NOVÉ MESTO NAD VÁHOM. V rámci slávnostného programu Javorina, Javorina a pravidelného stretnutia podjavorinských rodákov sa oceňovali osobnosti, ktoré svojou dlhoročnou prácou zviditeľnili región Podjavoriny na celom Slovensku i za jeho hranicami. Toto podujatie sa každoročne koná od roku 1997. Okrem titulu Významná osobnosť Podjavoriny získali dvaja podjavorinskí rodáci Ďakovný list. Už tradične sa udeľoval aj titul Kvalitný produkt Podjavoriny.
Titul Významná osobnosť Podjavoriny získali:
Jozef Dvorštiak, protifašistický bojovník, za dlhoročnú prácu v Slovenskom zväze protifašistických bojovníkov
V roku 1969 začal slúžiť v Spojovacom učilišti v Novom Meste nad Váhom - najskôr ako zástupca, potom ako náčelník učebnej skupiny. Podieľal sa na výchove nových dôstojníkov a práporčíkov spojovacieho vojska. V tomto období niekoľko mesiacov pôsobil aj ako vojenský expert v Sýrii. V rokoch 1976 - 1982 pôsobil na Vysokej vojenskej škole v Liptovskom Mikuláši, kde zastával post zástupcu náčelníka katedry a od roku 1979 náčelníka Spojovacej fakulty. Záslužná je jeho angažovanosť v rôznych spoločenských organizáciách: pôsobí ako podpredseda Klubu zväzu vojakov SR, je členom Klubu a Jednoty dôchodcov, členom Oblastného výboru Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov v Novom Meste nad Váhom, je vo výbore miestnej organizácie Slovenského rybárskeho zväzu, vedie Základnú organizáciu diabetikov v Novom Meste nad Váhom.
Roman Polák, režisér, za mimoriadny prínos k rozvoju divadelného umenia v oblasti réžie
Známy režisér prežil detstvo v Novom Meste nad Váhom. Po absolvovaní štúdií pôsobil dva roky v činohre Štátneho divadla Košice a sedem rokov ako režisér a umelecký šéf v Divadle SNP v Martine. Významná bola aj jeho spolupráca s Divadlom A. Bagara v Nitre a najmä s Divadlom Astorka- Korzo ´90, kde pôsobil ako režisér, neskôr ako umelecký šéf. Na poste riaditeľa činohry SND v Bratislave bol v rokoch 2006 - 2008 a v rokoch 2013 - 2017. O spoluprácu s ním prejavili záujem aj divadlá v zahraničí: v estónskom Talline, v Chicagu a v Paríži, v Brne a Prahe . Počas režijnej práce vytvoril viac ako sto inscenácií na slovenských, českých a zahraničných scénach a upravil množstvo divadelných hier. Je autorom hry Kentauri, ktorá patrí k najlepším divadelným textom moderného divadla u nás. Z množstva jeho inscenácií vynikajú tituly Rómeo a Júlia, Cyrano z Bergeracu, Kupec benátsky, Ujo Váňa, Kráľ sa zabáva, Tri sestry, Anna Kareninová, Nevesta hôľ, Bačova žena, ale aj Kafkov Proces i Molierov Úbohý lakomec. Okrem divadelnej réžie sa venuje aj filmovej réžii.

Marta Sládečková, herečka, za prínos k rozvoju divadelného a filmového umenia
Po maturite na novomestskom gymnáziu vyštudovala odbor herectvo na Divadelnej fakulte VŠMU v Bratislave. Svoju kariéru začínala v roku 1981 v Divadle SNP v Martine, kde stvárnila mnohé zaujímavé postavy. Ďalšou hereckou zastávkou sa v rokoch 1987 - 1993pre ňu stalo divadlo Andreja Bagara v Nitre. V roku 1993 zakotvila v Divadle Astorka- Korzo ´90, kde sa predstavila v divácky úspešných inscenáciách. V minulosti hosťovala aj na Novej scéne v Bratislave a v štúdiu L+S. Svoje herecké ambície napĺňa nielen na divadelných doskách, ale aj vo filme a v televízii. Doteraz stvárnila množstvo žánrovo rôznorodých - komediálnych i dramatických postáv a osvedčila sa aj v muzikálovom žánri. Záujem o ňu majú nielen slovenskí, ale aj českí filmoví a televízni tvorcovia. Disponuje prirodzeným hereckým talentom a vysokou profesionalitou. V stvárňovaných postavách je svojská, prirodzená a presvedčivá.
Peter Šolek, vedec, za vedecko-výskumnú a riadiacu činnosť v oblasti aplikovanej mechaniky a mechatroniky
Po maturite na Strednej priemyselnej škole strojníckej v Novom Meste nad Váhom študoval na Strojníckej fakulte Slovenskej vysokej školy technickej v Bratislave. Po ukončení vysokoškolského štúdia zostal verný svojej alma mater. Ako vysokoškolský pedagóg má v pracovnej náplni aj výskum a publikácie. Pri výskume spolupracoval aj so zahraničnými univerzitami. Od roku 2007 stojí na čele Ústavu aplikovanej mechaniky a mechatroniky - pracoviska Strojárskej fakulty STU, do roku 2015 ako riaditeľ, v súčasnosti ako vedúci Ústavu. Je autorom a spoluautorom publikácií, príspevkov v zborníkoch a kapitol vo vysokoškolských učebniciach a monografiách. V roku 2010 získal prvé miesto za publikácie podľa Hirschovho indexu medzi strojníckymi fakultami na Slovensku, čo dokumentuje význam prínosu jeho práce do slovenskej vedy.

Ďakovný list získal Ľubomír Malec za dlhoročnú obetavú prácu v ochotníckom divadle v Novom Meste nad Váhom a Elena Vrablicová za dlhoročnú záslužnú pedagogicko - výchovnú a riadiacu prácu v školstve.
Titul Kvalitný produkt Podjavoriny získala spoločnosť TRW Automotive (Slovakia) s.r.o., Nové Mesto nad Váhom, za zásluhy o hospodársky rozvoj a podporu v zamestnanosti v meste a regióne.