Stronček rozhodol o víťazstve Tr. Turnej v oblastnom derby

Prehľad výsledkov V. ligy sever.

Stará Turá (v bielom) si body podelila s Veľkými Uhercami. Stará Turá (v bielom) si body podelila s Veľkými Uhercami. (Zdroj: DENIS HERÁK)

Tr. Turná – V. Hradná 2:0 (2:0)
Hodový derby zápas so súperom z Veľkej Hradnej začali domáci excelentne a už v 15. minúte bolo rozhodnuté o osude stretnutia. Dva razy sa presadil Lukáš Stronček. V 28. minúte sa o zvýšenie skóre pokúšal Martin Chorvát, ale tesne minul. Hra sa prelievala medzi šestnástkami, ale domáci mali hru pevne pod kontrolou. Hostia hrozili iba ich najlepším hráčom Ševčíkom, ktorému ale domáci stopéri Bečka s Havierom veľa nedovolili.
góly: 7. a 15. Stronček, ŽK. Stronček, M. Chorvát – Jandák, A. Kováč, ČK: 62. Jandák (po 2. ŽK), rozhodoval: Opatovský, 120 divákov.
TR. TURNÁ: Chochlík – Bednár (90. Vanko), Jak. Kováč, Mat. Kováč, Bečka, M. Chorvát (86. Vašek), Hasenovič (76. Konečný), Stronček (88. Prekop), Jambor, Havier, Mar. Kováč (61. Hulaj). Tréner: R. Horňák.
V. HRADNÁ: Guňovský – Masár, Marko (86. Sýkora), M. Kováč, Jandák, Petrík, Kyjac, P. Lobotka (72. P. Kováč), Ševčík, Baláž, A. Kováč (86. Ševčík). Tréner: Š. Sýkora. JAKUB HORŇÁK

Prečítajte si tiež: Stará Turá zvládla dôležitý zápas, oblastné derby v Podolí gól nevidelo Čítajte

St. Turá – V. Uherce 1:1 (1:1)
Posledný tohtoročný zápas na Starej Turej mal obojstranne veľmi dobrú úroveň. Zrodila sa zaslúžená remíza, ale nemusela byť, pretože obe mužstvá nevyužili ešte niekoľko gólových šancí. Už v 1. min domáci brankár Viskup zlikvidoval Kováčov nájazd. Skóre zápasu v 7. min na 1:0 otvoril Sládek. V 12. min Kováč z päťky netrafil bránu a v 19. min ten istý hráč poslal loptu pomedzi nohy Viskupa, ale ten stihol v páde na bránkovej čiare loptu zachytiť. Keď sa v 21. min Majtás a Sládek rútili na brankára Bohuša, zdalo sa, že domáci pridajú druhý gól, no brankár Majtásovu strelu zlikvidoval. Strela Durca z 18 m skončila tesne nad bránou a z protiútoku v 28. min domáci obranca fauloval v pokutovom území. Jedenástku na vyrovnanie využil Kundala. V 30. min mohli ísť hostia do vedenia, ale Kováč trafil brvno. V úvode druhého polčasu šiel sám na Viskupa Kováč a ten v páde nohou zachránil. V 57. min Viskupa neprekonal ani Valter, pretože jeho tvrdá strela z 25 m skončila na brvne. Potom prišli šance Staroturanov. V 59. min Sládkovu bombu z 20 m brankár vyrazil. Odrazenú loptu odvrátila obrana na roh. O minútu vyslal Šimek tvrdú strelu, ktorú Bohuš vyrazil. Desať minút pred koncom vyrazil i strelu Majtása z blízkosti. O minútu mohol skórovať Durec, ale jeho pokus zrazila obrana na roh. Posledný rohový kop zápasu kopali hostia a v trme-vrme ju Pollák nekompromisne odkopol do bezpečia. Celý zápas sa hral s nasadením a útočne. Všetci hráči sa snažili, a tak obaja tréneri, hoci mali dostatok náhradníkov, nikoho nestriedali. Za domácich v tomto zápase nastúpili štyria hráči z b-mužstva (Kostolné), v predchádzajúcom zápase s Brvnišťom dokonca siedmi hráči a aj oni sa pričinili o zisk štyroch bodov z oboch zápasov. Bývalý dlhoročný rozhodca a v súčasnosti delegát Truhlík vzorne zastúpil vo funkcii neprítomného hlásateľa. I touto cestou vedenie MFK Stará Turá blahoželá k významnému životnému jubileu 50 rokov dlhoročnému obetavému zdravotníkovi Antonovi Kolárovi, ktorého sa dožil 9. novembra.
góly: 7. Sládek – 28. Kundala (11 m), ŽK: Sládek, Majtás, Lukáč – Gajdoš, Beliansky, rozhodoval: Dutka, 100 divákov.
ST. TURÁ: Viskup – Jaroš, Valenčík, Lukáč, Baran, Popelka, Pollák, Durec, Šimek, Majtás, Sládek. Tréner: P. Krajčovic. VILIAM SOLOVIČ

Cigeľ – Uhrovec 2:2 (0:0)
Výkonnosť Uhrovčanov v piatej lige stúpa, veď napríklad vo vlaňajšom ročníku skončili na peknom treťom mieste, čo u súperov vzbudzuje určitý rešpekt a s týmto vedomím nastupovali domáci aj na toto stretnutie. Začali útočne a už v 1. min. pekne vystrelil Kamdem po centri Š. Zaťka, ale lopta letela tesne nad. Šancu mali aj v 3. min., no tiež bez úspechu. V 7. min. sa po zaváhaní domácej obrany dostali do šance aj hostia, ale bez zakončenia. Po dvadsiatich minútach sa hra začala trošku vyrovnávať, v 21. min. nepresne vystrelili domáci a hneď na- to aj hostia, a tak sa skóre stále nemenilo. V 27. min. po priamom kope Š. Zaťka mali domáci snáď najväčšiu šancu, ale obrana hostí strelu zblokovala. O minútu nato spálili ďalšiu, Katrena pálil len do brankára hostí. Minúta 36 priniesla veľkú šancu hosťom, no Kušnier zblízka minul. Štyri minúty pred prestávkou krásne pálil Katrena, Kolárik iba vyrazil pred nabiehajúceho Drozda, ale ten v čistej šanci prestrelil. V záverečnej minúte najskôr domáci kopali roh, lopty sa zmocnili hostia, rýchle vo dvojici zaútočili, ale Ďuriš sa stihol vrátiť a loptu im odkopol. Z protiútoku mohli zas skórovať domáci, ale bránka hostí bola stále zakliata. Aj napriek tomu, že domáci si vypracovali omnoho viac šancí, prvý polčas sa skončil bez gólov, čo viac vyhovovalo hosťom a druhé dejstvo bolo pre oboch súperov náročné. Domáci ho začali snahou odkliať bránku hostí, blízko k tomu mal už v 52. min. Drozd, no jeho hlavička išla nad. V 58. min. kopali hostia roh, center našiel Malinu, a ten prekonal domáceho Furku – 0:1. O štyri minúty útočili domáci, Lazár poslal center do šestnástky, v skrumáži sa najlepšie zorientoval T. Zaťko a vyrovnal stav na 1:1. V 65. min. kopali domáci roh, lopta preletela cez celú šestnástku rovno na nohu Katrenu, ale ten vysoko prestrelil. V 73. min. faulovali hostia v šestnástke Lazára a nariadenú penaltu bezpečne premenil Kotula a poslal svojich do vedenia – 2:1. V 85. min. po ľavej strane unikol Lazár, prihral Madarászovi, ale ani jeho strela nenašla ciel. Zdalo sa, že domáci už dotiahnu zápas do víťazného konca, ale dve minúty pred koncom kopali hostia priamy kop a Vavro hlavou upravil na konečných 2:2. Záver zápasu sa odohrával v značnej nervozite, ku ktorej prispeli opačnými verdiktmi aj rozhodcovia. A tak Cigeľ doma stratil prvé body aj napriek tomu, že prevaha v tomto zápase bola na jeho strane. V Cigli sa tak zopakovala situácia zo 17. apríla 2016, keď hostia tiež v ostatných minútach vyrovnali na 2:2.
GÓLY: 61. T. Zaťko, 72. Kotula (11 m) – 56. Malina, 87. Baniat. ROZHODOVAL: Köppl, 120 divákov. ŽK: Medera, Jankeje – Opáth, Čabrák, Vavro.
UHROVEC: Kolárik – Zaťko (28. Kušnier), Škultéty, Opáth, Stuparič, Čabrák, Baniat, Vavro (78. Flóro), Bežo, Malina, Pavlovič (90. Kulišek). JÁN ČERNÁK

