Zverenci trénera Petra Oremusa prehrali pod Dubňom.

(Zdroj: TASR)

MsHK DOXXbet Žilina – HK Dukla Trenčín 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Góly:
33. Kozák (Pospíšil, M. Tvrdoň), 36. M. Tvrdoň (Kozák, Pospíšil) - 8. Mikula (Ölvecký). Rozhodovali: T. Orolin, Snášel – Bogdaň, Gavalier, vylúčení: 6:6, navyše: Bohunický (Trenčín) 10 minút za bitku, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 1003 divákov

Žilina: Tomek – P. Mikuš, Kozák, Andersons, Juraško, Mazanec, Hatala, Mich. Roman, Mendrej – Pospíšil, R. Hruška, M. Tvrdoň – Konečný, Holovič, Klimenta - J. Jurík, Ondruš, Švihálek – Rogoň, Húževka, Stupka

Trenčín: Hiadlovský – L. Romančík, Frühauf, Cebák, Holenda, Bohunický, Bačík, Pač – Bezúch, Ölvecký, Hossa – Sojčík, Sádecký, T. Varga – M. Hecl, R. Dlouhý, Mikula – D. Hudec, J. Pardavý ml., J. Švec

Žilinčania zamiešali zložením útokov, hosťom zase pribudli do zostavy hráči z bratislavského Slovana Sádecký, Hecl a Bačík. Domáci pôsobili v úvodnej desaťminútovke zakríknuto a v 8. minúte inkasovali, keď vylúčenie Kozáka potrestal štyri sekundy pred jeho návratom na ľad pri ľavej žrdi dôrazný Mikula. "Vlci" mohli vyrovnať v presilovke v 12. minúte, ale na prekonanie Hiadlovského nenašli recept. Do ďalšej početnej výhody, dokonca na 15 sekúnd aj dvojnásobnej sa dostali potom hostia, Tomek však všetko zlikvidoval. Hostia však naďalej tvrdili muziku, držali domácich ďaleko od vlastnej bránky a Švec s Pardavým mohli zvýšiť ich náskok.

Prečítajte si tiež: Dukla vybojovala víťazstvo nad majstrom z Bystrice Čítajte

V druhej tretine mal síce Trenčín viac z hry, ale svoj chudobný náskok aj napriek niekoľkým sľubným šanciam nedokázal zvýšiť, pretože Tomek bol pozorný. Žilinčania si zase nepomohli ani presilovkou, ktorú hrali od 25. minúty, ale v tej ďalšej už dokázali vyrovnať. Cebáka v 33. minúte poslal po 19 sekundách pobytu na trestnej lavici späť do hry Kozák, keď zakončil kombináciu domácich. Aj v ďalšej početnej výhode Žilina skórovala, tentoraz zakončil dobrú spoluprácu Tvrdoň a poslal svoj tím prvýkrát do vedenia. Trenčín mohol vyrovnať hneď vzápätí, no presilovka sa mu aj vďaka obetavej hre "vlkov" nevydarila a tak šli na druhú prestávku spokojnejší domáci.

Prečítajte si tiež: Kapitán výberu Tipsport Ligy bude Radivojevič, trénerom Pardavý Čítajte

Trenčania chceli v záverečnej tretine minimálne vyrovnať, ale dlho sa im to nedarilo. Navyše sa od 45. minúty museli brániť presilovke Žiliny. Prežili ju a do výhody sa o niekoľko minút dostali aj oni, lenže nastrelili v nej iba hornú žŕdku vďaka Ölveckému. "Vlci" mohli v oslabení dokonca zvýšiť vedenie, ale Švihálek situáciu 2 na 1 nevyriešil najlepšie. Vojaci v záverečnej desaťminútovke tlačili domácich a snažili sa o vyrovnanie, Tomek však aj s prispením obetavých spoluhráčov odolával. Dve minúty pred koncom Varga nastrelil Tomeka iba do masky a tréner Oremus nechal následne po oddychovom čase Hiadlovského 111 sekúnd pred koncom na striedačke. Dukla sa snažila o vyrovnanie, ale jej tlak neprišiel a "vlci" si tesné víťazstvo ubránili.