Streda, 23. máj, 2018 | Meniny má Želmíra

Po dvoch prehrách konečne zverenci trénera Oremusa bodovali naplno.

(Zdroj: ILUSTR. FOTO: TASR/AP)

TRENČÍN. Dukla stratila v uplynulom kole vedúcu pozíciu. Úvod zápasu proti Novým Zámkom vyznel rozhárane. Ako prví sa do príležitosti dostali hostia.

Lotyšský legionár Saulietis sa ocitol sám pred Hiadlovským, no domáci gólman sa vyznamenal.

Prvú vážnejšiu príležitosť si Trenčania vypracovali v presilovej hre. Po Starostovej strele takmer dotlačil puk do siete Bezúch. V 13. minúte Vidovičovu chybu nepotrestal Olvecký s Vargom.

Vojakom sa úvodný gól zápasu podarilo streliť v početnej výhode. V 16. minúte tvrdá strela Starostu skončila na hornej žŕdke a od nej sa odrazila do bránky. Zaskočené Nové Zámky mohli pykať už o pár sekúnd.

Prečítajte si tiež:Pénzeš skončil ako generálny manažér Dukly. Odchádza do Rumunska

Samostatný nájazd Hecla však zlikvidoval Baroš. O tri minúty po úvodnom góle Trenčania pridali druhý. Novic v drese vojakov Ružička to urobil šikovne. Vychutnal si Baroša a Dukla viedla 2:0. Trenčania boli aj po prestávke lepším mužstvom.

Upokojujúci tretí gól pridal v závere 27. minúty Švec, ktorý ťažil z dobrej práce Gašparoviča a tvrdou ranou do hornej polovice bránky strelil krásny gól. Šancu na skorigovanie skóre mali Novozámčania v polovici stretnutia.

Hiadlovský však výborne zasiahol pred Cetkovským. Nasledujúcu desaťminútovku rozkúskovali časté vylúčenia, ktoré ku gólu neviedli. Vojaci v záverečnej tretine mohli pridať štvrtý gól. Varga sa ocitol sám pred brankárom.

Prečítajte si tiež:Štyria „vojaci“ v reprezentácii

Mal dostatok času na zakončenie, no jeho strela skončila iba na žŕdke. Novým Zámkom sa čestný úspech podarilo vsietiť v 52. minúte počas presilovej hry.

Po závare pred Hiadlovským sa puk odrazil k Saulietisovi a ten strelou z uhla uzavrel skóre na 3:1.

POVEDALI PO ZÁPASE:

Ján Pardavý, asistent trénera Trenčína: Mali sme síce do zápasu pomalší rozbeh, ale nakopla nás presilovka v prvej tretine, v ktorej sme sa ujali vedenia. Náš náskok sme potom ešte navýšili. Hrali sme poctivo až do desiatej minúty druhej tretiny, keď sme začali súperovi ponúkať viac šancí a v týchto fázach nás podržal brankár Hiadlovský. Až neskôr sme sa znova vrátili k našej hre. Darilo sa nám síce striedavo, ale v závere sme napriek zbytočnému oslabeniu vďaka našim skúsenostiam víťazstvo ubránili.

Ladislav Lubina, tréner Nových Zámkov: Vedeli sme, že nás čaká ťažký súper, ale napriek tomu sme chceli v Trenčíne získať nejaký ten bodík. Žiaľ, dva skraty jedného hráča v prvej tretine nás v našom úsilí zastavili. Vtedy sa rozhodlo o osude zápasu. Vypracovali sme si síce niekoľko veľmi dobrých gólových príležitostí, no tie sme nedokázali využívať. Preto je výsledok taký, aký je.

HK Dukla Trenčín HC Nové Zámky 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)

Góly: 16. Starosta (Radivojevič, Bezúch), 19. Ružička (Bezúch, Sojčík), 27. Švec (Gašparovič) 52. Saulietis (Zbořil, Šimun). Rozhodovali: Mllner, M. Novák - Synek, Kacej, vylúčení: 7:6, navyše: Mich. Novák (Nové Zámky) 10+DKZ za napádanie rozhodcov, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 2452 divákov.

Trenčín: Hiadlovský Bohunický, Starosta, Cebák, Fruhauf, Pač, Holenda, Špankovič, Themár T. Varga, Olvecký, Radivojevič Bezúch, Ružička, Sojčík Hecl, Dlouhý, Mikula Gašparovič, Pardavý, Švec

Nové Zámky: Baroš Salija, Látal, Plášil, Mich. Novák, Hruška, Vidovič, Šimek, Jass Cetkovský, Novotný, R. Varga Saulietis, Šimun, Zbořil Lorraine, Škoda, Lantoši Tužinský, Fábry, D. Novák