Dukla pohodlne vyhrala v Žiline

Zverenci trénera Petra Oremusa vyhrali v Žiline, rozhodla posledná tretina. Trenčín zvýšil svoj náskok na čele ligovej tabuľky už na 9 bodov.

(Zdroj: ILUSTR. FOTO: TASR)

ŽILINA. Siedma Žilina, posilnená o útočníka Mareka Tvrdoňa, chcela konečne po prvý raz v sezóne streliť gól Trenčínu a bodovať proti nemu, ale líder ju hneď v úvode dostal pod tlak.

Vďaka Tomekovi a obetavej obrane však vlci prežili aj presilovku a neskôr aj vyrovnali hru. Šancí však mali stále viac hostia, s koncovkou si však nepotykali, ako napríklad aj v 12. min. v presilovke Varga, ktorý sám pred Tomekom nedokázal prekonať žilinského gólmana.

O pár minút nedopravil do odkrytej brány puk ani Hossa a vojakom sa to takmer vypomstilo, keď práve Hossa musel za cenu faulu mariť tutovku Žiliny.

Vlci sa snažili o prekonanie Valenta, ten však odolával až do konca tretiny a prežil bez ujmy aj záverečnú šancu Handlovského. Trenčín začal druhú časť rovnako ako prvú a tentoraz sa už presadil aj gólovo.

Prečítajte si tiež: V Trenčíne nepotrebujú cudzincov. Aj preto na Slovensku dominujú Čítajte

Tomas nedokázal vyviezť puk z pásma, ten sa dostal k Hossovi a skúsený útočník spomedzi kruhov otvoril skóre. O minútu mali domáci šancu na vyrovnanie, ale novic v žilinskom tíme Tvrdoň nepremenil na gól dobrú prihrávku Stupku v situácii 2 na 1. Trenčania získali hernú istotu, mali viac z hry, no vlci po šanci E. Šveca v 27. min. ožili a chceli vyrovnať.

Postupne sa dostávali do viacerých dobrých príležitostí, Valent bol často v permanencii a v 33. min. ho od vyrovnania zachránila žrď.

Následne hrali domáci aj presilovku, no nič z nej nevyťažili a hostia pohodlne udržali najtesnejší náskok. Oveľa lepšia zo žilinskej strany bola početná výhoda od 37. do 39. min., ale vojaci obetavosťou a Valent dobrými zákrokmi nedovolili Žiline vyrovnať.

Vlci v úvode záverečnej tretine nadviazali na dobrý výkon z druhej časti a v 44. min. po Chaloupkovej strele od modrej dostal zblízka puk za Valenta Švihálek. Domáci však potom sami ponúkli Trenčínu šancu získať vedenie späť, a ten to aj využil. Harant zbytočne fauloval a po siedmich sekundách presilovky a 50 sekúnd po vyrovnávajúcom góle poslal hostí do vedenia Olvecký. Vojaci boli pri chuti a v 47. min. zvýšil na 3:1 pre hostí Pardavý.

Vyburcovať svojich sa snažil 10 minút pred koncom v pästnej výmene s obrancom Pačom Jurík, ktorý nakoniec dostal svojho vyššieho protivníka na ľad, ale obom bitkárom museli potom krvavé zranenia ošetrovať doktori. Vlci sa snažili vyrovnať, ale Trenčín náskok pozorne bránil a nedovolil im pomýšľať na gól.

Prečítajte si tiež: Chceme sa posunúť vyššie a bojovať o špicu, hovorí Pénzeš Čítajte

Tri minúty pred koncom sa domáci odhodlali k hre bez brankára, ale po polminúte využil ich chybu Sojčík a do prázdnej brány rozhodol o výhre Trenčanov. Holovič síce v 59. min. ešte vykresal nádej gólom na 2:4, ale v ďalšej hre vlkov bez brankára upravil Hossa svojim druhým gólom na konečných 5:2 pre hostí.

MsHK DOXXbet Žilina HK Dukla Trenčín 2:5 (0:0, 0:1, 2:4)

Góly: 44. Švihálek (Chaloupka), 59. Holovič (M. Tvrdoň, Harant) - 22. Hossa (T. Varga, Cebák), 45. Olvecký (Bezúch, Radivojevič), 47. J. Pardavý ml. (D. Hudec, Sojčík), 58. Sojčík (Radivojevič), 60. Hossa (Holenda, T. Varga).

Rozhodovali: Snášel, J. Konc st. R. Gajan st., Stanzel.

Vylúčení: 5:6, navyše: Pač 10 min. nešportové správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 821 divákov. Zmeny: 50. Žilina s Váňom 50. Trenčín s J. Švecom.

Zostavy:

Žilina: Tomek P. Mikuš, Juraško, Poulin, Chaloupka, Harant, Hatala, Mich. Roman Handlovský, Hruška, Klimenta Tomas, Švihálek, J. Jurík M. Tvrdoň, Holovič, Stupka E. Švec, Ondruš, Rogoň.

Trenčín: Valent Starosta, L. Romančík, Cebák, Fruhauf, Holenda, Bohunický, Páč Bezúch, Olvecký, Radivojevič T. Varga, Bulík, Hossa M. Hecl, R. Dlouhý, Mikula D. Hudec, J. Pardavý ml., Sojčík.