Trenčianska nemocnica má staronových riaditeľov

Stranícki kandidáti na post medicínskeho riaditeľa nemocnice neuspeli.

Zľava generálny riaditeľ Fakultnej nemocnice v Trenčíne Marián Juruš, ekonomický riaditeľ Marek Šedík a Stanislav Pastva. Zľava generálny riaditeľ Fakultnej nemocnice v Trenčíne Marián Juruš, ekonomický riaditeľ Marek Šedík a Stanislav Pastva. (Zdroj: ERIK STOPKA)

TRENČÍN. Ministerstvo zdravotníctva zverejnilo výsledky výberového konania na posty vedenia Fakultnej nemocnice v Trenčíne. Generálnym riaditeľom trenčianskej fakultnej nemocnice sa stal Marián Juruš.

Marián Juruš bol poverený riadením nemocnice už od mája tohto roka, predtým pôsobil v bankovom sektore. Vo funkcii nahradil Stanislava Pastvu, ktorý sa v januári riadenia nemocnice vzdal.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Výberové konanie na generálneho riaditeľa Fakultnej nemocnice v Trenčíne sa uskutočnilo v októbri na ministerstve zdravotníctva.

SkryťVypnúť reklamu

Výberového konania sa zúčastnili dvaja uchádzači, Marián Juruš získal 171 bodov. O jeden bod menej získala Danka Kaššovicová, informuje na svojej stránke ministerstvo zdravotníctva.

Riaditeľ chce mať vyrovnané hospodárenie

Marián Juruš uspel s projektom stratégie rozvoja nemocnice. Jeho cieľom je vyrovnané hospodárenie organizácie, čo plánuje dosiahnuť najmä transparentným systémom obstarávania, ktorý zabezpečí úsporu nákladov na nákup materiálov a služieb.

V oblasti organizácie ľudských zdrojov plánuje pripraviť návrh na zmenu hodnotenia a motivovania zamestnancov.

Vyplácanie pohyblivej zložky mzdy by malo byť závislé od hospodárskeho výsledku nemocnice.

V projekte tiež popísal návody na efektívnejšiu prevádzku nemocnice, ktorej budovy sú v zlom technickom stave. Viaceré z nich má v najbližšom čase čakať rekonštrukcia.

SkryťVypnúť reklamu
Prečítajte si tiež: Nemocnica robí o parkovaní prieskum, ľudia sú kritickí Čítajte 

Fakultnú nemocnicu v Trenčíne vedie od mája nový štatutárny orgán – rada riaditeľov. Okrem generálneho riaditeľa by mal v nemocnici pôsobiť aj ekonomický a medicínsky riaditeľ.

O post ekonomického riaditeľa sa vo výberovom konaní uchádzali dvaja kandidáti, uspel Marek Šedík, ktorý bol ekonomickým riadením nemocnice poverený už v máji. V hodnotení získal 178 bodov pred Dankou Kaššovicovou, ktorá získala 170 bodov.

Stranícki kandidáti na post medicínskeho riaditeľa neuspeli

Výberového konania na post medicínskeho riaditeľa sa zúčastnili dvaja uchádzači – bývalý mestský poslanec za stranu Smer Stanislav Pastva, ktorý bol poverený riadením medicínskej časti nemocnice od marca tohto roka, a poslanec za SNS a zástupca primára a prednosta kliniky úrazovej chirurgie Jaroslav Ridoško.

SkryťVypnúť reklamu
Prečítajte si tiež: Lekár a poslanec SNS čelí obžalobe Čítajte 

V hodnotení projektu a písomného overenia odborných znalostí nezískali potrebný počet bodov. Minimálny počet bodov bol 135, Stanislav Pastva získal 97 a Jaroslav Ridoško 88 bodov.

„Vo výberovom konaní na post medicínskeho riaditeľa neuspel žiaden z uchádzačov. Na túto pozíciu bude vyhlásené nové výberové konanie, do ktorého sa môže prihlásiť každý, kto splní kvalifikačné predpoklady a požiadavky, teda aj neúspešní uchádzači,“ informovala hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová.

Rada riaditeľov bude mať aj napriek tomu naďalej troch členov.

„Z dôvodu neúspešného výberového konania bude pozíciu medicínskeho riaditeľa dočasne zastrešovať Stanislav Pastva. Na tejto pozícii bude od najdlhšie šesť mesiacov až do skončenia nového výberového konania,“ dodala Eliášová.

Rizikom môže byť rozrobená zodpovednosť

Analytik Inštitútu pre ekonomické a sociálne reformy INEKO Dušan Zachar považuje za slabiny nového systému riadenia nemocníc riziko, že kolektívne rozhodovanie prinesie rozdrobovanie zodpovednosti.

„Takto nebude jasné, kto má niesť akú zodpovednosť. Pozitívom je, ak budú mať títo vrcholoví manažéri rovnocenné postavenie, ťažšie sa budú korumpovať,“ povedal v marci Zachar.

To, či je tento model úspešný, ukáže podľa neho budúci rok.

„Výsledky za tento rok – či už hospodárske, alebo spokojnosti pacientov o kvalite zdravotníckej starostlivosti, ukážu, či to prinieslo reálny úžitok, alebo je to len kozmetická zmena,“ dodal Zachar.

V súčasnosti má Fakultná nemocnica Trenčín 17 lôžkových oddelení, 21 pracovísk spoločných vyšetrovacích a liečebných zložiek, 17 príjmových ambulancií, 45 samostatných odborných ambulancií a ďalšie odborné ambulancie, ktoré sú súčasťou oddelení.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Trenčín

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Tvorivé háčkovanie aj 30 otázok pre Hanu Gregorovú
  2. Lávové polia i skvostné pláže. Lanzarote je dôkazom sily prírody
  3. Budúci lesníci opäť v teréne: S LESY SR vysadia les novej generá
  4. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  5. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  6. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  7. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  8. Chcete dokonalé zuby? Čo vám reklamy nepovedia
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 102 911
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 21 690
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 11 471
  4. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 7 491
  5. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 6 665
  6. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 5 319
  7. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde 4 589
  8. Šaca - centrum robotickej chirurgie na východe Slovenska 4 522
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Trenčín - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Trenčín

Žilinské Sladkosti pre hostí o tom presviedčajú už 10 rokov.


Za jeden deň zistili viac ako dve desiatky priestupkov.


V blízkosti požiaru boli uskladnené približne tri kubické metre palivového dreva.


TASR
Jakubko

Nemusíte byť zdravotným klaunom, aby ste niekomu urobili krajší deň.


Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu