Prehľad výsledkov IV. ligy severozápad.

Ilustračná fotografia.Ilustračná fotografia. (Zdroj: TASR/AP)

Vrbové – Trenčianske Teplice 4:0 (0:0)
V poslednom jesennom kole akoby sa ani jednému mužstvu nechcelo. Vrbovčania sa až nečakane dlho trápili s posledným celkom tabuľky, hoci mali územnú aj hernú prevahu. V prvom polčase však neuspeli Srnec, Zelenay ani Strecky a neujali sa ani rohové kopy. Nakoniec domácich vyslobodil v druhom polčase z trápenia po štandardke Gažík – 1:0. Domáci aj naďalej dominovali a po ďalšej štandardke, ktorú mali domáci o päť minút neskôr, presne zakončil Vlado. Hostia pôsobili bezzubo, snažili sa hroziť najmä po štandardkách a dlhých nakopávaných loptách. V 68. minúte po ďalšej štandardke vznikol závar pred hosťujúcou bránou a loptu si nešťastne zrazil do siete Kostić – 3:0. O zápase bolo rozhodnuté a už sa iba dohrávalo. V samom závere sa po ďalšej štandardke presadil hlavou Srnec a uzavrel skóre na konečných 4:0.
Góly: 50. Gažík, 55. Vlado, 68. Kostić (vl.), 90. Srnec. R. Oselský, bez kariet, 100 divákov.
T. TEPLICE: Škultéty – Krivda, Kostić, Lutišan, Prchlík, Ševela, Mikloš (21. Halakša), Šiko, Michálek, Puček, Moško. Tréner J. Ružička. (STC)

Častkovce – Tr. Stankovce 7:1 (6:0)
Za typického jesenného počasia, ale bez dažďa, odohral v piatok tím Častkoviec posledný domáci zápas jesene. Po minulotýždňovej výhre v Malženiciach začali domáci s elánom. V 5. min Adamec trafil brvno, vzápätí Mišura tyč, no prvý gól strelil až pozorný Madro. O štyri minúty zahrával rohový kop Madro, na ktorý si najlepšie nabehol Bangai a ten hlavou zvýšil na 2:0. V 11. min pohrozili aj hostia. Repa nastrelil loptu do tyče Koníčkovej brány. V 18. min Adamec hlavou zvýšil na 3:0. Zápas pokračoval vo vysokom tempe, ale Halás strelou z 20 m a následne hosťujúci Hazda hlavou tesne minuli súperove brány. Záver prvého polčasu patril domácim. Najskôr Madro zvýšil na 4:0 po prihrávke Bangaia. V 36. min Bangai trafil tyč, no na dorážku Madra bol Zemanovič už prikrátky. Na polčasových 6:0 v 45. min zvýšil presnou strelou k tyči Tuschel. V druhom polčase nasadenie oboch mužstiev oslablo, no stále sa hral pekný futbal. V 61. min po biliardovej akcii na jeden dotyk v šestnástke tesne minul priestor brány Halás. V 65. min Stankovce zahrávali priamy kop z hranice šestnástky a Repa zaznamenal čestný gól hostí, keď prekopol múr a loptu umiestnil k tyči Koníčkovej brány. V 77. min striedajúci Fako zvýšil na 7:1.
góly: 5., 34. a 36. Madro, 10. Bangai, 18. Adamec, 45. Tuschel, 77. Fako – 65. Repa, ŽK: Fako – Čibík, Repa, rozhodoval: Bartko, 100 divákov.
ČASTKOVCE: Koníček – Gono, Takáč, Mišura (50. Čechvala), Mizerák, Halás, Kurín, Tuschel (79. Sarr), Adamec (60. Masár), Madro, Bangai (55. Fako). Tréner: V. Stančík.
TR. STANKOVCE: Zemanovič – Svatík (58. Hrubý), Blaško, Kvasnica, Biras (89. Chudý), Čibík, Hazda, Repa, Ďuráči, Ďanovský, Hudec. Tréner: R. Pevný. JÁN UHLÍK

Načítavam video...

