Jesenným majstrom sú Borčice, Dubnica stráca bod

Prehľad výsledkov III. ligy západ

Borčice si jednobodový náskok na čele postrážili a tešia sa z titulu jesenného majstra. Borčice si jednobodový náskok na čele postrážili a tešia sa z titulu jesenného majstra. (Zdroj: ISKRA BORČICE/RADOVAN STOKLASA)

Borčice – V. Ludince 7:0 (4:0)
Iskra sa chcela rozlúčiť s jesennou časťou výhrou, ktorá by znamenalo prvú priečku. Snaha sa začala napĺňať už v 15. min, keď si strelecký účet otvoril hrdina zápasu Zuziak – 1:0. V 27. min. zvýšil na 2:0 Slávik a o päť minút po ďalšom Zuziakovom góle bolo 3:0. Hostia sa väčšinu času iba bránili a na ohrozenie domácej brány nemali čas ani priestor. Tri minúty pred prestávkou inkasovali štvrtýkrát po strele Demjana. Borčice pokračovali v úspešnom dobýjaní brány aj v druhom polčase a v 52. min. Zuziak dosiahol hetrik – 5:0. O šesť minút zvýšil Demjan na 6:0 a gólovú štvrťhodinu zakončil v 64. min. Zuziak svojím štvrtým presným zásahom. Hostia Bobota neprekonali, a keď ani domáci už nemali presnú mušku, zápas sa skončil vysokou výhra lídra 7:0.
Góly: 15., 32., 52. a 64. Zuziak, 42. a 58. Demjan, 27. Slávik. R Valent, ŽK: Lončík – Benkó, Krupánszki, 200 divákov.
BORČICE: Bobot – Hanzel (59. Lončík), Chynoradský, Mravec, Petruš, Siva, Barčík, Zuziak, Novák (23. Pikulík – 59. Mačina), Demjan (62. E. Le Giang), Slávik. Tréner A. Bakoš. (RO)

Prečítajte si tiež: Dubnica v dohrávke zaváhala, Borčice si udržali jednobodový náskok Čítajte

Dubnica – Nemšová 6:0 (4:0)
Zápas, v ktorom si súperi vymenili domácu pôdu, začali Dubničania náporom a skóre otvoril v 10. min. Vaško po kľučke na gólmana. O päť minút už bolo 2:0, keď Jancov center usmernil do siete Vaško. V 18. min. ten istý hráč mohol po zlom odkope gólmana dosiahnuť hetrik, no jeho nízky lob Křížek zachytil. Hosťujúci brankár sa zaskvel pri tvrdej strele Horeckého a po rohu ho neprekonal pätičkou Častulín. V 27. min. Jakúbekovu strelu sa snažil jeden z obrancov odvrátiť z prázdnej brány, no nepodarilo sa – 3:0. V 36. min. s chuťou hrajúci Vaško prenikol po krídle a naservíroval ideálnu prihrávku Jakúbekovi, ktorý trafil dolný roh – 4:0. Tri minúty pred prestávkou si potlesk vyslúžili Čurik za parádnu strelu a Křížek za výborný zákrok. Po prestávke sa do domácej brány prišiel vyzimiť Hodál, o päť minút na druhej strane Křížka vymenil Žilka, ktorý musel hneď ukázať umenie po strelách Vaška a Horeckého. V 65. min. si na center z rohu nabehol Jakúbek a bombou z troch metrov prestrelil Žilku – 5:0. Hosťujúci gólman potom vychytal Štefáneka a na druhej strane sa do šance dostával rýchly Kingsley, no zakončil veľmi nepresne. Šesť minút pred koncom ušiel obrane hostí Jakúbek, obišiel aj vybiehajúceho Žilku a po jeho spätnej prihrávke dal posledný jesenný gól Dubnice asistent trénera Filo – 6:0.
Góly: 27., 36. a 65. Jakúbek, 10. a 15. Vaško, 84. Filo. R Šima, bez ŽK, 310 divákov. DUBNICA: Digaňa (46. Hodál) – Zahranyčnyj, Častulín, R. Štefánek, Čurik (61. S. Bielik), Vaško, Jakúbek, Horecký (74. Filo), Cisár, Janco (61. Václav), Švec. Tréner P. Jakuš. JOZEF ŠPROCHA

Led. Rovne – Bánovce 5:1 (2:0)
Úvodná desaťminútovka bola vyrovnaná, ale potom už mali navrch domáci hráči. Po individuálnej akcii otvoril skóre v 13. min. M. Buček. Sklári mali aj ďalšie šance, no nevyžili ich. V 29. min. po Liptákovom centri zvýšil Detko hlavičkou na 2:0 a ten istý hráč ešte nevyužil dve sľubné príležitosti. Do druhého polčasu nastúpili hostia so zmenou v bráne a v 54. min. po peknej kombinačnej akcii Barta zdramatizoval duel – 2:1. Led. Rovne pridali a v 66. min. po Kollárovom centri Krištof presnou hlavičkou zvýšil na 3:1. Už o dve minúty Lipták trafil prudko a nechytateľne spoza šestnástky – 4:1. Potom došlo k zmene aj v domácej bráne a sklári nepremenili ďalšie šance. Skóre sa menilo až v 82. min, keď Chmelík delovkou prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste – 5:1. Veľmi dobrú jesennú časť zakončili hráči Led. Rovní po vysokej výhre medzi najlepšími.
Góly: 13. M. Buček, 29. Detko, 66. Krištof, 68. Lipták, 82. Chmelík – 54. Barta. R Hulínek, ŽK: Olej, Halás, 100 divákov.
BÁNOVCE: Hipp (46. Kopčan) – Tabak, Poštrk, Mrocek (76. Minárik), Zita, Barta, Olej, Svatík, V. Gajdošík, Halás, Turoň. Tréner M. Slovák. ĽUBOŠ DUBOVÝ

Ostatné výsledky: Galanta – Trnava jun. 2:2 (2:1), Topoľčany – Gabčíkovo 1:0 (1:0), Prievidza – Beluša 2:3 (1:1), FC Nitra jun. – N. Zámky 2:0 (1:0), DAC B/Vrakúň – Púchov 1:2 (1:1), Šaľa – ViOn B Vráble 1:1 (1:1)

1. Borčice 17 13 2 2 49:16 41 (+17)
2. Dubnica 17 12 4 1 36:6 40 (+13)
3. Led. Rovne 17 11 3 3 31:16 36 (+9)
4. Nové Zámky 17 11 2 4 28:17 35 (+8)
5. DAC B/Vrak. 17 10 2 5 30:16 32 (+5)
6. Trnava B 17 9 1 7 35:17 28 (+1)
7. ViOn B Vráble 17 8 3 6 36:32 27 (0)
8. Púchov 17 7 3 7 28:22 24 (0)