Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

Hetrik Manceho pomohol k trom bodom AS

Zverenci trénera Vladimíra Cifraniča zvládli posledný zápas základnej časti Fortuna ligy, keď zvíťazili v Zlatých Moravciach 4:1.

Antonio Mance strelil tri góly.Antonio Mance strelil tri góly. (Zdroj: SITA)

ViOn Zlaté Moravce-Vráble - AS Trenčín 1:4 (0:2)

Trenčania mali raketový štart do stretnutia. Už v 1. minúte Gong krížnou prihrávkou cez celé pokutové územie ponúkol tutovku Mancemu, ktorý otvoril gólový účet stretnutia. V 13. minúte skúšal šťastie Gong, jeho strelu z rohu 16-ky Kováč kryl. Hostia dominovali na lopte a domáci nevedeli kam skôr skočiť. V 25. minúte sa zopakovala situácia z úvodu, agilný Gong vyhral osobný súboj s Horníkom, na hranici 11-ky našiel Manceho, ktorý sa opäť nemýlil. V 38. minúte napriahol z hranice 16-ky El Mahdioui, ktorého bombu Kováč vytesnil na roh. V závere prvého dejstva to bol opäť El Mahdioui, ktorý len tesne minul pravý horný roh Kováčovej brány.

Prečítajte si tiež: Milan Dunajčík: Funkcionárčina ma bavila odmalička Čítajte

Do druhého dejstva vstúpili domáci odvážnejšie. V 53. minúte napriahol spoza 16-ky Kotula, pozorný Šemričnec si s jeho strelou poradil. V 62. minúte Chren za obranu vysunul Harbu, ktorý parádnym lobom prekonal Šimrinca. V 72. minúte mal vyrovnanie na kopačke striedajúci Bartolomeu, jeho prudkú strelu Šemrinec s námahou vytesnil na roh. Nedaš-dostaneš sa prajavilo už o päť minút, van Arhnem posunul loptu Mancemu a strelecky disponovaný Chorvát skompletizoval hetrik. V 81. minúte sa v dobrej pozícii ocitol Ewerton, Šemrinec bol na svojom mieste. Na opačnej strane sa v 86. minúte prízemnou strelou k pravej žrdi presadil Ubbink.

Góly: 62. Harba - 1., 25., 76. Mance, 86. Ubbink. Rozhodovali: Ziemba - Vorel, Kováč, ŽK: Urgela - El Mahdioui, Skovajsa, 468 divákov

Zlaté Moravce-Vráble: Kováč – Kotula, Horník, Nikolič, Chren, Nikolić - Bariš - Orávik (46. Bortolomeu), Harba - Šašinka (28. Ewerton), Duga (76. Rigo) – Urgela

Trenčín: Šemrinec – Šulek, Kleščík, Lawrence, Skovajsa – El Mahdioui – Gong, Ubbink, Zubairu (55. van Arnhem), Sleegers (71. Azango) - Mance (87. Čatakovič)