Myjava – Holíč 7:1 (3:0)
Myjavčania boli od úvodu aktívnejším tímom. Hralo sa predovšetkým na polovici hostí a v 11. minúte skúšal šťastie Flamík. Jeho strelecký pokus spoza šestnástky skončil vedľa žrde. Ďalšiu príležitosť si spartakovci vypracovali v 20. minúte. Najskôr strieľal Karika, po ňom Marček a do tretice Flamík. Ale ani jednému sa nepodarilo otvoriť skóre. Na úvodný gól si museli diváci počkať do 23. minúty, keď zužitkoval Vávrov center Jorík a zblízka poslal svoj tím do vedenia. V 30. minúte najskôr Copko nastrelil žrď hosťovskej brány a aktívny Vávra vzápätí dorážkou druhýkrát v zápase rozvlnil sieť za Myšákovým chrbtom. V 37. minúte mohol po peknom Copkovom prieniku na rozdiel triedy zvýšiť Flamík, mieril však nad brvno. Šťastie nemal ani v 40. minúte Jorík, ktorý sa snažil využiť nedorozumenie Sasínka a Myšáka. V 44. minúte preveril pozornosť holíčskeho brankára strelou po zemi Vávra a o minútu neskôr sa k lopte v bránkovisku dostal Tomáš Marček, ktorý umne zavŕšil polčasový výsledok na 3:0 pre Myjavu.
Do druhého dejstva nastúpili obaja súperi bez zmien v zostavách. No a hneď v 49. minúte naservíroval Jorík gólovú šancu do šestnástky nabiehajúcemu Vávrovi a ten sa nemýlil. O desať minút neskôr takmer rovnakým spôsobom ponúkol gól Joríkovi Karika, ale v tomto prípade sa skóre na tabuli nemenilo. Prišla však 61. minúta, Copko pekne prihral pred bránu Joríkovi a Myjava už viedla nad Iskrou 5:0. V 64. minúte zazvonilo brvno holíčskej svätyne po Marčekovej strele. O dve minúty na to bol už Myšák prekonaný a obrancovia hostí museli vyrážať z brány Joríkovu hlavičku, ktorá hrozila ďalším gólom. Napokon sa sieť rozvlnila aj na druhej strane ihriska, keď v 67. minúte Uher prestrelil Kubicu a skorigoval priebežný stav na 5:1. V 83. minúte si premiérový gól v drese myjavského „áčka“ s Marčekovou asistenciou na konto pripísal aj 16-ročný Kristián Karika. A napokon v 88. minúte uzavrel skóre posledného jesenného duelu na 7:1 Dávid Copko. Spartak Myjava tak bude zimovať na peknom štvrtom mieste.
góly: 23. a 61. Jorík, 30. a 49. Vávra, 45. Marček, 83. Karika, 88. Copko – 67. Uher, ŽK: Mihálik, rozhodoval: Ahmed, 204 divákov.
MYJAVA: Kubica – Flamik (70. Kvasnička), Copko, Kočica (70. Tomič), Jastráb (54. Pav. Sivák), Vávra, Matušica, Horeš, Marček, Jorík (76. Čobrda), Karika. Tréner: P. Vavák. MAREK HRIN

N Dubnica – Malženice 0:1 (0:0)
V 7. min Čmilanský prestrelil domácu bránu a v 13. min Zaťko vytlačil tvrdú strelu Krajčoviča na roh. V 16. min Burdejovu prihrávku Turza pred bránou nespracoval a v 22. min Juhász neprekvapil Zaťka z priameho kopu. Ten istý hráč v 37. min v tutovke neuspel. V 47. min Barborík zblízka prestrelil domácu bránu a v 51. min Juhás hlavičkoval vedľa. Prienik Balážika skončil faulom Maníka a jedenástkou, ktorú premenil Benkovský. V 62. min Benkovský v páde trafil žrď a o šesť minút prvý domáci pokus Ranušu na bránu Horváth kryl. Benkovského šancu zmaril v 75. min Maník a v 88. min Benkovský prekonal Zaťka, ale Maník vykopol loptu z prázdnej brány. Aktívnejší hostia zaslúžene zvíťazili.
Gól: 53. Benkovský (11 m). Rozhodoval Černek, ŽK: Maník, Turza – Čmilanský, 150 divákov.
N. DUBNICA: Zaťko – M. Burdej (59. Habšuda), Tóth, Pilný (83. M. Gažo), Ranuša, Maník, Švikruha, Držík, Suchánek, Turza (80. Behan), Minárik. VINCENT BEZDEDA

Ostatné výsledky: Šimonovany – J. Bohunice 3:2 (1:2), Partizánske – V. Kostoľany 2:0 (0:0), Hlohovec – Boleráz 1:0 (1:0), Prečín – Domaniža 1:1 (0:0).
1. Malženice 15 12 2 1 39:8 38
2. Šimonovany 15 12 1 2 33:14 37
3. Častkovce 15 10 2 3 39:16 32
4. Myjava 15 8 4 3 31:13 28
5. Boleráz 15 8 3 4 26:16 27
6. Partizánske 15 7 3 5 21:14 24
7. Jasl. Bohunice 15 6 3 6 19:14 21
8. Hlohovec 15 6 3 6 20:26 21