Piatok, 20. júl, 2018 | Meniny má Iľja Eliáš

Dukla doma vysoko prehrala

Trenčianski hokejisti podľahli hosťom z Detvy 2:5.

(Zdroj: ILUSTR. FOTO: TASR/AP)

TRENČÍN. Obojstranne vlažnejší úvod zápasu nepriniesol šance, až v 10. minúte domáci Varga nastrelil žŕdku. Vedenia sa ako prví ujali hosia, keď v 12. minúte zblízka zavesil nekrytý Sitnikov.

Navyše onedlho ich náskok zvýraznil dorážkou Gašpar. Trenčín kontroval ešte v tej istej minúte, do pootvorenej bránky pohotovo skóroval Deveaux.

Potom sa hra o niečo viac rozprúdila, domáci sa snažili o vyrovnanie, ale aktívni a zdravo dotieraví hostia v 24. minúte opäť gólovo odskočili.

Milý vrátil vyrazený puk do odkrytej siete. Ani tento náskok Detve dlho nevydržal, pretože v 29. minúte Frhauf delovkou zužitkoval presilovku. Už o minútu však nahodený puk spoza trenčianskej bránky prekvapujúco skončil v nej a bolo 2:4.

Bojovný súboj už v prostrednej časti ďalšiu zmenu skóre neponúkol, hoci snaha obom tímom nechýbala.

V tretej tretine sa herne nervózni domáci snažili búšiť do súperových hradieb, Detvania sa však umne bránili a napokon si z ľadu papierového favorita odviezli síce nečakané, ale zaslúžené víťazstvo.

V 57. minúte ho prikrášlil po nájazde počas oslabenia Ščurko.

HK Dukla Trenčín - HC 07 Orin Detva 2:5 (1:2, 1:2, 0:1)
Góly: 15. Deveaux, 29. Frhauf (R…žička, Varga) - 12. Sitnikov (Gašpar, Murček), 15. Gašpar, 24. Milý (Mat. Chovan), 30. Ščurko, 57. Ščurko (Murček). Rozhodovali: Goga (SR), Kincses (Maď.) - M. Orolin, Nagy (Maď.), vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia 0:1, 2310 divákov

Dukla Trenčín: Valent Bohunický, Starosta, Cebák, Frhauf, Romančík, Holenda, Pač Varga, Olvecký, Radivojevič Sádecký, Ružička, Bezúch Hecl, Dlouhý, O. Mikula Deveaux, Pardavý ml., Sojčík
HC 07 Detva: Hackett Martin Chovan, Kuklev, F. Fekiač, Sládok, Šimon, Macejko, Jendroľ, Gachulinec Gašpar, Surovka, Sitnikov Milý, Matúš Chovan, Belluš Videlka, Murček, Ščurko Tibenský, Surový, Žilka

Peter Oremus, tréner Trenčína: "Tie veci, ktoré nám v tomto zápase nefungovali, si musíme rozobrať najmä sami medzi sebou. Tak, ako sme vedeli v predchádzajúcich stretnutiach zvíťaziť, tak sa musíme vedieť postaviť aj k tomu, že dnes bol súper lepší a vyhral zaslúžene."

Ivan Dornič, tréner Detvy: "Na zápas prvého s posledným sme sa zodpovedne pripravovali a pred súperom sme mali rešpekt. Hráči k zápasu pristúpili svedomito, pričom veľa energie im dodalo aj naše posledné víťazstvo nad Žilinou. Hráči splnili všetko, čo sme si povedali a najmä sa vyvarovali zbytočných chýb, po ktorých sme predtým inkasovali góly. Samozrejme, som rád za toto víťazstvo, ale jedna lastovička leto nerobí. Musíme bojovať ďalej a pokúsiť sa o zázrak."

1. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  2. Špeciálna príloha: Krížovky na leto
  3. Šesť dôvodov, prečo sa oplatí cestovať do Ruska
  4. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  5. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  6. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  7. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  8. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  7. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  8. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  9. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!

Za drogovú činnosť dostali niekoľkoročné tresty

Vlani koncom januára urobili kukláči aj v našom regióne protidrogovú akciu. Zadržali pri nej sedem ľudí. Traja z nich už trest poznajú.

V sobotu pokračuje púť na Skalke

Na Skalke pri Trenčíne sa bude tento víkend konať púť k svätým Andrejovi-Svoradovi a Beňadikovi, ktorí sú patrónmi nitrianskeho biskupstva.

Dubnická vysoká škola žaluje ministerstvo, nesúhlasí s akreditáciami

Škola nesúhlasí so systémom prideľovania akreditácií a hodnotením zo strany Akreditačnej komisie.

Šemrinec chce postúpiť aj cez Górnik

Trenčín v odvete remizoval s Budučnosťou Podgorica (1:1). Vo štvrtok nastúpi v zápase druhého predkola Európskej ligy UEFA na pôde Górniku Zabrze.