka dobrým zákrokom Valenta.
35:53Domáci v plnom počte.
34:58Trenčania už štyria. Bránia obetavo, Dlouhý sa hodil po puku rybičkou.
34:55Dobre hrali hostia dvojnásobnú výhodu, viackrát rozleptali postavenie trojice Trenčanov, lenže trochu netakticky mali na ľavom kruhu ľaváka Šimuna, ktorý nedokázal strieľať z prvej.
34:35Šimun po dobrej kombinácii zakončoval do odkrytej brány, Valent predviedol skvelý zákrok a puk zachytil.
34:21Zbořilovu strelu vyrazil Valent do hornej žrdky.
33:53Zbytočný zákrok Šveca bez puku v strednom pásme dáva Zámkom 65-sekundovú presilovku 5 na 3!
33:53Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Švec – 2 min., napadnutie).
33:26Do Hruškovej rany obetavo skočil Sojčík a zblokoval puk.
32:58Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (lavička – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade).
32:58Mikula mieril na striedačku, naskakoval za neho Hudec, a keďže sa prvý menovaný v poslednej chvíli rozhodol hrať, Trenčania boli na ľade šiesti.
31:00Zámky vyhrali buly a udržali sa v pásme, puk sa odrazil medzi kruhy k osamotenému Škodovi, ten z otočky prudko pálil vedľa brány.
30:46Videli sme pasáž s viacerými nepresnosťami na oboch stranách, po jednej z nich sa pískal icing, bude sa vhadzovať pred Valentom
29:03Domáci v plnom počte.
28:25Žabku Husáka od modrej vyrazil Valent do rohu klziska.
28:04Ani táto presilovka zatiaľ zo strany hostí nie je nebezpečná.
27:00Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Valent – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).
27:00Zbytočná prihrávka Frühaufa v útočnom pásme dala šancu hosťom na únik, prvý chcel byť pri puku Valent, odstrelil ho však do hľadiska – vylúčenie.
26:50Protiútok hostí, dobre vyriešená situácia 3 na 2, zakončoval Novotný z pravej strany, Valent vytesnil puk vyrážačkou.
26:27Sojčík vystrelil pohotovo spomedzi kruhov, ale neprekonal brankára, akcia pokračovala, strelu od modrej tečoval opäť Sojčík a puk skončil na žŕdke.
25:36Domáci v plnom počte.
24:58M.Novák dobre vysunul dlhým pasom na útočnú modrú Šimuna, ten si posunul puk do jazdy, pri strele ale bol už tiesnený obrancom, tak nezakončil dôrazne.
24:02V oslabení si Bohunický nakorčuľoval na prihrávku Dlouhého, ale potom v čistej šanci zbytočne čakal na spoluhráča.
23:36Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Bačík – 2 min., podrazenie).
23:36Saulietis prenikal pomedzi dvoch obrancov Dukly, bol sfaulovaný.
23:19Pač po Bezúchovej prihrávke neprekonal zblízka Baroša, na druhej strane pripravil Šimun streleckú parketu pre Šilleho, ale ani ten nebol úspešnejší ako muž v maske.
22:15Po vyhratom buly prišiel strelecký pokus Gašparoviča, Baroš si poradil.
21:45R.Varga vyhral súboj s Frühaufom za bránkou, posunul nabiehajúcemu Novotnému, ale ten nenašiel medzeru medzi Valentom a žŕdkou.
21:05Po Sádeckého prihrávke mal čistú šancu Hossa, ale ešte sa snažil o prekvapivú prihrávku na Hecla, čím akciu pokazil.
20:34Hostia síce odolali snahe prvého útoku Dukly, ale potom Plašil vyhodil puk cez všetky čiary.
20:01Začala sa druhá tretina.
