Nedostatok lekárov dočasne zatvoril interné oddelenie

V súkromnej nemocnici v Bánovciach nad Bebravou už druhý mesiac nefunguje interné oddelenie. Pacienti musia dochádzať až do Trenčína, pre zvýšený nápor tu museli rozšíriť internú ambulanciu.

BÁNOVCE NAD BEBRAVOU. Interné oddelenie v bánovskej nemocnici už druhý mesiac nefunguje. Na oddelení je nedostatok lekárov.

Pacienti musia dochádzať do vzdialených nemocníc v Trenčíne alebo Partizánskom.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou


Nemocnica v Bánovciach nad Bebravou patrí do siete nemocníc Agel.

Na Slovensku prevádzkuje deväť nemocníc, špecializovanú nemocnicu v Bratislave a pracovnú zdravotnú službu.

O dočasnom zatvorení oddelenia informovala nemocnica v januári s tým, že oddelenie opäť otvoria od 1. februára. Neskôr uviedla, že uzatvorenie platí až do odvolania.Na dverách visí oznam, že o ďalšom postupe bude nemocnica pacientov informovať v priebehu februára.

SkryťVypnúť reklamu

Vedľa je ďalší oznam, v ktorom vedenie nemocnice prosí pacientov a rodinných príslušníkov o zhovievavosť a pochopenie.

Prečítajte si tiež: V najťažších chvíľach mi pomohla rodina a kamaráti, spomína Vlado Fabian Čítajte 

„Dôvodom je veľký nápor na internom oddelení, pod ktorý je podpísaný súčasný stav v zdravotníckych zariadeniach,“ píše sa v ozname.

Kedy bude oddelenie opäť fungovať, hovorkyňa Agelu, Alžbeta Sivá neuviedla.

„Vedenie Nemocnice Bánovce intenzívne pracuje na zabezpečení prevádzky interného oddelenia. Pokračujeme v realizácii potrebných krokov na posilnenie lekárskeho personálu, ktorými by sme situáciu stabilizovali,“ uviedla v písomnom stanovisku Sivá.

Mesto tvrdí, že má obmedzené možnosti

Podľa primátora Bánoviec nad Bebravou Mariána Chovanca musia obyvatelia dočasné zatvorenie oddelenia tolerovať.

„Mesto sa snaží podať pomocnú ruku spolu s vedením nemocnice a župou. Vedieme pravidelné rokovania aj na úrovni samospráv,“ povedal. Možnosti samosprávy sú však podľa neho obmedzené.

SkryťVypnúť reklamu

„Pokiaľ môžeme, pokúšame sa lekárom pomôcť s hľadaním ubytovania či umiestnenia detí v školských zariadeniach. Predovšetkým ide o otázky sociálneho zázemia, to môžeme urobiť, ostatné je v rukách nemocnice,“ dodal Chovanec.

Ľudia musia dochádzať, boja sa o ďalšie oddelenia

Nefungujúce oddelenie komplikuje obyvateľom Bánoviec dostupnosť lekárskej starostlivosti.

„Je to zlé, všetci musia odtiaľto chodiť preč, do Trenčína alebo do Partizánskeho. Pre starého človeka je to ďaleko. Mohlo by sa to dať do poriadku čím skôr,“ povedala Anna Šimurdová.

Prečítajte si tiež: FOTO: Novorodenci z trenčianskej a myjavskej pôrodnice Čítajte 

Niektorí ľudia sa obávajú, že podobná situácia by mohla nastať aj na iných oddeleniach. „Je to strašné, neviem, na čom to zlyháva. Tvrdia, že na lekároch, neviem. Fungovalo to dlhé roky, bolo to dobré,“ povedala Slávka Tvrdá.

SkryťVypnúť reklamu

Interné oddelenie podľa nej chýba. „Každý lamentuje, ľudia majú strach, že to tu už neotvoria. Keď jedno padá, strach je aj na iných oddeleniach, to viem. Určite by tam malo byť aj viac sestričiek,“ povedala.

Župa ukazuje na mesto

Nemocnica v Bánovciach nad Bebravou prešla do zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Bánovce nad Bebravou v roku 2003.

Odvtedy nemocnica viackrát zmenila majiteľov, no podľa hovorkyne Trenčianskeho samosprávneho kraja žiadny právny predpis nezbavil mesto ako zriaďovateľa zodpovednosti za nemocnicu.

„V súvislosti so súkromnými nemocnicami kraj povoľuje ich prevádzkovanie a vykonáva nad nimi dozor. Všetky ostatné otázky by mali byť smerované na predstaviteľov Bánoviec nad Bebravou,“ informovala hovorkyňa župy Veronika Rezáková.

Nedostatok lekárov je podľa nej celospoločenským problémom, v župných nemocniciach však aktuálne nemá dosah na poskytovanie zdravotnej starostlivosti.

Zároveň podotkla, že kraj reálne nedokáže ovplyvniť počet a štruktúru lôžok v neštátnych zdravotníckych zariadeniach.

Prečítajte si tiež: FOTO: Šaolínskí mnísi odštartovali v Trenčíne osemdňové turné po Slovensku Čítajte 

Vzhľadom na kritickú situáciu v súvislosti s rušením lôžok v regióne župa navýšila ich počet v nemocnici v Považskej Bystrici o 25 lôžok a v januári otvorila nové geriatrické oddelenie s počtom 25 lôžok.

„Tento rok pripravujeme v spolupráci s Nemocnicou v Prievidzi a v Považskej Bystrici rozšírenie kapacít jednotiek intenzívnych starostlivostí,“ dodala Rezáková.

V Trenčíne pribudlo pacientov

Zvýšený nápor pacientov evidujú od konca minulého roka, kedy uzavreli interné oddelenie v Bánovciach nad Bebravou, vo Fakultnej nemocnici v Trenčíne.

„Situáciu sme riešili už v decembri minulého roka, od tohto obdobia pociťujeme aj nápor pacientov. Príjmovú internú ambulanciu sme rozšírili o jednu miestnosť. Aktuálne pracujeme na rozšírení interného oddelenia o ďalšie izby s lôžkami,“ informovala hovorkyňa Fakultnej nemocnice v Trenčíne Petra Nevláčilová.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Trenčín

Komerčné články

  1. Hyundai má neodolateľné zľavy. Ušetríte tisícky eur
  2. Čo bude toto leto in?
  3. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  4. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  5. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je
  6. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  7. Prémiové bankovníctvo je dnes o osobnom prístupe a inováciách
  8. Kam smerujú peniaze bohatých?
  1. Hyundai má neodolateľné zľavy. Ušetríte tisícky eur
  2. Dovolenka v Egypte: Kde sú pláže pre deti a kde podmorský život?
  3. Čo bude toto leto in?
  4. Najkrajšie letné túry, cyklotrasy, jazerá a pamiatky v Rakúsku
  5. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  6. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  7. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum
  8. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  1. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie 9 298
  2. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je 8 881
  3. Kam smerujú peniaze bohatých? 5 396
  4. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú 4 002
  5. Hyundai má neodolateľné zľavy. Ušetríte tisícky eur 3 535
  6. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum 3 324
  7. Dovolenka v Egypte: Kde sú pláže pre deti a kde podmorský život? 2 635
  8. Crème de la Crème štartuje už čoskoro 2 338
  1. František Kukura: Prekladač politických fráz do ľudskej reči časť 4.
  2. Anna Miľanová: Ľudia, myslím, často málokto rozozná čo je naozaj objav, senzácia. Lebo to neviete bez kriku, hádok...
  3. Lukáš Čelinák: Ekonomické dôsledky zbrojenia: Stimul bez pokroku
  4. Jozef Varga: Bi FicoSMER....
  5. Tomáš Vodvářka: Návštěva (povídka na neděli)
  6. František Kukura: Prekladač politických fráz do ľudskej reči časť 3.
  7. Branislav Hláčik: Nedotknuteľná - kapitola 3
  8. Peter Štefãnik: Stav Slovenska je predovšetkým vizitkou našich elít
  1. Viktor Pamula: Slovenský zväz ľadovej hanby 17 333
  2. Anna Brawne: Pridrahý Robo, nebolo tých klamstiev už dosť? 8 372
  3. Natália Milanová: Nové záchody na ministerstve kultúry smrdia. Poriadne smrdia. 8 261
  4. Ivan Čáni: Pobavený Fico ako nevinné batoľa. 8 000
  5. Branko Štefanatný: Hráči z KHL nie, Šatan nie! 7 089
  6. Ján Valchár: O Istanbule a vybrakovaných skladoch tankov 5 796
  7. Vladimír Čuchran: Správanie sa pri nákupoch. Až sa nabudúce v obchode zahľadíte na "krtkovanie" v potravinách. Možno návod, chvíľa na zamyslenie. Dôchodca v obchode. 5 782
  8. Vladimír Bojničan: Z výkalov bič neupletieš – ani keby opozícia zrovna začala znášať zlaté vajíčka 5 529
  1. Marian Nanias: X (Röntgenové) lúče, alebo Gama žiarenie? Aký je rozdiel...
  2. Marcel Rebro: Nebezpečný terorista s valaškou a mierumilovný rasista so samopalom
  3. Anna Brawne: Pán minister, to naše zdravotníctvo som už zachránila ja, preto je najvyšší čas, aby ste zo seba prestali robiť šaša!
  4. Roman Kebísek: Štefánikova priateľka Weissová o ňom: Je to dobyvateľ
  5. Radko Mačuha: Fico je kráľ politickej džungle.
  6. INESS: Energetická pomoc – adresnosť v nedohľadne
  7. Věra Tepličková: "I napriek tomu, že ste žena, buďte slušná."
  8. Radko Mačuha: Šmejdi" sa menia. Predražené hrnce nahradili politikou.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Trenčín - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Trenčín

