Dubnica v dohrávke zaváhala, Borčice si udržali jednobodový náskok

Prehľad výsledkov III. ligy západ.

Borčice na rozbahnenom teréne v Beluši zvíťazili.Borčice na rozbahnenom teréne v Beluši zvíťazili. (Zdroj: FK BELUŠA)

Bánovce – Nemšová 0:2 (0:0)
Bánovce po zisku prekvapujúceho bodu v Gabčíkove nastúpili do šesťbodového zápasu odhodlane. Z diaľky sa zastreľoval Halás, ale namieril tesne vedľa bránky. Následne šanca Turoňa tiež smerovala iba mimo. Najkrajšia akcia prvého polčasu prišla pri šanci Bartu, ten však zvnútra šestnástky namieril len do bočnej siete. S pribúdajúcimi minútami sa osmelili i hostia, jedinú strelu prvého polčasu hostí pekne zneškodnil Hipp. Do druhého polčasu však mužstvo domácich nastúpilo akoby vymenené. Hostia začali kontrolovať hru a po hrubej chybe domácej obrany, keď hostia vystihli malú domov, sa k lopte dostal Iheme, ktorý obišiel i brankára a do prázdnej bránky otvoril skóre zápasu – 0:1. Ubehlo len dvadsať minút a po ďalšej akcii hosťujúceho legionára bolo už 0:2. Nemšová v ďalších minútach kontrolovala priebeh hry, domáci si za celý druhý polčas nevypracovali ani jednu šancu. Po najslabšom výkone Bánoviec na domácom ihrisku v jesennej časti si hostia zaslúžene odviezli všetky tri body.
Góly: 48. a 68. Iheme. R Pecek, ŽK: Mihaljević, 185 divákov.
SPARTAK: Hipp – Tabak, Poštrk (70. Zita), Oravec, Mrocek, Barta, Turoň (80, Bilčík), Olej, Svatík (46. Minárik), Gajdošík, Halás. Tréner M. Slovák. (MK)

Prečítajte si tiež: Šláger jesene víťaza nepoznal Čítajte

Dubnica – Prievidza 5:0 (3:0)
Domáci na súpera vyleteli, v 2. min. brankár vyrazil bombu Vaška, no Cisár trafil horný roh – 1:0. V 5. min. osamotený Vaško hlavou pohodlne zvýšil na 2:0. Hostia sa do šancí nedostávali a v 20. min. Jakúbek v tutovke namiesto kľučky trafil iba padajúceho brankára. Cisár koníčkom od zeme pohladil v 36. min. brvno a Jakúbek v 40. min. netrafil z dobrej pozície. V 42. min. po Halmešovom faule na Janca Jakúbekovu jedenástku Kováčik vyrazil, ale na dorážku bol prikrátky – 3:0. Po prestávke tempo upadlo a v 58. min. dal štvrtý gól Vaško, ktorý netrafil na päťke loptu ideálne, ale tá sa od žrde odrazila za čiaru. Domáci tréner dal šancu mladým, no Bartoš ani Vaško gól nepridali. Úspešný bol až v 90. min. z priameho kopu Jakúbek, keď z 25 metrov trafil technicky k žrdi.
Góly: 5. a 58. Vaško, 42. a 90. Jakúbek, 2. Cisár. R Patrovič, ŽK: Halmeš, 250 divákov.

DUBNICA: Digaňa – Zahranyčnyj, Častulín, R. Štefánek (76. Pagáč), Čurik, Vaško (70. K. Bartoš), Jakubek, Horecký (74. Klemens), Cisár (70. Knižka), Janco (55. S. Bielik), Václav. Tréner P. Jakuš.

Beluša – Borčice 1:4 (1:2)
Borčice mali bleskový úvod, keď už v 4. min Barčík centrom nachytal Opata 0:1. O minútu neskôr už bolo 0:2, keď Opat vyrazil nepríjemnú strelu zdiaľky len pred Demjana, ktorý poľahky dorazil loptu do siete. Beluša sa z katastrofálneho úvodu pomerne rýchlo spamätala a v 14. min prišlo zníženie. Peknú kombináciu medzi Gorelkom a Mikuškom zakončil prvý menovaný gólom do prázdnej brány – 1:2. Gorelka mohol o chvíľu vyrovnať, ale jeho pohotové zakončenie zblokoval obranca Borčíc na roh. Zuziakova hlavička mierila tesne vedľa a obranná hlavička Pavla Vavríka skončila na brvne. Na druhej strane mohol vyrovnať Novisedlák, ale v tutovke nechal vyniknúť Bobota. V druhom polčase tempo hry opadlo a šance sa oproti prvému dejstvu rodili len sporadicky. Novisedlákovi sa zo sľubnej pozície zakončiť nepodarilo a Zuziak v ofsajde z päťky prestrelil. Zlomový moment prišiel v 71. min, keď sa v skrumáži po rohu presadil Mravec 1:3. Gorelka z priameho kopu trafil len múr a z následného protiútoku využil prečíslenie striedajúci Mačina 1:4. Beluša v závere kopala niekoľko sľubných štandartiek, ale bez gólového efektu. Slávik v čistej šanci nechal vyniknúť Opata a Gorelkova krížna strela korekciu stavu nepriniesla.
Góly: 14. Gorelka – 4. Barčík, 5. Demjan, 71. Mravec, 80. Mačina. R Kozolka, ŽK: Pavol Vavrík – Zuziak, 274 divákov.

