Streda, 26. september, 2018 | Meniny má Edita

Dukla doma vysoko prehrala

Trenčianski hokejisti podľahli hosťom z Detvy 2:5.

(Zdroj: ILUSTR. FOTO: TASR/AP)

TRENČÍN. Obojstranne vlažnejší úvod zápasu nepriniesol šance, až v 10. minúte domáci Varga nastrelil žŕdku. Vedenia sa ako prví ujali hosia, keď v 12. minúte zblízka zavesil nekrytý Sitnikov.

Navyše onedlho ich náskok zvýraznil dorážkou Gašpar. Trenčín kontroval ešte v tej istej minúte, do pootvorenej bránky pohotovo skóroval Deveaux.

Potom sa hra o niečo viac rozprúdila, domáci sa snažili o vyrovnanie, ale aktívni a zdravo dotieraví hostia v 24. minúte opäť gólovo odskočili.

Milý vrátil vyrazený puk do odkrytej siete. Ani tento náskok Detve dlho nevydržal, pretože v 29. minúte Frhauf delovkou zužitkoval presilovku. Už o minútu však nahodený puk spoza trenčianskej bránky prekvapujúco skončil v nej a bolo 2:4.

Bojovný súboj už v prostrednej časti ďalšiu zmenu skóre neponúkol, hoci snaha obom tímom nechýbala.

V tretej tretine sa herne nervózni domáci snažili búšiť do súperových hradieb, Detvania sa však umne bránili a napokon si z ľadu papierového favorita odviezli síce nečakané, ale zaslúžené víťazstvo.

V 57. minúte ho prikrášlil po nájazde počas oslabenia Ščurko.

HK Dukla Trenčín - HC 07 Orin Detva 2:5 (1:2, 1:2, 0:1)
Góly: 15. Deveaux, 29. Frhauf (R…žička, Varga) - 12. Sitnikov (Gašpar, Murček), 15. Gašpar, 24. Milý (Mat. Chovan), 30. Ščurko, 57. Ščurko (Murček). Rozhodovali: Goga (SR), Kincses (Maď.) - M. Orolin, Nagy (Maď.), vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia 0:1, 2310 divákov

Dukla Trenčín: Valent Bohunický, Starosta, Cebák, Frhauf, Romančík, Holenda, Pač Varga, Olvecký, Radivojevič Sádecký, Ružička, Bezúch Hecl, Dlouhý, O. Mikula Deveaux, Pardavý ml., Sojčík
HC 07 Detva: Hackett Martin Chovan, Kuklev, F. Fekiač, Sládok, Šimon, Macejko, Jendroľ, Gachulinec Gašpar, Surovka, Sitnikov Milý, Matúš Chovan, Belluš Videlka, Murček, Ščurko Tibenský, Surový, Žilka

Peter Oremus, tréner Trenčína: "Tie veci, ktoré nám v tomto zápase nefungovali, si musíme rozobrať najmä sami medzi sebou. Tak, ako sme vedeli v predchádzajúcich stretnutiach zvíťaziť, tak sa musíme vedieť postaviť aj k tomu, že dnes bol súper lepší a vyhral zaslúžene."

Ivan Dornič, tréner Detvy: "Na zápas prvého s posledným sme sa zodpovedne pripravovali a pred súperom sme mali rešpekt. Hráči k zápasu pristúpili svedomito, pričom veľa energie im dodalo aj naše posledné víťazstvo nad Žilinou. Hráči splnili všetko, čo sme si povedali a najmä sa vyvarovali zbytočných chýb, po ktorých sme predtým inkasovali góly. Samozrejme, som rád za toto víťazstvo, ale jedna lastovička leto nerobí. Musíme bojovať ďalej a pokúsiť sa o zázrak."

1. Záujem o Jarabinky rastie, lákajú na zaujímavé prvenstvo
  2. Luxus a starnúca populácia. Toto sú aktuálne biznisové trendy
  3. Škola fantázie v Tatralandii. Keď učenie dokáže baviť
  4. SME.sk môžete teraz čítať aj bez reklamy
  5. Dobro, kľúč ku šťastnému osudu
  6. Chcete investovať a zároveň sporiť s 3% úrokom?
  7. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  8. Hlasujte za Cenu verejnosti v súťaži Učiteľ Slovenska!
  9. Nášmu telu stačí iba málo vitamínov
  10. Podnikajte múdro, skúste služby profesionálneho call centra
  2. SME.sk môžete teraz čítať aj bez reklamy
  4. Brieždenie pod lomenicou
  7. Luxus a starnúca populácia. Toto sú aktuálne biznisové trendy
  8. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?

LED osvetlenie prináša množstvo výhod, ktoré ocenia domácnosti aj firmy

Technológie sa neustále vyvíjajú a prichádzajú nové metódy a postupy, ktoré znižujú emisie, no mnoho ľudí o nich ešte stále netuší. Dobrým príkladom je aj LED osvetlenie.

Za vzor si ma neberte, hovorí mladým futbalistom Braňo Blaško

Nie je vhodný typ ako vzor pre mladých, no má talent od Boha. Taký je najlepší strelec VII. ligy Double Star Bet Sever Branislav Blaško.