Dieťatko je na prvý pohľad menšie, než bývajú novorodenci.

Prinášame vám prehľad novorodeniatok z trenčianskej a myjavskej pôrodnice. Ich fotky boli zverejnené v tlačených novinách MY Trenčín.


Študentskú firmu TEArapia zastupoval päťčlenný manažment spolužiačok.

Originálne pleťové masky na bylinkovom základe otestovali najskôr na sebe študentky, ich rodiny i pedagogický zbor.


Slávny Naganský expres oddychuje v Leteckom múzeu v Kunoviciach

V útrobách slávneho Naganského expresu sa jeho návštevníci najviac zaujímajú o to, kde sedel Jaromír Jágr či Dominik Hašek.


Korzo Soblahovská.

Pozrite si zábery z podujatia, ktoré premenilo dopravou vyťaženú ulicu na pešiu zónu s moderným mestským trhom a množstvom podujatí.


  1. František Kukura: Prekladač politických fráz do ľudskej reči časť 4.
  2. Anna Miľanová: Ľudia, myslím, často málokto rozozná čo je naozaj objav, senzácia. Lebo to neviete bez kriku, hádok...
  3. Lukáš Čelinák: Ekonomické dôsledky zbrojenia: Stimul bez pokroku
  4. Jozef Varga: Bi FicoSMER....
  5. Tomáš Vodvářka: Návštěva (povídka na neděli)
  6. František Kukura: Prekladač politických fráz do ľudskej reči časť 3.
  7. Branislav Hláčik: Nedotknuteľná - kapitola 3
  8. Peter Štefãnik: Stav Slovenska je predovšetkým vizitkou našich elít
  1. Viktor Pamula: Slovenský zväz ľadovej hanby 17 333
  2. Anna Brawne: Pridrahý Robo, nebolo tých klamstiev už dosť? 8 372
  3. Natália Milanová: Nové záchody na ministerstve kultúry smrdia. Poriadne smrdia. 8 261
  4. Ivan Čáni: Pobavený Fico ako nevinné batoľa. 8 000
  5. Branko Štefanatný: Hráči z KHL nie, Šatan nie! 7 089
  6. Ján Valchár: O Istanbule a vybrakovaných skladoch tankov 5 796
  7. Vladimír Čuchran: Správanie sa pri nákupoch. Až sa nabudúce v obchode zahľadíte na "krtkovanie" v potravinách. Možno návod, chvíľa na zamyslenie. Dôchodca v obchode. 5 782
  8. Vladimír Bojničan: Z výkalov bič neupletieš – ani keby opozícia zrovna začala znášať zlaté vajíčka 5 529
  1. Marian Nanias: X (Röntgenové) lúče, alebo Gama žiarenie? Aký je rozdiel...
  2. Marcel Rebro: Nebezpečný terorista s valaškou a mierumilovný rasista so samopalom
  3. Anna Brawne: Pán minister, to naše zdravotníctvo som už zachránila ja, preto je najvyšší čas, aby ste zo seba prestali robiť šaša!
  4. Roman Kebísek: Štefánikova priateľka Weissová o ňom: Je to dobyvateľ
  5. Radko Mačuha: Fico je kráľ politickej džungle.
  6. INESS: Energetická pomoc – adresnosť v nedohľadne
  7. Věra Tepličková: "I napriek tomu, že ste žena, buďte slušná."
  8. Radko Mačuha: Šmejdi" sa menia. Predražené hrnce nahradili politikou.

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu