Streda, 20. február, 2019 | Meniny má Lívia

Vojaci prehrali aj pod Tatrami

Hokejisti trenčianskej Dukly sa herne trápia, prehrali aj s mužstvom Popradu.

(Zdroj: ILUSTR. FOTO: SITA)

POPRAD. Ako prví v Poprade udreli hostia prakticky z prvej súvislejšej akcie. Fruhaufovo nahodenie Corbeil iba vyrazil pred seba, dorážku Vargu síce zastavila žrď, ale Sojčík už puk upratal do siete - 0:1. Gól ešte musel potvrdiť videorozhodca.

Prečítajte si tiež: Prišiel som prekvapiť maminu, smeje sa Marko Daňo

Trenčania sa z jednogólového vedenia netešili dlho. Už o minútu totiž so šťastím vyrovnal Matúš Paločko a v Poprade sa opäť telefonovalo. I tento zásah však videorozhodca odobril a bolo vyrovnané.

Na konci 8. minúty putoval na trestnú lavicu Olvecký. Ponúknutú presilovku "kamzíci" využili už po šiestich sekundách, keď po buly vypálil od modrej McDowell - 2:1. Medzi súpermi to miestami poriadne iskrilo. Po jednom z nešetrných zákrokov zostal na ľade ležať domáci Heizer.

Domácich čakala v druhej tretine studená sprcha. Najprv sa po chybnej rozohrávke Corbeila ocitol vo výhodnej palebnej pozícii Dlouhý, popradský brankár však svoju chybu pohotovým zákrokom napravil. Trest prišiel v 26. minúte, keď Popradčania prepadli v útoku.

Po Olveckého zakončení sa puk odrazil k osamotenému Gašparovičovi, ktorý už nemal problém skórovať. O necelú minútu už hostia viedli. V neprehľadnej situácii sa puk ideálne dostal do jazdy Švecovi a "vojaci" otočili skóre vo svoj prospech. Domácich vývojstretnutia zaskočil a na ľade sa iba hľadali. Zo strany hostí to navyše nebolo všetko. Po ďalšej neprehľadnej situácii sa pred bránkoviskom najlepšie zorientoval Mikula - 2:4.

"Kamzíci" sa zmohli na odpoveď tesne pred odchodom na druhú prestávku. Autorom tretieho gólu Popradu sa stal obranca Petrán. Späť do hry dostal domácich na konci 46. minúty Matej Paločko pri hre 4 na 4, keď trafil odkrytú časť Valentovej bránky - 4:4.

V následnej presilovej hre zazvonil na Corbeilovu konštrukciu bránky Gašparovič. Desať minút pred koncom riadneho hracieho času prišla Dukla o Olveckého, ktorý po protestoch predčasne putoval pod sprchy.

Ponúknutú početnú výhodu Poprad dokonale zúžitkoval. Buc z pravého kruhu prepálil Valenta a vrátil domácim vedenie - 5:4. Hosťujúca lavička na obrat skóre zareagovala oddychovým časom.

Z optického tlaku "vojaci" už pre obetavosť popradských hráčov nič nevyťažili.

Trenčínu nepomohla ani záverečná hra bez brankára.

HK Poprad - Dukla Trenčín 5:4 (2:1, 1:3, 2:0)
Góly: 3. Matúš Paločko, 8. McDowell (Buc, Svitana), 40. Petran (McDowell), 46. Matej Paločko (Abdul), 51. Buc (McDowell, Svitana) 2. Sojčík (Varga, Frhauf), 26. Gašparovič (Olvecký), 27. Starosta (Pardavý), 29. Mikula. Rozhodovali: Kalina, Holm Bogdaň, Smrek,
vylúčení: 4:5, navyše: Olvecký (Trenčín) 10+10 minút za nešportové správanie, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, 1338 divákov

Poprad: Corbeil Brejčák, McDowell, Davydov, Petran, Ježek, Dinda, Fabian, Krempaský Svitana, Mlynarovič, Hvila Abdul, Heizer, Buc Lichanec, Vartovník, Bondra Paločko ml., Kundrík, Paločko
Trenčín: Valent Starosta, Romančík, Fruhauf, Bohunický, Holenda, Pač, Themár Gašparovič, Olvecký, Bezúch Varga, Ružička, Sojčík Mikula, Dlouhý, Deveaux Švec, Pardavý, Hudec Smolka.

1. Slovensko má zasiahnuť robotizácia
  2. Viete, aké sú najlepšie možnosti sporenia pre mladých?
  3. Trápi vás chrípka alebo prechladnutie? Vieme, ako s nimi zatočiť
  4. Lídri farmárov? Jeden je spájaný so zločinom. A druhý?

V Trenčíne i Veľkej Ide platí upozornenie na smogovú situáciu

Hrozba smogu je opäť realitou, tentoraz v Trenčíne a Veľkej Ide.

Prezidentskí kandidáti vyrazili vlakom, aby spolu diskutovali

Diskusia prezidentských kandidátov vo vlaku.

Mladé talenty končia s cyklistikou, pretože nám chýbajú profesionálne tímy, tvrdí Milan Barényi

Je majstrom sveta v cyklokrose. Tridsaťtri kilometrov do práce a späť chodí na bicykli.