Utorok, 15. jún, 2021 | Meniny má VítKrížovkyKrížovky

Dukla bodovala v Detve naplno

"Vojaci" sa víťazstvom posunuli v tabuľke na tretie miesto a pripravili domácim prvú prehru po piatich víťazstvách v sérii. Detva zostáva posledná.

ilustračnéilustračné (Zdroj: TASR)

DETVA. Prvá tretina patrila jednoznačne domácim, ktorí vstúpili do zápasu aktívnejšie a vôbec sa favorizovaného súpera nezľakli. Prvých päť minút hostí zavreli vo vlastnom pásme a tí sa len sporadicky dostávali do protiútokov.

Pozorná obrana Trenčanov nedovolila domácim skórovať a šance Belluša, Videlku a Milého zneškodnil brankár Valent. Prvú vyloženú šancu na otvorenie skóre mal Varga, ktorý tiesnený Kuklevom nedokázal usmerniť puk za chrbát Hacketta.

Prečítajte si tiež: Africkí futbalisti majú oproti Slovákom výhodu, hovorí tréner Trenčína Cifranič Čítajte

Na opačnej strane sa ocitol v gólovej príležitosti Žilka, ale minul odkrytú bránku ležiaceho Valenta. Veľkú príležitosť na otvorenie skóre dostali domáci po vylúčení Bačíka a Radivojeviča, ale skoro dvojminútovú presilovku o dvoch hráčov nedokázali využiť.

Po presilovke naďalej dobíjali trenčiansku bránu, z ponúknutých príležitostí nedokázali skórovať Ščurko ani Belluš. Na opačnej strane sa ešte dobre mierenou strelou prezentoval Hossa, ale ani tá gólom neskončila a do šatní tak oba tímy odchádzali za vyrovnaného stavu 0:0.

Druhá tretina priniesla divácky atraktívny hokej vo vysokom tempe, s množstvom osobných súbojov. Šance sa striedali na oboch stranách, ale obrovské príležitosti Radivojeviča a na druhej strane Videlku gól nepriniesli.

Zlomový moment priniesla 32. minúta, kedy dostali hostia príležitosť prvej presilovej hry a tú aj využili už po 45. sekundách gólom Sojčíka.

O 30 sekúnd neskôr sa mohli domáci vrátiť do zápasu, na opačnej strane bol za hru zo zdvihnutou hokejkou potrestaný Romančík a o minútu a pol aj Mikula.

Detva sa dostala do viacerých vyložených šancí, ale Milý, ktorý bol niekoľko sekúnd úplne osamotený pred Valentom, a neskôr ani Videlka a Murček skórovať nedokázali. Trenčania si už svoj náskok ubránili a do poslednej tretiny išli s jednogólovým náskokom.

Do nej nastúpili domáci s jednoznačným cieľom vyrovnať, ale hneď v úvode ich zabrzdilo vylúčenie Fekiača. Snahu domácich hostia kontrolovali pozornou hrou v obrane a nepúšťali Detvanov do šancí na vyrovnanie.

Poslednú tretinu poznačilo časté kúskovanie hry, čo ale viac nahrávalo hosťom. Domáci sa ešte v závere pokúsili o vyrovnanie v hre bez brankára, ktoré prinieslo gól Trenčanom v poslednej sekunde z hokejky Bezúcha.

Pavel Igríni, tréner Detvy: "Naši hráči podali opäť veľmi kvalitný výkon, myslím, že Trenčínu sme boli viac ako vyrovnaný súper a zaslúžili sme si zápas dostať do predĺženia, ale bez gólu sa doma nevyhráva. S výkonom, nasadením a bojovnosťou, aj s hernou kvalitou som ale spokojný."

Peter Oremus, tréner Trenčína: "Pre nás to bol veľmi dôležitý zápas, pretože dnes sme tie body potrebovali. Zápas bol veľmi ťažký, z víťazstva sa tešíme a ako hovorím, dnes sme sem išli jednoznačne získať tri body a to sa nám podarilo."

HC 07 Detva - HK Dukla Trenčín 0:2 (0:0,0:1, 0:1)
Góly 33. Sojčík (Holenda, Hossa), 60. Bezúch. Rozhodovali: Štefík, Stano, Gajan, Gavalier, vylúčení: 3:6, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 546 divákov

Detva: Hackett, Jendroľ, Vyskoč, Murček, Surovka, Róth, Žilka, Sitnikov, Kuklev, Šimon, Macejko, Chovan Mar., Nagy, Ščurko, Gachulinec, Belluš, Videlka, Surový, Fekiač Piačka, Andrisík, Milý

Trenčín: Bohunický, Švec, Varga, Gašparovič, Romančík, Mikula, Sádecký, Deveaux, Dlouhý, Valent, Hudec, Hiadlovský, Bačík, Pač, Hossa, Hecl, Pardavý, Radivojevič, Bezúch, Holenda, Themár, Sojčík