Trenčania brali z ľadu nováčika všetky body

Zverenci trénera Petra Oremusa zvládli nedeľňajší zápas na pôde Detvy.

Ilustračná fotografia.Ilustračná fotografia. (Zdroj: TASR)

HC 07 Detva - HK Dukla Trenčín 2:6 (0:3, 0:2, 2:1)
Zaujímavé stretnutie pod Poľanou sa ani poriadne nezačalo a Trenčania už viedli 1:0. Hneď v 2. minúte sa po strele Gašparoviča z dorážky pred Hackettom presadil Dlouhý. Domáci sa v nasledujúcich minútach snažili vyrovnať, ale útočná snaha ich hokejistov bola márna, a tak prišiel ďalší gól v ich sieti. V 11. minúte nahodenie z hokejky Cebáka tečoval Peter Ölvecký a hostia viedli už o 2 góly. O pár sekúnd zvýšil na 0:3 z pohľadu domácich Branko Radivojevič. Pred prestávkou sme už videli len zaujímavú šancu domácich, keď Surový trafil do odkrytej brány Trenčanov žrď. Do kabín sa tak išlo za stavu 0:3.

Prečítajte si tiež: Dukla na rozbehnutý Zvolen nestačila Čítajte

Druhá tretina sa začala presilovkou domácich, ktorí ju však vôbec nezahrali dobre. Ihneď po jej skončení sa navyše do šance dostal Mikula, ktorý bez problémov vsietil štvrtý gól svojho mužstva. Detvania pôsobili ako obarení vriacou vodou, naopak, hostia hrali krásny, oku lahodiaci hokej. V 29. minúte zvýšil na 5:0 z ich pohľadu Marcel Hossa. Tu sa však gólostroj hostí v 2. tretine zastavil. Domácim sa v tejto časti hry nepodarilo vyprodukovať nič zaujímavé, pretože pokračovali vo svojom neistom výkone z predchádzajúcej časti hry.

Do tretej tretiny sa nastupovalo za takmer rozhodnutého stavu, no iskierku nádeje pre domácich vykresal Sčurko, ktorý 8 sekúnd po začiatku tretej časti hry vsietil gól na 1:5. Detvania sa druhýkrát z gólu radovali v 46. minúte, keď na 2:5 zvýšil Michal Murček. Gól ešte musel odobriť videorozhodca, ale napokon bolo všetko v súlade s pravidlami. Domáci sa snažili streliť gól, ktorým by sa dotiahli na Trenčanov, ale v útočnej snahe pozabudli na zadné vrátka, a tak pykali. V 52. minúte sa druhýkrát v stretnutí presadil Marcel Hossa a bolo vymaľované.

Góly: 41. Ščurko (Surovka, Sládok), 46. Murček (Sládok) – 2. Dlouhý (Gašparovič), 11. Ölvecký (Cebák, Bezúch), 12. Radivojevič (Ölvecký), 25. Mikula (Gašparovič, Varga), 29. Hossa (Varga, Sojčík), 52. Hossa (Radivojevič). Rozhodovali: Lauff, Konc – Bogdaň, Korba – Findura, vylúčení: 6:7, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 326 divákov

HC 07 Detva: Hackett (Viarbitskij) – Sládok, Fekiač, Kuklev, Martin Chovan, Macejko, Vyskoč, Gachulinec, D. Jendroľ – Ščurko, Surovka, Abramov – Tibenský, Murček, Milý – Žilka, Matúš Chovan, Videlka – Piačka, Huňady, M. Surový

Dukla Trenčín: Valent (Hiadlovský) – Starosta, Themár, Cebák, Frühauf, Holenda, Bohunický, Špankovič, Pač – Bezúch, Ölvecký, Radivojevič – T. Varga, Sojčík, Marc. Hossa – Gašparovič, Dlouhý, Mikula – D. Hudec, Pardavý, Švec