V prvej tretine boli aktívnejší a lepší domáci hokejisti, vypracovali si viacero gólových šancí, ujali sa dve a pred druhou dvadsaťminútovkou tak má Dukla dvojgólový náskok. Hostia zatiaľ nepôsobili dojmom, že by v Trenčíne chceli vyhrať, ak áno, svoj výkon musia v ďaľšom priebehu vystupňovať.
20:00Prvá tretina sa skončila.
19:30Zbořil sa natlačil pred bránku z pravého krídla, jeho pokus Valent zachytil, hoci nevedel presne, kde má puk. Dorážajúci Šille ho takisto nedokázal nájsť.
19:11Trenčín dal gól!
MARCEL HOSSA.nabral s pukom rýchlosť na ľavom krídle pri prechode do pásma, medzi ním a brankárom stál obranca, tak vypálil prudkú ranu príklepom, ktorá prešla až do siete.
Asistencie: Marek Hecl, Peter Frühauf
18:49Frühaufovo nahodenie tečoval pred bránkoviskom Dlouhý, ale len do miest, kde bol postavený brankár Zámkov.
17:27Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Fábry – 2 min., podrazenie).
17:27Pri signalizovanej výhode Trenčania hrali 6 na 4, zakončoval Radivojevič z ľavého kruhu, puk skončil v lapačke Baroša.
16:53Frühauf strieľal od modrej, ale spracovaním dal čas Barošovi na prípravu, ten potom dobre reagoval.
16:06Presilovkovú kombináciu chcel Starosta zakončiť strelou, ale pri prihrávke boli prví hostia, z čoho profitoval Škoda a od vlastnej tretiny sa v oslabení sám rútil na Valenta, pokúsil sa o forhendový blafák, no neprekonal trenčianskeho brankára.
15:26Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Husák – 2 min., podrazenie).
13:23Varga si pripravil puk na strelu a spoza kruhov švihom prudko vystrelil, Baroš mal dobrý výhľad a zakročil vyrážačkou.
12:58Tlak prvého útoku Trenčanov, zakončený pohotovou strelou Sojčíka z pravého kruhu, Baroš zmenšil strelecký uhol a puk zachytil.
11:30Domáci v plnom počte.
10:57Trenčania dobre bránia a nepúšťajú hostí do presilovkových kombinácii.
09:45Hruškova rana od modrej končí v náruči Valenta.
09:28Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Bačík – 2 min., nedovolené bránenie).
08:06Pätica hokejistov Nových Zámkov sa ocitla pod zámkom prvej trenčianskej formácie, až nepresná prihrávka Trenčanov dovolila konečne hosťom prestriedať. Tlak Dukly priniesol jednu strelu Bohunického od modrej, Baroš si s ňou pomohol.
07:06V krátkom slede druhé zakázané uvoľnenie hostí.
06:44Hostia ubránili útok Dukly, ale vyhodili puk cez všetky čiary.
04:59Snaha hostí o gólovú odpoveď, Šille poslal od zadného mantinelu prihrávku na ľavý kruh voľnému Zbořilovi, ale domáci gólman bol pri strele z prvej úspešnejší.
02:46Trenčín dal gól!
Trenčania sa usadili v pásme njamä vďaka aktivite Bezúcha, prišla strela Starostu, puk bol vyrazený pred bránkovisko, kde sa presadil nekrytý PETER SOJČÍK, ktorý bekhendom umiestnil puk medzi betóny brankára.
Asistencia: Tomáš Starosta, Branko Radivojevič
01:47Holenda chcel vysunúť Šveca prihrávkou o mantinel, ale fyzika bola proti – icing.
01:02Pri prvom pokuse Dukly netrafil Hossa prhrávku Radivojeviča, o pár sekúnd sa pred Baroša natlačil Hecl, ale neprekonal ho.
00:01Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Dukla Trenčín: Valent – Bačík, Starosta, Cebák, Frühauf, Bohunický, Holenda, Pač – Radivojevič, Sojčík, Bezúch – Hecl, Sádecký, Marcel Hossa – T.Varga, Dlouhý, Mikula – Gašparovič, J.Švec, D.Hudec – Deveaux