Z. Kostoľany – Chocholná-Velčice 3:1 (1:1)
Prvá šanca v zápase bola po pätnástich minútach, keď hosťujúci Lukša zacentroval a Ján Tuharský poslal loptu zo šiestich metrov do bočnej siete. Aj keď mali domáci trochu viac z hry, prišla 18. min. a hostia sa dostali do vedenia po tečovanej strele Martina Lobíka z osemnástich metrov. V 23. min. poslal Mokoš center, hosťujúci stopér loptu podbehol a Mišeje sám pred Vaňom z desiatich metrov vyrovnal na 1:1. Domáci sa mohli ujať vedenia už v 33. min. po centri Bátoru. Následnú strelu Mišejemu zo siedmich metrov Vaňo vyrazil pred Liptaja, ten trafil len žrď a pred dobiehajúcim Rybnickým ešte stihol Vaňo na druhý raz chytiť loptu a zabrániť gólu. Minútu pred koncom polčasu mal ešte výbornú šancu Rybnický, ale jeho hlavička z piatich metrov skončila mimo brány hostí. Vytúženého vedenia sa domáci dočkali na začiatku druhého polčasu v 51. minúte. Hancko sa odhodlal k peknému sólu medzi troch brániacich hráčov a umiestnenou strelou od žrde prekonal hosťujúceho brankára. Po tomto góle domáci poľavili v koncentrácií a hostia to využili, čo sa prejavilo aj na ich zlepšenej hre. V priebehu dvadsiatich minút nastrelili Sabatkom brvno a strely Norberta Cingela a Sabatku skončili aj za pomoci Zvala mimo bránky domácich. V posledných minútach zápasu sa domáci skonsolidovali, čo vyústilo peknou strelou Liptaja, ktorú Vaňo reflexívne vyrazil nohou mimo brány. V 90. min. hostí položil na kolená Mokoš, ktorý po rýchlom útoku Mišejeho a jeho prihrávke technickou krížnou strelou k žrdi nedal žiadnu šancu Vaňovi v bráne hostí.
GÓLY: 23. Mišeje, 51. Hancko, 90. Mokoš – 18. Lobík. ROZHODOVAL: Boledovič, 100 divákov. ŽK: Belanec – Cingel, Sabadka.
CHOCH.-VELČICE: Vaňo – J. Cingel, Michalec (84. Smolík), N. Cingel, Sabadka, Gvizd, Tuhársky, Lobík, Tulpík, Brlej (84. Vavro), Lukša. FRANTIŠEK MAŠLONKA

Kanianka – Podolie 3:1 (2:1)
Kanianka po dvoch prehrách na domácej pôde chcela konečne zabrať naplno, čo sa jej aj podarilo. V 8. min. pekne domáci zakombinovali, na Strečanského center si nabehol Burza, trafil ideálne, ale na čiare sa vyznamenal brankár a tréner hostí Palkech. V 14. min. hodili hostia aut, ktorý mal patriť domácim, lopta sa dostala k hosťujúcemu Kačerekovi, ktorý otvoril skóre. O tri minúty neskôr zacentroval Strečanský, Burza trafil hosťujúceho hráča do nohy a od neho sa lopta odrazila do siete – 1:1. V 30. min. spravili domáci peknú akciu, na Kalinov center najlepšie vyskočil Pekár a dal na 2:1. V 32. min. „obaľovačka“ Strečanského skončila na rukaviciach Palkecha. Dve minúty pred polčasom chytil domáci gólman Jantoška hlavičku Augustína. V druhom polčase komplikoval hráčom život ťažký terén, keďže pred zápasom hrali aj dorastenci. V 48. min. vystrelil tesne nad domáci Hvolka. O dve minúty neskôr po chybách v obrane hostí Strečanský gólmana neprestrelil. V 71. min. ušiel agilný Strečanský, vyzvŕtal obranu hostí, ktorá ho zastavila nedovolene a sám faulovaný dal z penalty na 3:1. Do konca sa hralo len medzi šestnástkami a v slušnom zápase zaujala až 89. min., keď sa v domácej bránke objavil aj náhradný gólman Blažek. Ten sa však lopty ani nedotkol.
GÓLY: 17. vlastný, 30. Pekár, 71. Strečanský (11m) – 14. Kačerek. ROZHODOVAL: Bányi, 100 divákov. ŽK: Strečanský – Kačerek.
PODOLIE: Palkech – Ohrablo, M. Červeňanský, Balcír, Prosňanský, R. Červeňanský, Kačerek, Pyšný, Gajdošík, Augustín, Macho. MARTIN PIPÍŠKA

Ostatné výsledky: Ladce – Bošany 3:1 (1:1), Brvnište – Lehota p/Vt. 0:1 (0:0), Plevník – Pov. Bystrica 1:0 (0:0).
1. Lehota p/Vt 14 13 1 0 45:8 40
2. Cigeľ 14 12 1 1 34:12 37
3. Zem. Kostoľany 14 10 1 3 41:20 31
4. Veľké Uherce 13 8 2 3 42:18 26
5. Pov. Bystrica 13 7 3 3 20:14 24
6. Kanianka 14 7 2 5 25:19 23
7. Uhrovec 13 5 4 4 24:25 19
8. Plevník 13 6 1 6 19:28 19