BORČICE: Bobot – Hanzel, Chynoradský, Mravec, Petruš, Siva, Náther (53. Mačina), Barčík, Zuziak (80. Slávik), Novák, Demjan (88. E. Le Giang). Tréner A. Bakoš.

Dohrávka:
Dubnica – DAC B 0:1 (0:0)

V prvom polčase diváci veľa pekného futbalu nevideli, keď chýbali najmä gólové akcie. Jedinú strelu medzi žrde vyslal v 7. min Iván, no Digaňa bol pozorný. Domáci, hrajúci iba na dvoch útočníkov, sa nevedeli presadiť. Snaha osamoteného Vaška nestačila, jeho hlavičky po rohoch v 16. a v 23. min leteli vedľa a v 33. min bol pri lopte skôr vybiehajúci gólman. Hostia mali častejšie loptu pod kontrolou a pôsobili futbalovejším dojmom, kým Dubničania si nedokázali presne prihrať a chýbal moment prekvapenia. V 44. min zatiahol záchrannú brzdu v poslednej chvíli tesne pred šestnástkou Švec, no priamy kop Ivána tesne minul horný roh. Ani po prestávke tlak domácich neprišiel a naopak, udreli hostia. Po nenápadnom útoku kopali roh, strelu nekrytého Meszárosa Digaňa iba vyrazil, a keď spoluhráči loptu neodkopli, oprel sa do nej Nagy a z dvanástich metrov sa stal prvým hráčom hostí, ktorý dal gól v Dubnici. Domáci ešte viac znervózneli, nič im nevychádzalo a v 60. min mohli opäť inkasovať, ale Grebačovu krížnu bombu z uhla tečoval Štefánek na roh. Domáci tréner sa snažil striedaniami zmeniť dej hry, no nepodarilo sa. Václavovu strelu z priameho kopu takmer od bránkovej čiary Száraz vyrazil. Pokusy o centre do šestnástky neboli účinné a jedinú dobrú možnosť na ohrozenie brány mal v nadstavenom čase striedajúci Bielik, no jeho strela zo šestnástky skončila vedľa. Po najslabšom domácom výkone prišla Dubnica po desiatich výhrach a štyroch remízach o neporaziteľnosť.
Gól: 51. Nagy. R Pecek, ŽK: Švec – Száraz, Kontár, Mészáros, 230 divákov.
DUBNICA: Digaňa – Pagáč (75. Zahranyčnyj), Častulín, Štefánek, Čurik, Vaško, Jakúbek, Horecký, Cisár (63. Knižka), Janco (75. S. Bielik), Švec (53. Václav). Tréner P. Jakuš.

Ostatné výsledky: Púchov – FC Nitra jun. 1:1 (0:0), Nové Zámky – Galanta 2:1 (0:1), ViOn B Vráble – Topoľčany 6:0 (2:0), Trnava jun. – Šaľa 1:2 (1:1), Gabčíkovo – Led. Rovne 1:2 (1:0), Dun. Streda B – V. Ludince 2:0. Dohrávky: ViOn B – Gabčíkovo 1:1 (0:1), V. Ludince – Galanta 1:2.
1. Borčice 16 12 2 2 42:16 38 (+17)
2. Dubnica 16 11 4 1 30:6 37 (+13)
3. Nové Zámky 16 11 2 3 28:15 35 (+8)
4. Led. Rovne 16 10 3 3 26:15 33 (+9)
5. DAC B/Vrakúň 16 10 2 4 29:14 32 (+8)
6. Trnava B 16 9 0 7 33:15 27 (0)
7. ViOn B Vráble 16 8 2 6 35:31 26 (-1)
8. Gabčíkovo 16 6 6 4 28:21 24 (-3)