HC Mikron Nové Zámky: Baroš – M.Novák, Husák, M.Hruška, Plašil, A.Salija, M.Jass, Ondrušek, Šimek – Zbořil, Šimun, Šille – Škoda, L.Jurík, Hřebejk – R.Varga, Š.Novotný, Fábry – Saulietis, Lorraine, Dubec

Rozhodca: Baluška, Fridrich – Výleta, Šefčík.
Nové Zámky dnes v čiernych dresoch, v bránke so Samuelom Barošom. Trenčiansky tréner verí Michalovi Valentovi, jeho tím oblečie žlté dresy.
Do konca základnej časti Tipsport ligy chýbajú ešte štyri kolá, Trenčania v nich budú bojovať najmä o domáce prostredie vo štvrťfinále play-off, Nové Zámky sa snažia o postup do vyraďovacej časti a vyhnutie sa baráži.

Dukla Trenčín má za sebou dlhú, päťzápasovú šnúru na štadiónoch súperov, z pätnástich možných bodov získala 7, cenné sú najmä posledné tri, keďže v piatok triumfovala 3-0 na košickom ľade. Všetko nasvedčuje tomu, že vo štvrťfinále sa zverenci trénera Oremusa stretnú práve s Košičanmi, úlohou posledných štyroch kôl bude získať aspoň toľko bodov, čo Oceliari, aby obsadili konečné štvrté miesto a play-off začínali doma. V poslednom stretnutí chýbali Dukle v zostave obrancovia Romančík a Frühauf, ako aj útočník Marcel Hossa.

Nové Zámky mali pred sezónou smelé plány, počas ročníka však opäť vymenili niekoľko trénerov a mnoho hráčov, logicky teda majú na konte málo bodov a musia do posledných chvíľ bojovať o účasť v play-off. Pred rokom si ho zaistili v poslednom kole práve na trenčianskom ľade. Aktuálne ťahajú nepríjemnú sériu štyroch prehier, pričom mrzieť ich musia najmä tie posledné dve – 0-2 na ľade rivala z Mikuláša a piatková domáca strata, keď Žiline podľahli 4-7. Na postupové ôsme miesto však strácajú iba dva body, takže nie je pre nich nič stratené.

Vzájomné zápasy v tejto sezóne hovoria jasne pre Trenčín. Dukla vyhrala všetkých päť, pričom inkasovala iba 3 góly! Postupne sa zrodili tieto výsledky: 3-1, 3-0, 5-1, 3-1, 2-0
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.
Rozpis
Dukla Trenčín
Zostavy :
Zoradenie : Valent – Bačík, Starosta, Cebák, Frühauf, Bohunický, Holenda, Pač – Radivojevič, Sojčík, Bezúch – Hecl, Sádecký, Marcel Hossa – T.Varga, Dlouhý, Mikula – Gašparovič, J.Švec, D.Hudec – Deveaux
Lavička :
HC Mikron Nové Zámky
Zostavy :
Zoradenie : Baroš – M.Novák, Husák, M.Hruška, Plašil, A.Salija, M.Jass, Ondrušek, Šimek – Zbořil, Šimun, Šille – Škoda, L.Jurík, Hřebejk – R.Varga, Š.Novotný, Fábry – Saulietis, Lorraine, Dubec
Lavička :
Rozhodcovia
Baluška, Fridrich – Výleta, Šefčík

1. Koľko minút pracujeme na jednu kávu či novú kuchyňu?
  2. Košická spoločnosť Ness formálne otvorila office v Poprade
  3. Kvíz o zatepľovaní zvládne iba odborník. Trúfate si?
  4. Ako znížiť spotrebu energie v obciach a mestách
  5. Koľko minút pracujeme na jednu kávu či novú kuchyňu?
  7. Kvíz o zatepľovaní zvládne iba odborník. Trúfate si?

HoryZonty ponúknu novinky svetovej kinematografie, súťaž i sprievodný program

Organizátori musia aj tento rok improvizovať s priestormi. Dôvodom je havarijný stav Posádkového klubu a revitalizácia Parku M. R. Štefánika, kde sa doteraz konali sprievodné podujatia.

Cyklista je po nehode v ohrození života, hľadajú svedkov

Policajti žiadajú o pomoc svedkov dopravnej nehody, pri ktorej cyklista utrpel ťažké zranenia.

PÝTALI STE SA

Stavba parkoviska zmení zjazd zo starého mosta

Zaujímalo vás, aké práce momentálne prebiehajú pod starým cestným mostom.

Prvá bodová strata Horného Srnia, Potvorice nenastúpili na zápas druhýkrát po sebe

Prehľad výsledkov VII. ligy Double Star Bet Sever a Juh.